как се разбрахте с таткото по отношение на името?

  • 4 148
  • 87
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 4 555
Ох, не мога да повярвам, че потокът от Александровци не секва вече толкова време. И на мен това име ми харесваше страшно много преди, но сега просто не мога да си представя нищо по-изтъркано и банално. Дори Виктория не може да се мери с Александър.
На площадката буквално всяко момче е Александър. Не всяко трето, не всяко второ, а направо всяко! Все едно няма други имена. Супер досадна работа. А пък Алекс ми звучи като латекс  Sick

Извинете ме за лирическото отклонение  Rolling Eyes

# 46
  • UK
  • Мнения: 3 959
Точно на "а" ми се струва по странно.

# 47
  • Мнения: 9
Името на нашето момченце го избрахме с жребий точно вечерта преди да вляза в болницата за секциото. Отначало мъжът ми все викаше, че има време. Като влязох в 9-ти месец, почнахме да гледаме разни именници и колкото повече гледахме, толкова повече виждахме, че изборът е много труден. В едно бяхме съгласни и двамата, че името има голямо, дори съдбовно значение за човека. Имената и на двамата дядовци са хубави и популярни в България - Димитър (на свекъра ми) и Георги (на баща ми), но първият внук на свекъра вече е взел името му, така че имах резерви, а понеже имам брат, реших, да му оставя възможност един ден за неговото детенце да реши дали така да се казва, а и знам, че баща ми не държи толкова много на традициите (за него е важно да сме живи и здрави). Другото име около което се колебаехме беше това на мъжа ми - Александър, даже още преди сме си говорили, че евентуално един ден като имаме деца, може да кръстим детето си така, но станахме кумове на наши приятели и те ни изпревариха - кръстиха си момченцето Александър - майката много харесвала това име, а това че в съвпадение и кумът се казва така, прекрасна възможност да спазят и една стара българска традиция... Тогава ми хрумна идеята това име да оставим евентуално един ден за момичешко име - Александра или производно и за да няма сърдити да помислим за нещо около моето име, което да е подходящо за момче и понеже от Елка не може да произлезе благозвучно мъжко име   Crazy, се замислих за Константин, така поне щяхме да празнуваме имен ден заедно  Wink. Но мъжът ми пък имаше резерви, как ще му казваме на галено. Е, нямах отговор. И така до момента, споровете ни се въртяха около тези 4 имена, докато не дойде време да влизам в болница. Тогава пак решихме съдбата да се намеси. Написахме имената на четири листчета. Пръснахме ги върху холната масичка и аз изтеглих късметчето. Падна се това, което аз исках.  Laughing
А умалително име дойде с времето, заслушахме се как най-масово се обръщаха хората към него, след като го представяхме. Коце бе най-разпространено. Признавам си в началото не ми харесваше как звучи, но с времето му свикнах и сега като го гледам, отиват му имената (и цялото и умалителното) и не мога да си представя да се казва по друг начин.  Peace

# 48
  • Мнения: 1 899
но неговите варианти не ми харесаха(предложи само Пламен и Панайот)
А Павел не ви ли харесва?

# 49
  • София
  • Мнения: 572
Много е гадно, че такива спорове помрачават радостта от раждането. Аз самата исках ако имаме момиче да го кръстя на свекървата. Проблема беше, че тя е Катя(Екатерина), аз Катя, баба ми Катя....... и още една Катя и щях да  Sick . Незнам как ми хрумна Карина, така хем се запазва почти цялото име, хем е съвсем различно и галено е различно. На мъжът ми много му хареса. Свеки беше на седмото небе, защото не очакваше. Мъжът ми винаги и бил казвал, че няма да си кръщава детето на баби и дядовци.

# 50
  • Мнения: 2 090
Мдааа....и ние с таткото имахме разногласия.Той не харесваше нито едно от харесваните от мен имена за момиченцето ни.Аз харесвах това,което искаше той,но все пак до последно се надявах да го убедя да изберем някое от ''моите'' Laughing.Това така и не стана,дъщеричката ни в крайна сметка носи името,което искаше той Heart Eyes.Сега,гледайки бебенцето ни,си мисля че наистина това беше и е най-подходящото име за нея Blush.Радвам се че не се запънах,и не избрах Даная,Димана или Дея пред Анелия.
Дори бях пуснала анкета тук преди време Grinning

# 51
  • Мнения: 735
Аз съм изпаднала в ужас за името.Моят мъж иска да кръстим нероденото си дете на свекъра ми -Въльо.Ама буквално. #CrazyА на мен ми иде да го убия!Лошото е , че той е много инато същество и не знам как ще се преборя с него.Ако имате идеи казвайте.Щото аз предложих Валентин, но той каза, че иска Въльо и точка.

