намаляват ли ви таксата в частните градини при боледуване

  • 1 652
  • 24
  •   1
Отговори
# 15
  • Sofia
  • Мнения: 4 726
От гледна точка на родителите - е редно да се приспада при отстъствие. От гледна точка на градините - не. Ако всички деца в групата на T@LIното дете решат да почиват 2 месеца - какво се случва с персонала на градината, 2 месеца не получават заплата ли?
В нашата градина по договор не връщат пари, но са ми правили отстъпка по своя воля.  Heart Eyes

# 16
  • софия
  • Мнения: 386
Не говорим за неплащане на цялата такса,а за приспадане на поне част от нея-така че да не фалират.Може да има компромисен вариант и никой да не е ощетен.Имаше една майка,чието дете е отсъствало месец поради операция.Как може да плаща пълния размер? Shocked

# 17
  • Sofia
  • Мнения: 4 726
Всичко това го пише в договора. Който не е бил съгласен, не е трябвало да подписва.

# 18
  • Мнения: 553
Права си Шунка, от гледна точка на родителите е едно, от гледна точка на градините е друго.
И все пак смятам, че не е редно чак пък по 250 лв на месец да ми искат за да пазя място. А в месеците юли и август групите са сборни и на работа е по-малко от половината персонал...
Както и да е - въпрос на гледна точка и може би на излишни пари.
И за това - всичко в договорите да се чете овреме и да се обсъжда за да няма после - ама защо ....

# 19
  • Sofia
  • Мнения: 4 726
Въпреки че са сборни групите, може би преподавателите се редуват в платен отпуск, така че парите пак им трябват.  Thinking
Ако имаше и частична държавна издръжка, може би щяха да връщат пари.

# 20
  • Мнения: 2 124
В градината, където ходи дъщеря ми, първоначално приспадаха от сумата за следващия месец дните отсъствие по болест. Така карахме 6 месеца, от март насам смениха политиката и заради кризата (и те трябва някак да оцеляват), и заради това, че някой спекулират като изкрават фалшиви мед. бележки за отсъствия по семейни причини. Ясно е, че както и да бъде, все някой ще бъде ощетен - в момента детето втора седмица е вкъщи болно Tired
Според мен обаче при планирани отсъствия - например още не си платил за следващия месец и знаеш, че детето ще отсъства 10 дни, тъй като ще сте извън града или нещо такова, тогава не би трябвало да  се плаща за отсъствията, както и като ще правят операция е ясно, че няма да се възстановиш за 2 дни; да се вземат пари за лятото без посещение пък си е чист рекет, като ще "пазят" място, поне сумата да е по-символична - макс. до 50 лв.

# 21
Това пък с тези 200 лв за запазване на място си е направо   Shocked  тези частни градини явно работят с презумпцията,че няма къде да запишеш детето-и давайте,плащайте за щяло и нещяло.За съжаление нивото им не е  кой знае какво като чета повечето мнения по темите,а все за пари мислят.

# 22
  • Мнения: 413
в първата частна ясла, в която ходеше синът ми му приспадаха при предварително известие - напр. имаше операция на пишката, аз предупредих и ни приспаднаха от цената за следващия месец;
в яслата, в която ходи в момента по договор ако се разболее му се приспадат до 5 работни дни, което според мен е коректно и за двете страни - аз съм спокойна, че ще ми приспаднат и си държа детето у дома докато не е здраво със сигурност и не занеса бележка, че е здраво, а пък от яслата се грижат да не боледуват децата, за да не се налага да приспадат от таксата за следващия месец. Управителката е взела "соломоновско решение"  Simple Smile

# 23
  • Мнения: 413
сега предупредих, че няма да посещаваме яслата за 1 месец лятото - ще ми приспаднат цялата такса, само ще капарирам малка сума за да си запазя място от есента;

# 24
  • софия
  • Мнения: 386
Браво на вашата директорка.Все пак освен правене на бизнес е нужно и разбиране :

Общи условия

Активация на акаунт