Жена ми се държи още като дете, или детски синдром

  • 13 135
  • 139
  •   1
Отговори
# 15
  • Варна
  • Мнения: 1 136
Аз пък си мисля, че жена ти е чудесна. Според мен ти трябва да порастнеш Laughing.

# 16
  • Мнения: 804
Не виждам какъв ти е проблема. Нима искаш мърмореща строга лелка, вместо тази чудесна жена!

# 17
  • Мнения: 52
Ами ако беше безотговорна към децата,ходеше по кафета и не се прибираше по цял ден и тем подобни?Тогава пак нямаше да си доволен.
Според мен проблема е точно никакъв.Радвай се,че имаш ГРИЖОВНА жена,тя ще узрее с годините.Дори си мисля,че бихме били по-добри,ако всички можехме да запазим по малко от детското у себе си.

# 18
Смятам, че жена ти е много грижовна майка и прави децата си щастливи. Не мисля, че изживява детство, просто е страхотна майка. Всяко дете би желало майка му да го обгръща с любов, да играе с него  на кукли, на колички. Мисля, че няма нищо несериозно. Пишеш, че жена ти е програмист, според мен е и много умна жена. Просто ти имаш проблем и ти отиди на психолог. Пиша го с най-добри чувства. Наистина вземи отиди ти на психолог. Няма нищо нетипично в поведението на жена ти. Тя е прекрасна майка. И аз искам да се държа с моето дете, но понякога не ми издържат нервите.

# 19
  • Мнения: 607
 И аз мисля,че жена ти е чудесна майка на децата ви! Но усещам че леко ревнуваш, защото не остава от нейното внимание и малко за теб. Липсва ти нещото, което може да ти даде само зрелия патньор-  мъдростта .  Имаш чудесна жена, но нямаш сподвижник ,нямаш съмишленик.Това може би ти липсва. Нищо не ти пречи да търсиш приятели, които да запълнят тази духовна нужда у теб. Но имаш чудесна жена , и аз ти пожелавам жена  да узрее с годините.Късмет!

 
...тя ще узрее с годините...
 

# 20
  • Мнения: 2 448
Всички го нападнахте човека, обаче аз донякъде го разбирам как се чувства и защо се притеснява. Все пак не се срещат такива жени под път и над път и явно го тормози мисълта, че може нещата така да останат и да има обратен ефект върху децата.
Това, че играе с удоволствие без да и коства усилия е чудесно, след като и в работата си се справя добре, още по хубаво. Ако и в отношенията с теб като възрастен - възрастен няма проблеми и можете да общувате само двамата така, че да ви е гот, значи няма от какво да се притесняваш.
Защото все пак съгласете се, но той като мъж няма ли нужда от женско присъствие, не само от детско.

# 21
  • Мнения: 3
Тази ситуация има мила и забавна страна- кой не иска да има весел и спонтанен човек до себе си. Но мисля, че това поведение е само на повърхността и крие някакъв проблем или компенсира липса. Тъй като жена ти се държи като дете, защо не опиташ за момент да подходиш като такова към нея. Под формата на игра можеш да й предложиш да си размените ролите за един ден- ти да влезеш в нейната кожа- да цапаш и да шляпаш с децата във водата, да правите лудории и непозволени неща, а тя да се опита да влезе в твоята роля, но на сериозно не с надсмешка и да се опита да въдвори някакъв ред. После ще ви е по-лесно да проведете сериозен разговор след като сте се поставили в положението на другия. Успех!

# 22
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Да, наистина- разменете си ролите, в повечето семейства е тъкмо обратното. Може да не го декларираш, а да го направиш неусетно.

# 23
  • Мнения: 607
 Но мисля, че това поведение е само на повърхността и крие някакъв проблем или компенсира липса.
  Много вероятно, почти сигурно е да е така. Авторът май каза,че жена му е имала трудно детство, което сега компенсира.
lina1111 ,
 Размяна на ролите, е много добър психологически подход! Но как да стане, според теб? Малко невъзможно ми се вижда.

# 24
  • Мнения: 12 690
Всички го нападнахте човека, обаче аз донякъде го разбирам как се чувства и защо се притеснява.
Защото все пак съгласете се, но той като мъж няма ли нужда от женско присъствие, не само от детско.

И аз го разбирам. Иска възрастен човек да себе си. Защото сега е точно в ролята на самотен баща . А с поведението си тя подронва и неговия авторитет.

# 25
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Цитат
Малко невъзможно ми се вижда.
На мен ми се вижда много елементарно даже, но за моето семейство. Само той може да прецени как да го направи в неговото семейство.
На мен например не ми остава много време за игри с децата, нищо че не работя в момента- постоянно имам нещо да върша, една домакиня има немалко отговорности вкъщи.

# 26
  • Мнения: 59
Жена ти грижи ли се за децата- освен игри, които също са поучителни, учи ли с тях нещо или учи ли ги на нещо, грижи ли се за дома ви, има ли някакви домакински задължения, които върши? Взима ли самостоятелни решения?

