как се разбрахте с таткото по отношение на името?

  • 4 155
  • 87
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 725
Не харесвам детето да се кръщава на бащата - той да не е цар или подобно? Иначе името Панайот по ми харесва от Пресиян, а Пламен ми звучи твърде обикновено, но не е лошо като цяло.
За името на Настя (Анастасия), мисля, имах късмет. Баща и от първом не беше много ентусиазиран. Сигурно щото и го свърза с това, че ще е на майка ми, но после хареса самото име. Аз му предлагах и други имена, които обаче, му звучаха много по български, а той е руснак, така че стана на моето.  Wink

p.s. Ама престанете с това - Панайот - отвратително име. Старо българско име е, ако вие си правите някакви асоциации с определени хора, това не означава, че самото име не е хубаво.

# 16
  • Под Сините камъни
  • Мнения: 4 414
Ами ние също спорихме за името на първото дете,но стигнахме до консенсус ако е момиче аз избирам ,ако е момче той  Whistling(поне той така си мислеше).Аз исках ако е момиче да е Александра или Микаела,той не хареса и двете имена,но когато се роди бебчо първото което ме пита беше как го кръсти казах Александра и той ами добре.За малкия бандит той избра името,но буквичката я наложиш аз.Дано успееш в убеждаването иначе и Пламен и Пресиян са супер имена.

# 17
  • Мнения: 4 668
Но честно да ти кажа - не мога да повярвам , че човек който се казва Панайот ще настоява и детето му да носи това име ... малко прекалено ми се струва .
Това е адски грубо, но е самата истина, ако се казвам Панайот не само че няма да искам сина ми да се казва така, ами и ще направя всичко възможно да не се казва така. Отвратително име.

По този повод - имам много близък приятел , който изглежда страхотно , но е с меко казано доста странно и особено име  Confused Казвам ти , този човек просто не може да повярва , че техните са го кръстили така  ooooh! И той самият казва , че никога няма да причини нещо подобно на детето си ...
Баща му за сведение се казва Александър - много хубаво име , обаче за сина си грам не е помислил ...

# 18
  • Кърджали
  • Мнения: 10 383
Не сме имали спор с таткото за името на бъдещото ни дете. Когато стигнахме до идеята да мислим име самият той предложи да хванем един лист и  химикал и на който му хрумне име да го записва там. То в крайна сметка повечето имена бяха написани от  мен, той предложи само едно. Знаехме, че не искахме да е кръстено на някой..по - точно аз не исках това, той се съгласи с мен.А дали е имал идея да кръстим бебето на родителите му - не знам.
Накрая на срока, който си дадохме гледах ли гледах списъка но не успях да отделя едно от тези имена и да кажа това ще е. Дадох списъка на него и той посочи по едно име за момченце и за момиченце. Аз реших, че съм съгласна. И така...
Не е имало и минута спор.   На мнение съм, че името трябва да е избор и на двамата родители, без един от тях да се  налага на всяка цена.

Последна редакция: ср, 22 апр 2009, 11:30 от Sandra_19_84

# 19
  • София
  • Мнения: 2 012
Така и не стигнахме до консенсус. Спорихме, спорихме, таткото все казваше, че е рано. И така до момента, когато ми изтекоха водите и всички се засуетиха като луди  Mr. Green Аз имах три фаворита за мъжко име. Разбрах, кое ще му подхожда в момента, в който се роди. Взех само първата буква на таткото. Той самият не искаше и двамата да са с еднакви имена, все пак са отделни личности.
А ти не го кръщавай Панайот. Звучи като име на 90 годишен дядо.  Rolling Eyes

