Давате ли ядене на децата между храненията?

  • 4 525
  • 105
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 677
Давам зрънчовци, солети, шоколади и други глезотии, но не разрешавам да прекаляват.
През пролетта и лятото и по няколко сладоледа на ден разрешавам.
Плодове, зеленчуди, сокове - ядат и пият винаги, когато си пожелаят.

# 16
  • Мнения: 542
при нас имаме проблем с храненето на голямото дете и на нея не даваме между храненията нищо,защото това означава,после да не яде!а на малката ...само ако поиска,но не сладки,тя не обича !

# 17
  • Мнения: 15 379
Давам плодове Peace.

# 18
  • Мнения: 4 555
Давам, но не зрънчовци, шоколадчета и т.н. Такива неща общо-взето не смятам никога да и давам, а бабите мисля да ги инструктирам (едната е достатъчно разбрана и изпълнителна, надявам се и с другата да се споразумеем) и те да не дават. Ако по някакъв друг начин се добере до такива неща, ок, но от моята ръка няма да ги получи. И само някой да посмее да ми каже, че съм лишавала детето от неща, които иска  Joy Просто горко ще съжали за репликата си, като види какво ще последва  Joy

# 19
  • Мнения: 2 478
Винаги,когато иска може да си вземе плодове.Те са му пред очите.Бисквитите, солетите, сухарите ги крия  Embarassed ,защото е способен да злоупотребява с тях. Шоколад е опитвал 2 пъти, не го познава все още и не му и трябва.
Когато беше по-малък бях изключително стриктна относно храненето и режима.Сега не съм. Гледам да му предложа пълноценна храна, но ако я отблъсне, не го гоня и не го драматизирам. Нито пък се обвинявам ако съм му дала солети и бисквити. При положение, че всички деца навън ги ядат няма как да спра детето ми.

# 20
  • Мнения: 789
Обикновено плодове или някакви бисквитки.

# 21
  • Мнения: 8 242
Не, не давам. Не си и иска.

# 22
  • Мнения: 166
Защи ли има теми и за злояди дца или деца с поблем харненто?!Всички постъпват тооолкова добре.?!Е аз няма да тълкувам ситуацията-просто съм се научила,че децата ми са и личности  и трябва да се съобрязявам и стях  и с нуждите им.Те също ме учат-какво,как и кога го искат-съобразявам се.Да,случвало се е по празници- да прекалят със сладкото/всеки им подарява щоколади идр. от сорта-не се опитвам да бъда смешна в опитите си кое кога да ядат!!!/Като цяло мога да кажа ,че децата ми не залитат към сладкото,ядат рационално ,не са злояди ,не са слоботелесни и ли затръстели,обичат плодове и мляко-значи дорбе се справяме./И не възприемам бабите кати злите чудовища,готови да напъхат в детската уста всеки "буклук".
Та те обичат внучетата си! И ако за нас не биха Mr. Green ,за тях -със сигурност биха се пожертвували,съобразили.

# 23
  • Мнения: 1 418


и аз давам.Нямаме проблем с теглото,даже сме под нормата

# 24
  • Мнения: 2 587
Аз не давам,понеже не може да се спре.Случвало се е по цял ден да не спира да яде и после да не може да се сгъне да си обуе обувките от подут корем.Затова е на режим и мисля че в моя случай е правилен вариант.
minilini никой не казва че бабите не обичат внучетата си,но понякога от обич се престарават и не осъзнават че всъщност вредят.Примери мога да дам хиляди.

