Епилепсия-тема7

  • 47 726
  • 644
  •   1
Отговори
# 570
  • гр.Гоце Делчев
  • Мнения: 758
Аптекарите и те не са наясно още с нещатата.Аз в петък взех с новия протокол трилептала и ми казаха да се обядя в понеделник да няма някакъв проблем с новия лекарствен списък.В момента е голяма бъркотия.Емче пожелавам ти успех миличка.

# 571
Да, според лекарствения списък, лекарствата за епилепсия са на 100% платени от ЗК.

Защо тогава на ted са и поискали в аптеката да доплати за Топамакса?  Shocked

# 572
  • Мнения: 3 540
Да, според лекарствения списък, лекарствата за епилепсия са на 100% платени от ЗК.

Защо тогава на ted са и поискали в аптеката да доплати за Топамакса?  Shocked
На този въпрос ,може да отговори само управителя на дадената аптека!

# 573
Попаднах на тази статия http://www.zdrave.net/Portal/News/Default.aspx?evntid=SOSxC%2BGI2Rk%3D в zdrave.net.

Ето и част от статията, която май обяснява същността на проблема:

'Напълно платените лекарства не били напълно платени
05.06.2009, zdrave.net

...
Освен това, в Наредбата за Позитивния лекарствен списък на Министерски съвет е посочено, че НЗОК заплаща за безплатните лекарствените продукти по цена на търговец на едро, като аптеките се задължават да ги отпускат без надценка. По силата на действащото законодателство и публикувания от Комисията по цените официален регистър на цените на продуктите от Позитивния лекарствен списък, цените на всички лекарства съдържат в себе си надценка за  аптеките. В същото време НЗОК не заплаща надценката на аптеката за напълно платените такива. Така определената от Комисията по цените надценка трябва да бъде платена от пациента и така наречените напълно платени лекарства вече не са напълно платени от НЗОК. Последното е абсурдно, но е факт, коментират от съсловната организация на фармацевтите.

Същевременно от НЗОК за пореден път припомниха, че касата заплаща единствено стойността на лекарствата от позитивния лекарствен списък, посочена в колона „Ниво на заплащане”, и няма правомощия да налага санкции на аптеките по отношение на останалите стойности и цени на лекарствените продукти.
....'

# 574
  • Мнения: 244
pepi 1963 моля те да ми кажеш от кога и как вземате трилептал? на колко години е детето? На нас ни го изписват в момента, но прочетох че е за деца над 6 год., а ние сме на 11 мес.??? Аз още не съм го давала, кажи ми твойто мнение. Ние в момента сме на конвулекс.

# 575
  • Мнения: 3 540
За проблема със Топамакса ,самата фирма държи висока цена,в сравнание цените приети от НС ,за нашите лекарства и точно тези цени поема НЗОК!
При Кепрата самата фирма поема доплащането на пациента с цел да запази клиентите си!
Така миналата година направи фирмата и на Епитрижина!
А през септември 2006г. когато Ламиктала излезе от ЗК и цената му варираше от 120лв. до към 150лв. на опаковка ,.фирмата намали драстично цените ,само и само да запази клиените си!

# 576
  • Варна
  • Мнения: 1 272
iva i Иренка беше на 2 месеца като и изписаха Трилептал, пиехме го около 4 месеца по 3Х1 мл на ден. На вас Трилептала като втори медикамент ли ви го изписаха, друго какво пиете? Ирена като го пиеше беше на конвулекс и около една седмица на фенобарбитала защото тъкмо го спирахме и беше доста успата.