# 20
  • Мнения: 399
 Joy Joy Joy
Посмях се...благодаря за което! Flutter Панайот и според мен е отвратително име! Crazy И съвсем искрено се възмущавам от мъже,предполага се любящи,които налагат мнението си с подобен самовлюбен маниер! #Cussing out
Мила ми,авторке,дано да удържиш фронта и да се похвалиш с именце,което да радва и двама ви! Hug
А иначе съвсем конкретно на въпроса - когато забременях първия път сама предложих,ако е момиче да е буквата на майка му,а ако е момче да е с тази на баща ми,защото втория му баща си има кръстено внуче,а биологичния му баща си има още един син-той да си му кръщава! А аз съм една "дъщеричка на тати"  Flutter и много исках да си го зарадвам!Мъжът ми се съгласи от раз. Peace И сега всички сме доволни! Party Остана само да кръстя третото на майка ми...евентуално някога...и спорове пак няма да има,защото той вече се съгласи с вариантите! Mr. Green

# 21
  • Мнения: 544
Много самовлюбени татковци има, но аз не бих се съгласила да е кръстено на него. Пожелавам ти да изберете име, което и двамата харесвате.
Пресиян и Пламен са много хубави. Предлагам ти и Преслав.
А ние се бяхме разбрали ако е момиче, да избере таткото, ако е момче - аз. Аз предварително знаех кое име ще предложи той и много ми харесваше. Хем е кръстена на свекървата, хем е чудесно име. Не мога да си представя друго име за дъщеря ни, толкова и отива.
Дай боже второ, тогава ще бъде мой ред да избирам, независимо от пола  Wink. Разбира се, ще се съобразя и мъжът ми да го хареса, няма да се налагам. Но това при нас не е голям проблем, защото имаме сходни вкусове.
Разказаха ми един случай: майката ражда момиче и бащата й заявява в родилното, че трябва да го кръстят на майка му Димитричка. ОК, но той държи да е точно това име, без да се променя нито една буква. Жената се опитала да поспори, но той казал, че ако не го запише така, няма да ги прибере у дома. Явно тя, горката, си го познава какво може да направи и се съгласила.  Sad
Дано излезеш елегантно от ситуацията, без да се карате, да сте доволни и двамата.

# 22
  • Мнения: 17
благодаря на всички ви за отговорите.
аз все пак не мисля че Панайот не е хубаво име, даже напротив. харесва ми, просто не искам да е кръстено на баща си и като викна "Поне" и двамата да се обръщат. а и мисля че не е редно детето да носи името на баща си или на майка си.
аз лично моето име не го харесвам и не бих кръстила детето си така, но всеки си има различен вкус.
с татито решихме ако ще е момиченце да се казва Ивон(само с това от всички които му изброих се съгласи), но има едно но.
понеже термина ми е на 17 август и има вероятност да се роди на 15-ти, та ако се роди тогава, ще се казва Мария. обикновено име, но на мен ми харесва, а и свекърва ми лека и пръст се казваше така и щеше мн да се радва.
а за мъжките имена още не съм се отказала да мисля, но не ми идват много варианти

# 23
  • Мнения: 17
Много самовлюбени татковци има, но аз не бих се съгласила да е кръстено на него. Пожелавам ти да изберете име, което и двамата харесвате.
Пресиян и Пламен са много хубави. Предлагам ти и Преслав.
А ние се бяхме разбрали ако е момиче, да избере таткото, ако е момче - аз. Аз предварително знаех кое име ще предложи той и много ми харесваше. Хем е кръстена на свекървата, хем е чудесно име. Не мога да си представя друго име за дъщеря ни, толкова и отива.
Дай боже второ, тогава ще бъде мой ред да избирам, независимо от пола  Wink. Разбира се, ще се съобразя и мъжът ми да го хареса, няма да се налагам. Но това при нас не е голям проблем, защото имаме сходни вкусове.
Разказаха ми един случай: майката ражда момиче и бащата й заявява в родилното, че трябва да го кръстят на майка му Димитричка. ОК, но той държи да е точно това име, без да се променя нито една буква. Жената се опитала да поспори, но той казал, че ако не го запише така, няма да ги прибере у дома. Явно тя, горката, си го познава какво може да направи и се съгласила.  Sad
Дано излезеш елегантно от ситуацията, без да се карате, да сте доволни и двамата.
ами аз имам случай с позната, на която свекърва и се казва Пенка и жената държала да се казва като нея, и горкото дете сега носи това име.
а иначе и ние с таткото се разбрахме ако е момиче, аз да мисля, ако е момче той. но неговите варианти не ми харесаха(предложи само Пламен и Панайот)