# 52
  • София
  • Мнения: 44 354
Горкото дете - Въльо.....що той не отиде да се прекръсти с това прекрасно име.....

# 53
  • Мнения: 4 668
Аз съм изпаднала в ужас за името.Моят мъж иска да кръстим нероденото си дете на свекъра ми -Въльо.Ама буквално. #CrazyА на мен ми иде да го убия!Лошото е , че той е много инато същество и не знам как ще се преборя с него.Ако имате идеи казвайте.Щото аз предложих Валентин, но той каза, че иска Въльо и точка.
Бих казала само - къде ги намирате такива мъже  ooooh!
Какво значи казал , че иска Вълъо и точка . Да не е само негово детето ... е.аси ядосах се как може да има такива хора ...

# 54
  • Мнения: 1 380
Аз съм изпаднала в ужас за името.Моят мъж иска да кръстим нероденото си дете на свекъра ми -Въльо.Ама буквално. #CrazyА на мен ми иде да го убия!Лошото е , че той е много инато същество и не знам как ще се преборя с него.Ако имате идеи казвайте.Щото аз предложих Валентин, но той каза, че иска Въльо и точка.
Вальо ми звучи архаично.Да не се разсърдиш само.
Една циганка си беше кръстила детето Кольо....
Трябва да се разберете за името, докато дойде време да го запишеш в родилното.
А и все пак ти попълваш документите за името на новороденото.....то ако не искаш няма да впишеш името по неговият начин.....
Дано се разберете, че Вальо ще отнесе доста подигравки в училище.....

# 55
  • Мнения: 735
Аз съм изпаднала в ужас за името.Моят мъж иска да кръстим нероденото си дете на свекъра ми -Въльо.Ама буквално. #CrazyА на мен ми иде да го убия!Лошото е , че той е много инато същество и не знам как ще се преборя с него.Ако имате идеи казвайте.Щото аз предложих Валентин, но той каза, че иска Въльо и точка.
Бих казала само - къде ги намирате такива мъже  ooooh!
Какво значи казал , че иска Вълъо и точка . Да не е само негово детето ... е.аси ядосах се как може да има такива хора ...
Моля да не ме обиждаш за избора ми на мъж и баща на детето ми.Той е прекрасен човек, просто по отношение на кръщаването на децата има остарели схващания, че трябва да се кръсти на свекъра, ако е момче или на свекървата, ако е момиче.И то буквално на тяхните имена.Аз няма да го кръстя Въльо, но ми се иска да го убедя по някакъв начин да се съгласи с мен, а не да си налагам своето.

# 56
  • Варна
  • Мнения: 25 344
Ами верно е абсурдно. Ти право на мнение нямаш ли? Ако ще и най-свестния да е, такова тотално незачитане на мнението на майката на детето ти е най-малкото невероятно обидно. Ти самата казваш, че изпадаш в ужас от това. Ами за мен е просто недопустимо подобно отношение - Въльо искал. Ми да иска. Ти пък не искаш. И? Какво правите?

# 57
  • Под Сините камъни
  • Мнения: 4 414
Славена защо не пуснеш тема с анкета за имената Въльо и Валентин после му дай да я прочете и сам ще се откаже.Ужас!Как може мъжете да са такива инати.И моя баща на времето се е заинатил така за моето име,при положение че бабата на която съм кръстена не е искала да и нося името,можело е и първата буквичка да взема само.Да ама не и сега след близо 30 години пак ме е срам да си казвам името- Пенка.УЖАС!УЖАС!УЖАС!А вашето дете след 30 години как ли ще се чувства,когато всеки втори носи модерно име.
Това го давам като съвет и на авторката на темата.

# 58
  • Мнения: 4 668
Месечинка виторога е отговорила вместо мен . Нямам какво повече да напиша .  Confused

# 59
  • Мнения: 735
Благодаря на всички!

Общи условия

Активация на акаунт