Трябва ли да се притеснява?

  • 2 452
  • 34
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 561
аз небих се притеснявала....
но и един ден детето ми да осъзнае че е гей ще го обичам и уважавам не по-малко...той си е моето дете....и споко има гейове, които като деца са играли  с колички и пистолети.....
Гей се ражда, не се става......нито се заразяваш в тийнейджърството с това....и доста гейове не са женствени дори....ама как да е...който иска да се притеснява и да тормози детето с психотерапевти.......
Подкрепям!!!

# 16
  • някъде другаде
  • Мнения: 629
На моя позната дъщеря и до 2-3 клас играеше само с пистолети и коли. Лятото си бръснеше главата за да прилича на Слави Трифонов. Вече е 7 клас - няма по-елегантно момиче от нея. Използва грим и винаги е спретната.

# 17
  • Мнения: 1 432
Ако детето е по цял ден с майката е нормално. Моето момче ме копира за някои неща, например слага си гланц на устните, пяна на косата , пудри се и не ислиза без да се е напарфюмирал  Confused, но защото е по цял ден с мен. От както започна  тази работа, започнах да се крия и обяснявам кое е за момчета и кое за момичета.

# 18
  • Мнения: 934
И да се притеснява и да не се притеснява, каквото е ще бъде, така че по-добре да не се притеснява, а да остави детето да се развива така, както му идва отвътре.  Peace

И наистина - оправи си заглавието!
Така мисля и аз.

# 19
  • където има любов
  • Мнения: 307
И моята дъщеря си играе предимно с камиончета и колички.Приятелчетата й в градината са предимно момчета.В последно време дори не иска да обличаме роклички и полички,защото това били"момически дрешки".Иска да е рейндъжър,но това изобщо не ме притеснява.Като малка и аз бях като нея-

# 20
  • Мнения: 544
А каква е средата на момчето? Има ли възможност да наблюдава мъжки модел на поведение? Може би просто копира това, което е пред очите му. Не му натяквайте, че има такива интереси, нито му натрапвайте мъжките занимания. Може би ще си задоволи интереса и ще потърси по-различни игри - момчешките. Най-важно е детето да бъде обичано и прието такова, каквото е.
Не мисля, че е притеснително, но консултация със специалист ще е от полза.

# 21
  • Мнения: 67
Момчето живее и с майка си и баща си има и дядо при който доста често ходят не мисля че това е причината. Тя разказва че толкова силно е искала момиченце че като и казали че е момче много се е разочоровала. И тя си мисли че затова  синът и си играе само с кукли и други момичешки играчки.

# 22
  • София
  • Мнения: 13 206
Моето момиче в тази възраст искаше да е момче  Laughing И сега понякога пита "Мамооо, защо не ме родихте момче?"  Grinning
В книжки съм чела, че няма нищо притеснително. Wink

Момчето живее и с майка си и баща си има и дядо при който доста често ходят не мисля че това е причината. Тя разказва че толкова силно е искала момиченце че като и казали че е момче много се е разочоровала. И тя си мисли че затова  синът и си играе само с кукли и други момичешки играчки.

А тя това казвала ли го е пред детето? Защото ако детето го е чувало (понякога чуват и когато ние мислим, че не чуват  Crazy), та ако го е чувало е номално да се бори за любовта на майка си така, защото си мисли, че ако е момиче тя ще го обича повече   Wink

# 23
  • Мнения: 14 654
Не знам дали трябва да се притеснява. Ако едно момче не обича да играе с колички и да стреля като малоумно по цял ден с пистолети и пушки, веднага почват едни съмнения, че нещо не е наред. Докато ако едно момиче играе с момчешки играчки и се кефи на костенурките нинджа, това едва ли не е повод за гордост. Не знам защо е така.
Единственото притеснително е, че момчето, вече достатъчно голямо, се идентифицира с майка си, а не с баща си. Нормално момичетата имитират майките си, момчетата - бащите.
Ако ще провежда консултации, няма нужда да е при психотерапевт, а при детски психолог. Аз лично не бих го водила никъде.

# 24
  • София
  • Мнения: 12 160
Момчето живее и с майка си и баща си има и дядо при който доста често ходят не мисля че това е причината. Тя разказва че толкова силно е искала момиченце че като и казали че е момче много се е разочоровала. И тя си мисли че затова  синът и си играе само с кукли и други момичешки играчки.

Ето това вече е проблем. Да, да се притеснява. Не заради бъдещата хомосексуалност, а заради чувството за малоценност, което детето е вероятно да изпитва от това, че е разочаровало майка си с нещо, което не може да промени. Ако има и други тревожни знаци да го заведе на специалист и да обясни, че цяла бременност е мечтала за момиче. Те знаят какво да правят,  а ако не момчето може да потърси помощ в по- късна и по- съзнателна възраст. Не съм психиатър и не знам какво се прави в такива случаи, но като социолог знам, че това наистина е голям проблем, който създава големи проблеми. Потърсете Шехина и Вероника в тази тема http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=301363.375 Те са специалисти и ще ти отговорят адекватно или ще ти дадат координати на специалисти за среща.

Последна редакция: нд, 26 апр 2009, 12:13 от Бояна Ламбер

# 25
  • Мнения: 12
Това че играя с кукли и иска да е момиче мисля не трябва да я притеснява и моят син като малък беше така неиграеше  с колички търсише само момичета неискаше да играе с момчета слагаше си от моя грим ,но това  беше явно някакъв период сега всичко се и на мястото Simple Smile

# 26
  • Мнения: 418
От писаното до тук от авторката смятам,че майката на детето има повече нужда от психолог.

# 27
  • Мнения: 2 907
Аз имам дъщеря, която предпочита да играе с колички, автобуси, конструктори. Любимата и играчка е трактор.

Не мисля, че има място за притеснение за момченцето.

# 28
  • Мнения: 299
На моя син му купихме детска количка за кукли и цялото минало лято си я буташе детето. Мъжът ми първо не искаше да му я купим , но след едно предаване в "Часът на мама" се дискутираше точно тази тема. Психологът който беше на гости обясни , че половата осъзнатост идва по-късно и това че детето играе с играчки неподходящи за неговия пол не би го направило ГЕЙ. 

# 29
  • в страната на чудесата
  • Мнения: 8 301
На моя син му купихме детска количка за кукли и цялото минало лято си я буташе детето. Мъжът ми първо не искаше да му я купим , но след едно предаване в "Часът на мама" се дискутираше точно тази тема. Психологът който беше на гости обясни , че половата осъзнатост идва по-късно и това че детето играе с играчки неподходящи за неговия пол не би го направило ГЕЙ. 
племенникът ми обясни на продавачката в магазина, че той ще е баща и затова му трябва количка за кукли ... женицата се опита да го разубеди преди това, казвайки че е играчка за бъдещи майки...  hahaha

Общи условия

Активация на акаунт