# 27
  • Мнения: 431
Не ми звучи като истина тази тема.

Ако имах такава съпруга, щях да я поощря да пише детски книжки. Grinning

# 28
благодаря на всички за отговорите,
много мми помогнаха, а и жена ми чете във форума, и е друго като го прочете от жени, които гледат неутрално на нещата.

  bouquet

Как реагира при проблем? Например - едното дете се нарани, разболее.
ами тичат и трите при мен, жена ми все я е страх да им дава хапчета сама без мен, въпреки че и тя много добре знае кое за какво е.
Понякога ми става много мило и на мен, защото се чувствам много нужен, но понякога се притеснявам , че тя със дребни работи не може да се справи, във смисъл не може да вземе решение. Иначе за информация за болести и хапчета е номер едно, уж от всичко разбира. Но на лекар не ходи сама, когато някоя от тях трите трябва да ходи на лекар, винаги трябва да присъствам и аз. Добре, че съм със здрави нерви, че можах да присъствам и на ражданията, че тогава не знам какво щеше да прави  Grinning

 КЕЛЕШ , Как` Сийка, cybercat ,Бел , renci , Анет ,   Светлина , Танюшка , РЕНИ
много ви благодаря, накарахте ме наистина да видя проблема като положителна страна,    bouquet

Всички го нападнахте човека, обаче аз донякъде го разбирам как се чувства и защо се притеснява. Все пак не се срещат такива жени под път и над път и явно го тормози мисълта, че може нещата така да останат и да има обратен ефект върху децата.
Това, че играе с удоволствие без да и коства усилия е чудесно, след като и в работата си се справя добре, още по хубаво. Ако и в отношенията с теб като възрастен - възрастен няма проблеми и можете да общувате само двамата така, че да ви е гот, значи няма от какво да се притесняваш.
Защото все пак съгласете се, но той като мъж няма ли нужда от женско присъствие, не само от детско.
понякога има проблеми от тази гледна точка, че тя не винаги се държи като възрастен, само понякога.
Аз понякога имам нужда от разговор, малко по-сериозен, наистина понякога си говориме по-сериозно, но се е случвало и често да ми казва да престана със песимистичното ми настроение, което според мен е реалистично, и че нещата ще се оправят, да не ги мисля много, тя е прекалено оптимистична, даже дори фантазьорка, все на чудеса се надява. Да си призная честно наистина много от нещата за които съм се притеснявал са се нареждали точно както каза тя, но мен ме е страх от тази вечна нагласа гледане през розови очила. При нас много проблемите не се обсъждат, на нея и дай да говори само за забавления.
Другото , което правеше преди, вече говорихме и сега се държи по-отговорно, е че по Коледа си изхарчи цялата заплата за играчки на децата и екскурзия до Дисниленд, Париж, без въобще да говори с мен, бяха излязли трите, накупили играчки, резервирали билетите с автобус, защото не стигнали за самолетен билет и ме поставиха пред свършен факт, и то решението е било взето спонтанно на място без много да се обмисля. Момиченцата започнали айде , айде и тя помислила 5 мин, ами ок.
Напълно съм съгласен с теб

    bouquet

Тази ситуация има мила и забавна страна- кой не иска да има весел и спонтанен човек до себе си. Но мисля, че това поведение е само на повърхността и крие някакъв проблем или компенсира липса.
правилно си предположила, мислел съм си го постоянно и съм на абсолютно същото мнение, тя като дете се е държала като възрастен, трябвало е, не е могла да си изживее детството, за съжаление е загубила много рано майка си и е трябвало да порасне преждевременно. Сега и е така да се каже детската фаза, но винаги съм си мислел че ще отшуми, само че не става даже и след толкова години.
Което ме притеснява е наистина възпитанието на децата ни, аз съм на мнение че деца трябва да се възпитават със по-строга ръка, да има повече правила. Ами те правят всичко трите заедно, наистина децата много и помагат, голямото ходи хвърля кофата даже, жена ми му е купила малка кофа за боклук за да не му тежи. Но на мен ми се иска някак си всеки да си има строго определени задължения, така съм свикнал от вкъщи. Така когато и трите правят всичко заедно не се знае, кой колко е направил и ме е страх по-късно да не изникнат конфликти.
Другото което ме притеснява е че са понякога на един акъл, ще дам пресен пример, преди няколко дни се разхождахме и отидохме да си купиме хамбургери, и голямата вика на жена ми мамо смееш ли за майтап да поръчаш хамбургерите на бебшки език.
И тя готова, вика на човека, цитирам – чичко сте мозес ли да ни дадес четли хамбулгели, монго миси. Човека се попика от смях , а аз от срам, добре че тя после му поясни че е бас със дъщерята. Ето за такива работи говоря.
Притеснявам се , че понеже в детството си не е получавала достатъчно внимание се опитва по всякакъв начин да се хареса на дъщерите ни като им се води на акъла, все пак това са деца в детската градина.

# 29
  • Sf
  • Мнения: 978
Очевидно е, че жена ти се справя прекрасно с възпитанието на децата. Поръчала си хамбургер на бебешки, чудо голямо, какво срамно виждаш в това? Помагат ли децата вкъщи? - Помагат. Щастливи ли са? - Щастливи са. Какво още искаш? Много мъже ще ти завидят за жената, и с право. Пък ти си седнал да опяваш и да се срамуваш.

Строгото възпитание съвсем не е най-правилното. Като влязат щерките ти в пубертета, ще видиш колко по-полезно е да имат приятел до себе си, а не родител, от който се страхуват.

Според мен, ти самият леко ревнуваш жена си и леко й завиждаш за отношенията с децата. А и дали не се влияеш от нашепванията на мама, че една жена не бива да се държи така?  Wink

Общи условия

Активация на акаунт