# 24
  • Мнения: 24
Аз не мога да кажа,че мразя децата да се кръщават на бащите си.По-скоро ми е странна цялата тая работа.Вярвам в теорията ,че името на човек до известна степен определя жизнения му път.Смятам че детето трябва да носи собствено име,лично негово си,не кръстено на еди-си-кой,защото въпросният ще се разсърди.
Нашия тати и той в началото се гласеше детето да се казвало като него.Аз съответно пресякох всякакви такива вредни мисли още в зародиш.В крайна сметка и не е направил кой знае какво за детето преди раждането му.Второ аз се тормозих,освинвах се и накрая пак мен разпориха,за да изкарат детето.
Втория вариант на татито беше детето ни да бъде кръстено на майка му и баща му.И така ми бяха предоставени само 2 варианта измежду които трябваше да избирам,за да няма сърдити.Предложих компромисен за мен и тях вариант детето да е с Д защото това е началната буква на имената и на двамата(свекъра и свекървата).Те казаха не така не може и накрая се ядосах и им казах че щом толкова много искат няма да получат нищо.С мъжа ми се изпокарахме и накрая и той склони и в крайна сметка той измисли името ,а аз се съгласих,защото ми хареса,а и вече ми беше писнало.
Тази цялата одисея трая около 5 месеца.

В крайна сметка родителското тяло се разсърди и още не е виждал внука си,който вече е на 1г5м,но това вече е отделна тема.
Та ето так аизбрахме името на детето.При теб дано протекат нещата по гладко Peace

# 25
  • Варна
  • Мнения: 25 350
В крайна сметка родителското тяло се разсърди и още не е виждал внука си,който вече е на 1г5м,но това вече е отделна тема.

Боже мили ooooh! Добре, че не сте го кръстили на тях. Такива хора не заслужават да имат внуци, камо ли те да носят техните имена. Просто не мога да смеля подобно отношение Shocked

# 26
  • Мнения: 544
И на мен ми е чудно, че има баби и дядовци, които настояват внуците да бъдат кръстени непременно на тях. И да не видят внучето си толкова време?! Те явно не държат на детето, а само на името си.

# 27
  • Испания и Стара Загора
  • Мнения: 1 036
Не сме имали проблем с избора на име.Двамата решихме,че няма да е кръстено на никой,за да няма сърдити баби и дядовци и всеки написа един списък с имената,които му харесват.И така единственото име,което присъстваше и  в двата списъка,беше Александър и то остана.Сега за второто бебе,таткото реши ,че аз ще измисля името,ако е момиче.И то е момиче Peace

# 28
  • Мнения: 17
и аз немога да разбера баби и дядовци, които настояват децата да са кръстени на тях. майка ми никога не е претендирала да кръщавам бебето на нея, баща ми пък въобще няма право на глас. свекъра ми има гадно име и не бих си кръстила детето на него ако ще да се тръшка(което няма да направи). пък за баби които говорят че мн си обичат внуците а не са ги виждали с месеци не ми се говори, щото знам за такъв случай

# 29
  • Мнения: 4 555
В крайна сметка родителското тяло се разсърди и още не е виждал внука си,който вече е на 1г5м,но това вече е отделна тема.
Още по-добре за вас, че не са го виждали  Peace Въобще не са ви притрябвали такива вдетинени баби и дядовци, които очевидно много повече държат на себе си и собственото си самолюбие, отколкото на детето.
И по-добре, че още в самото начало е станало ясно колко им пука за детето, за да не станат изненади по-нататък.
Само те губят, че внучето им няма да ги познава. То ще си порасне и без тях.

Общи условия

Активация на акаунт