Кога минахте от 5 на 4-кратно хранене?

  • 6 594
  • 46
  •   1
Отговори
  • Мнения: 356
Здравейте и предварително се извинявам ако повтарям темата на форума. Моето слънчице е на почти 8 м. и за мое голямо учудване сякаш се опитва да си измести храненията, огладнява понякога чак на 4.5 - 5 ч. Иначе засега сме на следния режим: 6.30 - кърма+АМ; 10.30 - попара/пасирани плодове с бисквита; 14.30 - зел. пюре+жълтък/месно; 18.30 - йогурт с плодове/извара с плодове; 21.30 - кърма.
Мисля обаче че му е доста рано да махаме едното хранене, а той сякаш въобще не огладнява до следващото. Само йогурта го яде с апетит. През нощта не се буди, напоследък започна сутрин да се буди към 7.30. Иначе порцията му на хранене е около 180 (+/-20 гр.) Вие кога преминахте на 4-кратно хранене. Иначе сме около 8 кг. и сме високи 70 см.
P.S. Ако това е относимо бяхме на изключително кърмене до 5-тия месец и после постепенно замествахме хранения.

# 1
  • Мнения: 27 524
Следвай детето, то най-добре си знае кога е гладно. Не се притеснявай ако мине на 4-кратно  Peace

# 2
  • Мнения: 2 910
Към 9-тия месец минах на 4-кратно хранене. Закусва в 8ч. с попара/кус-кус, 12ч. супа/или каквото съм му сготвила/, 16ч. каша/кисел и 20ч. АМ.
Дори и сега да мине на 4 хранения, не мисля, че е проблем.

# 3
  • Мнения: 51
И аз реших към 9-я месец, че ще храня сина ми 4 пъти/ започнахме с ДК/, но май се оказва че всъщност увеличаваме броя хранения newsm78
Сутрин рано с пробуждането /около 6.00 предлагам кърма,
 8-8,30-закуска /попара със сирене, кус-кус, грис със сирене
12.30 обяд
16 следобедно похапване - кремчета, киселчета и т.н.
19 вечеря
и за заспиване пак кърмене /по колко изсуква не съм сигурна, но заспива спокоен/

# 4
  • Мнения: 108
Маята дъщеря е на 9 месеца и я храня по n - на брой пъти. Замествам й само обедното хранене с месно/ зеленчуково пюре, а със зеленчуковото пюре давам и кърма. Също така, в деня, когато яде зеленчуково пюре, следобед й давам каша с кърма. Все още я кърмя и нощем. Струва ми се много малка все още да минаваме на 4, 5 или другократно хранене. на 9 месеца е 9550 и 74 см, така че мисля, че  кърмата засега напълно я устройва, както и броя хранения.

# 5
  • Мнения: 2 960
Ами и до днес/2 годинки и един месец/ синът ми хапва така:
8.30 закуска...първо за разсънване АМ /колкото иска/ ,после закуската
12.00-обяд-второто от ДК
16.00-лека закуска/плод ,мляко..../
18.30-19.00-вечеря ...или супата от ДК или нещо приготвено в къщи.
20.30 -АМ 210-230 мл.
На синът ми така му харесва и аз се съобразявам  и следвам  с неговите желания.

# 6
  • Монтана
  • Мнения: 1 010
Според мен всяко дете само си прави режима на хранене дребната още сега се опитва да яде 4 пъти на ден сами разбирате че колкото и да искам да е накарам да яде по 5 пъти това няма как да стане след като не е гладна. Докато голямата до 1 г ядеше по 6 пъти на ден.

# 7
  • Мнения: 922
Ние на 8 месеца минахме на 4 хранения.
8:30 млечна каша
13:00 месно пюре
17:00 млечна каша
21:00 АМ и заспиване
На 9 месеца беше 9кг и 75 см,
Всичко е много индивидуално. Аз като си спомня първото до годинката беше на пет хранения по 220-240 гр, с много плодове м/у тях.

# 8
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
Ми едва преди 3м. минахме на 4 пъти ядене на ден, след като отказа млякото преди сън.
На мен ми се струва, че сте малки само за 4 хранения Thinking
Води се по детето, то най-точно ще ти каже кага и по колко, иначе само нерви и за теб и за него Peace

# 9
  • Мнения: 356
Благодаря на майчетата за отговрите, знам че е индивидуално и че зависи от детето. Аз се опитвам по него да си се водя. Въпросът е, че понякога ми е трудно, защото той ми е малко капризен на храна и не знам дали не е гладен или просто не му харесва храната. Но вчера например легна в 21.00 и сутринта се събуди направо в 8.00. Дава си сигнали че иска да хапва от покъсно сутрин, но после не знам дали му стигат само 4 хранения.

# 10
  • Мнения: 15
Аз не виждам проблем да минеш ка 4-кратно хранене, но ти си познаваш детенцето най-добре. Пробвай и то само ще покаже дали му стига храната или не. Не се притеснявай, че ще остане гладно! Няма начин просто! Peace

# 11
  • Мнения: 2 587
Дъщеря ми мина на 4-кратно хранене след втората годинка понеже започна да става по-късно и проспиваше закуската.След като тръгна на градина и започна да става рано отново се върна на 5 хранения.
Води се по детето - щом не огладнява разреди ги.

# 12
  • Мнения: 1 669
Около годинката... Вече режимът е такъв: закуска, обед, следобедна закуска и вечеря. Това се случи след като отказа сама АМ, за мое огромно съжаление.

# 13
  • Мнения: 2 111
На 1г.2месеца дъщеря ми започна да се храни по 4 пъти,защото си хапваше по-големи количества и огладняваше след 4 часа горе долу.

# 14
  • Мнения: 356
Благодаря на всички, очевидно все още ни е рано. Явно е добре да си папкаме засега 5 пъти, макар да е по помалко (150-160 гр.). А дечицата ви колко часа правят нощна пауза. Ние сме на почти 8 м. и правим около 8.5 часа пауза. Кърмим се към 21.30 последно и после сутрин 6-6.30 (но понякога направо в 8.00).

Общи условия

Активация на акаунт