как се разбрахте с таткото по отношение на името?

  • 4 151
  • 87
  •   1
Отговори
# 75
  • Boston, MA
  • Мнения: 3 105
Първият ни син някак си си дойде с името. Отпреди да се оженим, сме си говорили, че като имаме дъщеря (все момиченце си представяхме), ще се казва Дана. Но се оказа момче, и се казва Дани. С второто (пак момче) сега обаче не можем и не можем да изберем. В общи линии процесът ни е такъв - всеки пише имена, обсъждаме, и (обикновено) отхвърляме. Всеки има право и да наложи вето (до няколко пъти), ей така, защото. И с целия този консенсус пак нямаме име, може би защото нито един от двамата не е харесал нещо супер много, та да настоява.... В края на краищата в болницата ще избираме май.

# 76
  • Мнения: 2 521
И за двете деца предлагах няколко варианта които аз съм харесала на бъдещия тати и той си казваше мнението кое му харесва най-много Simple Smile
Дъщеря ми носи първата буквичка на бащата на мъжът ми,а синът ми на моя баща.
Мисля че това е достатъчно.

# 77
  • Мнения: 1 312
хммм..на мен ми се вижда много глупаво бабите и дядовците (а особено техния син!!!! ) да настояват бебока да се кръщава на някой от тях...и наистина нме проумявам защо е нужно да се прави.? дали е само българска традиция Thinking

# 78
  • София
  • Мнения: 79
С мъжа ми още като бяхме гаджета,беше сънувал сън,че раждам момиченце и я кръстим Радена на родителите му-Радко и Елена,по 3 букви от 2-те  имена.Тогава не обърнах внимание на съня.Оженихме се,забременях, но за съжаление изгубихме бебето в 20г.с.,беше момченце.След година и половина пак забременях и когато разбрахме,че е момиченце се сетихме за съня.Бяхме единодушни за името.Даже още преди да родя си я наричахме така.Свекър ми и свекърва ми нямаха представа и не са се бъркали за имена,но бяха много щастливи като родих и им съобщихме името.

# 79
  • София
  • Мнения: 368
При нас избора на име беше болната тема. Аз исках малката да я кръстя на майка ми, а той на майка му ( ние с нея не се обичаме много много ). Караници, спорове......много неприятно. Накрая аз отстъпих и кръстихме бебка на майка му, съжалявам за което и сигурно ще съжалявам винаги!

# 80
  • Мнения: 4 555
trixy, няма за какво да съжаляваш. Рая е прекрасно име и детето ще се чувства много добре с него. Това, че е кръстено на свекървата е излишна подробност. Тя едва ли се казва точно Рая, сигурно е с друго име, така че можеш да приемеш за себе си, че детето изобщо не е кръстено на нея, а просто с едно много хубаво име. Тя да си мисли каквото си иска.

# 81
  • Мнения: 139
Аз го питах за име той каза има време ,но като влязох в 9 месец се сети аз си бях избрала и той се съгласи защото аз съм се тормозила 9 месеца,но името което избрах му хареса много.

# 82
  • Мнения: 3 886
За голямото дете нямаше проблеми още когато бяхме гаджета решихме че 1 вото ще е момче и ще е КРИСТИЯН така и стана .За 2 рото дете без да сме обсъждали баткото каза съвсем неочаквано (бях в началото на бременностс и още когато чу че съм бременна )  каза МОМИЧЕ ЩЕ Е и ще е ДИАНА така и стана Peace

# 83
  • Мнения: 1 187
За Дарина бяхме на едно мнение(аз предложих името).Нейното име и въобще появата и на бял свят са свързани с драматична история. Адриана отново е мое предложение,което той първоначално отхвърли,като същевременно му беше трудно да даде някакво друго предложение. Crazy Обаче поставих нещата така:той да избере датата(раждах секцио) а от мен името-да сме квит. Mr. Green И така Адриана се роди на 8 март. Heart Eyes

# 84
  • Мнения: 23 423
Още не сме се разбрали....Имаме голям спор за второто момче,което чакаме.

# 85
  • Варна
  • Мнения: 199
Нашият тати не се е месил или настоявал за някакво определено име. Той ме остави аз сама да реша. После като го избрах му го споделих, а той ми каза "Добре, любов моя, чудесно име, така ще го кръстим!" и се съгласи.  Grinning  При нас много лесно стават нещата. Аз нямам никакъв проблем в това отношение. Но определено съм на мнение, че и двамата родители трябва да го изберат взаимно и името да харесва и на двамата. Не съм превърженичка да се кръщава бебето на някого. Може би само в някои изключения..

# 86
  • Мнения: 934
Пак минаваме през задължителната процедура: аз предлагам, той отхвърля, и така докато не стигнем до споразумение. Всяка седмица ми хрумват нови.
На роднини не кръщавам, уважението за мен се изразява по друг начин.

# 87
  • Мнения: 41
Ние с моя мъж пък изобщо не сме си говорели как ще се казва детето ако е момче.
При тях има традиция да се кръщава на дядото и така синът ми има съвпадение с трите имена на свекъра ми.
пък ми харесва и името- Яни така че нямахме разногласия по този въпрос

Общи условия

Активация на акаунт