Давате ли ядене на децата между храненията?

  • 4 537
  • 105
  •   1
Отговори
# 90
  • София
  • Мнения: 5 079
Давам, да. Peace

# 91
  • Мнения: 204
По принцип се опитвам да и давам да яде по 4асово ,но има дни в който се слу4ва да яде и м/у .

# 92
  • всъщност в Габрово, а в сърцето си в Берлин
  • Мнения: 2 975
старая се да не давам. оба4е се налага понякога...

# 93
  • Мнения: 801
Той сам си взема. Децата покриват нуждите си оптимално, ако се оставят да избират храната си. Шоколадово яйце му седя цял ден на масичката, без да го удостои с внимание. То не че у нас някой е по- сладкото, май освен обезмаслен пудинг без захар, йогурт и плодова извара няма. Великденските шоколадови яйца пак ще ги влачим до Коледа.

# 94
  • Мнения: 1 322
Давам, но рядко.

# 95
  • Мнения: 11 607
Не, като плодовете тук ги изключвам. Защото са свикнали като се приберат от училище и детска да си хапнат някакъв плод в къщи....

Но..виж...когато лятото са при майка ми..... - става страшно на моменти....След това ми трябва време за да ги вкарам в стари релси.....Тя все ги изкушава с какво ли не, въпреки,че в последните години започна и да ме слуша и няма много волности, но все пак се случват.

# 96
  • София
  • Мнения: 430
Няма нищо по-хубаво от това да изградим култура на хранене у децата. Та дори и да им дадем нещо сладко от сорта на шоколад/вафла да ги приучаваме това да става в ранните часове, а не да заспиват със сладкиш както гледах в едно тв предаване за възпитание на децата (това  беше вреден навик разбира се).
Детето ми беше на годинка, когато една жена се опитваше да му напъха шоколад в устата. Той отказваше, ама тя не та не. Когато я посъветвах да престане, тя учудено ме погледна и попита "каква е тая МОДА сега у младите майки да не дават шоколади на децата си". Обясних, че за мен дете до 2-3г. си е живо ходещо бебе и че докато зависи от мен какво да яде, ще яде здравословна храна..след това цял живот има да се изкушава от щандовете. Мога само да се надявам да създам някакви хранителни навици.
Разбира се и аз не съм безгрешна. Детето ми днес за първи път не изяде целия си обяд и го довърши с ЦЯЛА "холидейка"- знаете ги, меките пастички. Нея буквално я открадна от магазина и нямаше как да не я платя, а той не забравя никога какво имам в торбата  Joy

# 97
  • София
  • Мнения: 17 592
Смятате ли, че съм твърде крайна?  newsm78

Да.

# 98
  • Мнения: 1 567

Смятате ли, че съм твърде крайна?  newsm78

На момента, май да. Няма нищо лошо и е похвално, да се създадат и възпитат у едно дете навици за здравословно хранене.
И тъй като се коментира много сладкото и шоколада, попаднах на една статия, в едно списание за възпитание на децата.
"Защо децата толкова много обичат "сладкото""
Ако се чудите защо, малкото ви съкровище, предпочита хиляда пъти да хапне нещо сладко, вместо броколи, то американските учени от университета във Вашингтон, могат да ви отговорят. Учените, твърдят, че тази прекомерна любов към захарта у децата, се базира на биологията и се свързва с техния растеж. Главоломният растеж на детето в детската възраст, е основната причина за необходимостта от много калории.
Така че, децата са "биологично" програмирани да ... си търсят и искат нещо сладичко. Освен чудесния вкус, сладички нещица им осигуряват и енергията, необходима за растеж и непрекъснати игри....

И, да давам на малката шоколад. Чист. И да предпочитам аз да направя кекс или торта, отколкото да купувам готовите боклуци...

# 99
  • Мнения: 657
давам плодове между храненията.И да не дам тя си ги търси.
Десерти предимно приготвени от мен - кексове, курабийки  или сладкиш.Предпочитам ги пред тези от магазина

# 100
  • Мнения: 2 587


И, да давам на малката шоколад. Чист. И да предпочитам аз да направя кекс или торта, отколкото да купувам готовите боклуци...

