проблем с нощния сън

  • 1 705
  • 31
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 22
Дъщеря ми е на месец и половина. Често вечерно време заспива изключително трудно - много е превъзбудена. Очите и се затварят за сън и след миг се стряска и започва да се криви - така в продължение на около час-два. През деня също много трудно заспива - налага се да я приспивам в количката. Чудя се дали може да се дават някакви успокояващи сиропи или нещо такова. На сина ми, който е вече голям, когато беше бебе му предписаха фенобарбитал - да спи спокойно заради коликите.

# 16
  • На небето
  • Мнения: 5 530
И ние имаме проблеми със съня, но нищо не ни предписаха, казаха ни че така щяло да бъде. Близо 3 месеца, бяхме с ужасни колики, но нищо подобно не ни дадоха, само капки и чайчета от които нямаше ефект.

# 17
  • Мнения: 658
имаме проблем със нощния сън. По цели нощи хленчим.Бейб е на 6 месеца.  През деня си спи добре и е много спокоен. Вечер заспива сам, но към 2 часа се разхленчва до като се стане 6 часа няма сън. : :

# 18
  • Мнения: 8 505
Да не би вечерното хранене да не го засища и да се буди от глад?Опитай да му дадеш 30мл мляко повече или да прибавиш бисквита в млякото.

# 19
  • Мнения: 5 299
Откровено казано, струва ми се, че този въпрос е по-подходящ за форума "Майки (бъдещи и настоящи)". Ще я оставя известно време тук, за да видим какви отговори ще получиш, но според това как ще се развие темата може би ще я преместя. Струва ми се, че в "Майките" може да се очакват повече отговори.
Определено е за другия форум,тук за съжаление влизат малко майки Sad

# 20
  • Мнения: 144
Дани е същия.Последното му хранене е около 21.30ч.После заспива и около 2ч. започва да мрънка,давам му вода,бибата и след 1час същата история.Така я караме до 4-4.30ч. и после спим до 8.30 сутрин.Интересното е ,че като се събуди сутринта не бърза с яденето.Кротува си в леглото,забавлява се с играчките и ми дава възможност спокоъно да се оправя и да му приготвя млякото.

# 21
Дъщеря ми пие последното мляко между 7 и 8 вечерта. Понякога се случва да се събуди кам 2 часа и да хленчи. В началото не и давах да яде, но после забелязах, че като пийне малко мляко и лесно заспива пак. Сега ако се събуди през нощта и давам направо мляко(имам предвид адаптирано мляко). Не цяла порция..малко, колкото да се успокои.Опитай Thinking

# 22
  • София
  • Мнения: 15 222
До към 6-тия месец някъде Иво спеше като ангелче-цяла нощ здрав непробуден сън. През 6-тия започна да се буди всяка нощ, по няколко пъти. И така-до днес. В babycenter четох, че около 6-месечната възраст много бебета започват да се будят нощем и то без някаква определена причина. При повечето това отшумява когато станат на около година и половина. За съжаление при Иво още не е .... Sad

# 23
До към 6-тия месец някъде Иво спеше като ангелче-цяла нощ здрав непробуден сън. През 6-тия започна да се буди всяка нощ, по няколко пъти. И така-до днес. В babycenter четох, че около 6-месечната възраст много бебета започват да се будят нощем и то без някаква определена причина. При повечето това отшумява когато станат на около година и половина. За съжаление при Иво още не е .... Sad
Чувала съм, че причината понякога са фазите на съня. Те са няколко на нощ и понякога детето не успява да премине от една фаза в друга спейки и се пробужда.

# 24
  • Мнения: 1 089
И ние имаме този проблем със съня, но определено при нас причината не е глад. вече почти година не съм успяла да разбера "защо не спи" Thinking

# 25
  • Мнения: 523
До към 6-тия месец някъде Иво спеше като ангелче-цяла нощ здрав непробуден сън. През 6-тия започна да се буди всяка нощ, по няколко пъти. И така-до днес. В babycenter четох, че около 6-месечната възраст много бебета започват да се будят нощем и то без някаква определена причина. При повечето това отшумява когато станат на около година и половина. За съжаление при Иво още не е .... Sad
Ух  как така до година и половина брееее
изплашихте ме тотално Sad Моя дани също до сега беше англече, спеше си по цяла нощ, от 10- дни е кошмар, тази нощ беше поредната безсънна Sad до 2 часа будене през 20/30 мин. после заспа, ама 5 и 30 каза "луааа" моткахме се поне 1 час - кърмих го в леглото и заспа, но 8 сутринта се събуди. И така вече почти 10 дни... Аз първо мислих, че е от глад, з-тото в момента в който си отвори очите иска да го кърмя и нищо не го укротява (нито вода, нито сок) докато не го сложа на гърдата... обаче не е от глад, просто това му е рефлекс, упокоява го сученето. Сега мисля че проблема е в израстването на зъбките... все се надявам да отшуми  след като му изникнат първите зъбчета, лошото е че още май няма изгледи...
Леле ако това продължи месеци аз не знам какво ще правя... с това безсъние направо се полудява:(

# 26
  • Мнения: 275
Ох, мами ......
Аз какво да кажа  Stop Йоанка е вече на 10 месеца. А аз не зная какво е нормален сън оттогава. Просто сме скарани със Сънчо. Не съм питала личната, но си мисля, че като порасне, ще се оправи. Сега и зъбки ни растат и се буди на половин час ..... Даже не съм чувала за хомеопатичните, дето пишете за тех, но ...... Струва ми се, че е до детето. Има деца, които като заспят към 22ч (дори по-рано), чак сутринта се събуждат, ама моето ...... Свикнала съм вече. То и моето тяло се настройва към неспането. Ама при нас е от раждането, а вие казвате, че при вас по-късно е почнало .....
Моето мнение е, че ще се оправят от самосебе си, затова не съм го обсъждала с личната.

# 27
  • Мнения: 816
А Евка е на 2 и половина и си се буди поне по два-три пъти на нощ Sad ужасно е тежко, наистина Sad до сега нищо не ни е помогнало Sad Давайте идеи, че ми предстои за още едно зверче да скачам посред нощ!

# 28
  • sofia
  • Мнения: 1 426
Сьвсем не с цел да плаша някого, искам да споделя, че сина ми Валентин се будеше през половин час до 4 год. вьзраст. За малкия само мога да кажа, че не е спал непробудно нито една нощ, от както се е родил.

# 29
  • на село
  • Мнения: 3 926
М да така е и аз да не ви плаша, но дъщеря ми също не е спала нито една вечер без да се пробуди.
Като имаше период след 7-я месец, в който се будеше много, то небеше плакане, не беше въртене и се гушкахме и така се успокояваше.
Според мен е от зъбите.

Общи условия

Активация на акаунт