# 25
  • UK/София
  • Мнения: 7 681


 На мен отдавна ми минаха тези маниакални мераци децата ми да са като роботи и да ги храня под грам и под час.Може би това е типично за хората когато стават родители за първи път.Големият ми син се храни когато поиска, само понякога затягам дисциплината когато иска само това което не е желателно.Малкият като го гледа да яде и реве като магаре.Не мога да кажа на брат му да се скрие с храната, че ще му стане навик.За това и на Калин му давам да си гризне нещо малко през това време.С бабите съм имала спорове за храненето, но е глупаво за съжителство от няколко дни да имаме разногласия и да се спречкаме.Колкото и да учим на строг хранителен режим децата си, това е докато тръгнат на градина и докато не започнат да си искат сами храна.Много пъти съм казвала, че според мен хранителните вкусове се градят до втората година, но това не значи да се вманиачаваме.А тук много майки го пряват колкото повече четат подобни теми и не го осъзнават.Повярвайте ми, спрете се - аз бях същата Whistling

# 26
  • Мнения: 24 467
Не се и налага. Сутрин малкият пие мляко или си яде такова /кисело/ с лъжичката сам. До обяд или не огладнява или си взема банан или ябълка /на три години е и сам си казва какво точно иска и кога/. Обядва обаче с голям апетит каквото сме сготвили със салата. След обяд си има закуска с плаващо време- когато каже, че вече е гладен, може да е в 16.00 часа, може в 17.00, както му дойде. Има случаи, когато не е искал нищо до вечеря, съответно нищо и не предлагам. Вечеря с нас отново каквото има сготвено.
Защо и кога да "давам" повече от това не знам и не виждам смисъл. Напълно достатъчно е това, което изяжда. От едногодишната си възраст когато е огладнявал си казваше "папа" и си знам кога е гладен. Повече от 4 пъти на ден не яде и няма смисъл да тъпча и предлагам нещо друго.
Не ми е допадало с никое от двете ми деца постоянното гонене я с филия, я със зрънчо, вафла или нещо друго /нашите баби са такъв тип, поради което и децата ми не стоят често и дълго при тях/. Така, за мен, детето изгубва здравия си естествен апетит. Който е гладен- ще си каже. Само бебетата, които не могат да говорят, се хранят, когато им се предложи, но и те си давам ясни знаци за глад. Винаги съм смятала, че постоянното преживяне е просто един изкуствено създаден вреден навик.
Когато децата са при баба, което, писах, е рядкост, им се предлагат разни неща, разбира се, понякога ги ядат, понякога- не, нищо особено не е станало, щом е рядко. Ако се прекали /още едно бонбонче, ама още си вземи, а детето вече не иска, пък му се тика- има го и това/, правя забележка да се прибере вече храната, може и сама да я прибера.
Неприятното, в случая е, че се стига до спор, когато определено становището на родителите е това, с което околните следва да се съобразяват. И тук във форума има хора с най- разнообразни виждания. Налагането на мнение по груб начин е това, което дразни обаче, не различието в становищата.

Последна редакция: вт, 21 апр 2009, 10:04 от Judy

# 27
  • Мнения: 2 803

 Peace или морков, пиперка пълнена със сирене, филия намазана с масло и мед, соли и червен пипер и т.н.

# 28
  • Мнения: 3 880
Давам. Има даже дни, в които си мисля- добре, че е хапнала нещо между другото, иначе ще умре от глад Laughing
Аз също хапвам нещо между храненията Embarassed няма да е честно да забранявам на нея, а аз да си хапна нещо скришом. Другият вариант е да въведа строги правила и часове на ядене, но тогава и аз ще трябва да се придържам към тях, пък аз не искам Simple Smile.

Тя и да яде и да не яде между храненията, когато седне после на масата резултатът е абсолютно един и същ- ако е едно от трите й любими яденета ще омаха цяла чиния, може и допълнително да поиска, а ако е нещо различно от тях ще боцне малко, ще направи физиономия, ще каже, че я боли корема, не е гладна и до там Confused Не съм забелязала пряка връзка между яденето по никое време и неяденето на основната храна и тъй като детето е слабичко изобщо не се вманиачвам да забранявам, не ми е направило впечатление обаче и да прекалява. Разни мазнотии от рода на зрънчовците обаче не сме купували, най-много солети, бисквити (вафлите също не са разпространени тук), сладолед, плодове и т.н.

Ако забележа обаче, че се появява наднормено тегло със сигурност ще взема мерки и ще огранича ненужното ядене Peace

# 29

Общи условия

Активация на акаунт