И аз давам шоколади,сладки неща и подобни "боклуци",но ги давам като десерт след храненето или като следобедна закуска,а не между храненията(за което беше темата).

# 101
  • Мнения: 1 567
И аз давам шоколади,сладки неща и подобни "боклуци",но ги давам като десерт след храненето или като следобедна закуска,а не между храненията(за което беше темата).

Пак, зависи. Все пак малкото човече до мен е личност и си има своите предпочитания и настроения (както и ние възрастните).
Синът ми, когато беше малък бе много,много злояд. Всичките описани по-горе стратегии, пререкания, спорове са прилагани към него.  Mr. Green Принципите на здравословното хранене, даже със крайни залитания. Хранеше се в определени часове, определени грамажи...
Сега с малката нещата са по-яваш, яваш. По-гъвкави...
Сутрин не е гладна, ОК, няма да закусва. Ще пие едно мляко. После към 11 ще изяде някакъв плод. Други сутрини е изгладняла като вълки и ще омете 3 филии със сирене. Така сме с обедите и вечерите. Не е гладна и ще обядва само салата. После към 16-17 може да хапне един банан. Имало и случаи, когато си е лягала само с една чаша мляко за вечеря...

Но, като цяло аз готвя през ден. Винаги има ядене готвено в къщи за обед и вечеря. Също и салата. Винаги. Не се сяда на масата, ако няма салата.
Както и винаги има сладкиш, направен от мен, кекс, баници и каквото още се сетиш.
Забранила съм да се купува и носи на децата всичко, с изключение на шоколадите.
(и вече забелязвам, че когато сме в супера най-много да си поиска някоя Киндер глезотийка...)

# 102
  • Мнения: 711
Ние нямаме режим , тъй че давам когато си поиска. Знам, че не е правилно, но нещо така и не успях да му направя режим.  Crazy

# 103
  • Варна/Лондон
  • Мнения: 1 441
Ние нямаме режим , тъй че давам когато си поиска. Знам, че не е правилно, но нещо така и не успях да му направя режим.  Crazy
Така и ние ,а и ако полвин час мрънка за нещо нездравословно има 2 вариянта или и показвам че не е в наличност или ако е и го давам-не лъжа...тя за това така прави Sad

# 104
  • Мнения: 9 990
На тази възраст ядеше на поискване, 3 твърди хранения, по нейн си час + мляко и плодове на поискване м/у тях, 1 литър мляко изпиваше за деня.

Сега в почивните дни пак е на поискване, но рядко се сеща, свикнала е да се води по нуждите си и знае, че когато е гладна, може да яде, колкото иска, не е нужно да чака час, за да благоволя да задоволя нуждите й.

Принципно съм за този вариант.Не гоня с лъжицата в 12.00.Когато са у нас децата не ядат въобще.Като казвам въобще-разбирайте нищо, така че, ако хванат нещо по което и да е време-не го дърпам от ръцете.Обаче-факт е, че Редовното хранене, в определени часове подпомаха храносмилателната система.В градината имат този режим.Аз лично воля да налагам нямам.Децата ми са здрави, недебели, жизненим въпреки, че се случва и шоколад да си хапват...често...за сладолед-да не говорим-по всяко време , когато им се доще. Grinning

Сутрин не е гладна, ОК, няма да закусва. Ще пие едно мляко. После към 11 ще изяде някакъв плод. Други сутрини е изгладняла като вълки и ще омете 3 филии със сирене. Така сме с обедите и вечерите. Не е гладна и ще обядва само салата. После към 16-17 може да хапне един банан. Имало и случаи, когато си е лягала само с една чаша мляко за вечеря...-ВеселинаП-та това си е направо ядене вашето.При мен-ако поиска банан-чудесно-купува се, хапва точно една хапка и хвърлям.Салата?Та това е гала-вечеря-я боцне една крастевица я не.Т.е.-едно бозване не е една порция.И за капак-мляко не близват-купувам, сипвам, бъркам, предлагам, непредлагам-стои и изхвърлям.мдам. Confused

Общи условия

Активация на акаунт