Мляко преди сън - докога?

  • 3 408
  • 21
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 5 183
Синът ми е на 3 г. 6 м. и продължава да се сеща за млякото и сутрин и вечер.  Лошото е, че и до сега настоява да пие млякото в леглото ... Аз самата не обичам да пия мляко и съм склонна на всичко само и само детето да пие.
ГРЕША ЛИ като го оставям да пие от това шише!?
Хубаво е 4е оби4а мляко. Лошото е 4е, доколкото разбирам, не си мие зъбите след това.
Моя Томи се отказа от млякото преди сън на около 18 месеца. Сутрин пие прясно мляко. Яде и много мле4ни продукти - кисело мляко, сирене, кашкавал, плодови млекца...
Ве4ер мляко не пие. ве4еряме поне 2 4аса преди да легне и в пове4ето слу4аи нищо не му давам да подхапва или пие след ве4еря, освен вода. Мием зъбки /с моя помощ/ и лягаме.

# 16
  • на село
  • Мнения: 3 926
Моята дъщеря също пие мляко преди лягане, изпива около 120-150мл. давам и Аптамил3, кисело мляко яде само за закуска/ сутрин или следобяд/ . Ще и давам докато се откаже сама.
Същото количество мляко пие и сутрин преди да тръгнем за ясла  Simple Smile
Голямата ми дъщеря не помня до кога пиеше мляко  newsm78

# 17
  • Мнения: 8 505
И още нещо-докога въобще пият от шише -биберон?

Към края на 6.месец смених бибероните с накрайници,а преди около месец-с пластмасова чаша-не бебешка,а съвсем обикновена.Вече 2-3 пъти и давам да го пие от стъклена,но виждам,че и тежи и докато изпие първата половина,трябва да и придържам чашата.

# 18
  • Мнения: 30
Надето пиеше до 1.6м. това лято като отидохме на морето, аз накупила млека...а тя тц, от раз сама го отказа. Като преди 5-6 мес. отказа сама и сутрешното. Сега пак заспива със шише, но в него има сок..Но имам приятелки на които дечицата са пили мляко до 3-4год. Simple Smile

# 19
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Мляко преди съм не се сещам  newsm78 да ми е пило някое мое дете...
Щерката закусваше с въпросното около 6м., но сина пиеше такова нощем до 1г.8м.  ooooh!

Ей - луднах  Crazy и мислех, че няма да има край това нощно ядене  Tired...но той сам просто една нощ не го поиска..и следващата и последващата и така.

-->та мисълта ми е - когато, тогава  Grinning

# 20
  • София
  • Мнения: 84
Благодаря на всички! Нико така или иначе се отказа вече от млякото заради чашката с която сменихме биберона. Иначе си яде доста млечни продукти през деня така че няма проблем  Mr. Green

# 21
Здравейте . Аз съм на мнение че за всичко децата трябва да имат режим. Ядене ,спане  всичко .Естествено има и изключения .Имам две деца и  двамата съм ги отказала  от млякото на 1год.  и от шишето с биберон отказах малкия на 1год .Детето  няма нужда от мляко в леглото за приспиване ,но варианта със сока също е лош.Колкото детето е по-голямо толкова е по-трудно отказването от всичко ,защото те разбират всичко и много добре знаят за какво плачат като искат нещо -мляко,биберон  ,шише сок и т.н.Родителите ги научават  на лоши навици, казвам лоши защото в последствие стават лоши ,но на този етап за тях е по-удобно . Thinking

Общи условия

Активация на акаунт