# 577
  • гр.Гоце Делчев
  • Мнения: 758
Ива ,моята дъшеря е голяма на 17 г. трилептала го взимаме от 2006г.ние сме с диагноза grand mal-припадъци /с малки припадъци неуточнени/.и трилептала ни е 600mg по 2пъти на ден.Иначе откакто го вземаме 2г. нямаше пристъпи но сега декември 2008 и април 2009 г. получихме леки пристъпи,така че не мога да кажа дали напълно ни е помогнало .В момента освен него пием и депакин 500mg по 2 пъти на ден.Наистина хапчетата доста ни успиват и от тях ръцете и треперят много често.Виждам ,че Сиянка ти е дала по-голяма яснота по въпроса тъй като Иренка е мъничка и и е ясно как действа при малките деца.Иве зависи и каква е диагнозата на детето.Прегледах постовете ти и видях ,че при вас нещата са по сложни май.Дано трилептала ви помогне стискам палци.

Последна редакция: пн, 08 юни 2009, 17:49 от pepi1963

# 578
  • Мнения: 65
Здравейте мили майки! Искам да попитам кой трябва да прецени дали детето ми има някакво забавяне в моторното развитие, защото невролозите, които го преглеждат са на противоположни мнения, трябва ли да се обърна към друг вид специалист?

# 579
  • Мнения: 244
siqna, ние в момента сме в Свети Наум на 4-ти км. при доц. Божинова. Да, за втори медикамент - основен ни е конвулекса, но ми се искаше да се посъветвам и с доц. Литвиненко преди да го започнем, малко ме плаши това второто лекарство да е толкова силно, да не би много да го приспива.... за сега конвулекса изобщо не го прави унесен или отпуснат. Ще видим утре на консултацията с доц. Божинова какво ще излезе и ще решаваме. Благодаря ти!

# 580
  • Мнения: 65
iva i и ние утре сме в Свети Наум. Ако искаш може да се видим

# 581
  • Варна
  • Мнения: 1 272
iva няма от какво да се плашиш, ние по едно време пиехме три медикамента и то силни. Всъщност бяха три защото трябваше да спираме фенобарбитала, но първо трябваше да се насити Трилептла. Ако искаш питай Литвинеко, ама и той сигурно ще ти каже същото. Нас като ни изписаха от болницата във Варна и тръгнахме за София минахме на преглед при Христова в Токуда и тя предложи Трилептала и написа на един лист своето мнение и консултация и ми каза да покажа на Литвиненко. Той като я видя веднага се съгласи, приеха ни в отделението за да я наблюдават за това че включват Трилептала. И така останахме на Конвулекс и Трилептал и двата медикамента бяха 3Х1, след като спряхме Трилептала, Конвулекса го пием 3-2-3. По принцип на Ирена не и понасят тези медикаменти, в каквато и доза да са я успиват, пък и тя е малко мързеливичка. Така че при всяко дете е индивидуално, на вас може да не действа така.

еленита затова което питаш, за двигателното и умственото развитие на детето ти трябва да се определи от детски невролог, може и психолог. Сега в началото и на 100 места да идеш всеки ще ти казва различно. Детето ти какво може да прави, според теб прави ли всичко за възрастта си.

# 582
еленита искам да ти разкажа при мен как беше.Когато бяхме на 5 месеца ,ходихме при Литвиненко за преглед /т.е. и ние на невролог/ и думите му бяха :засега не виждам нищо обезпокоително ,но като стане по-голям и забележите нещо съмнiтелно елате пак.След тези думи не ми стана много по-добре и после съвсем случайно попаднахме на клиниката на Чавдаров в гр. София  к-л" Красна поляна" за рехабилитация на деца с ДЦП,и мисълта ми е ,че самият д-р Чавдаров прави преглед на бебетата точно за моториката,двигателните им умения,какво могат и какво не за месеците си и препоръчват рехабилитация,ако има нужда.При нас помогна ,ако сте от София може да опитате  преглед и при него,дано всичко е наред.
Тук в бг-мама има  форум в който  д-р Чавдаров се включва ,ако искаш потърси още информация.

# 583
  • Мнения: 3 540
guest 33,навярно знаеш ,че при неовладяна гърчова симтоматика ,е забранена рехабилитацията!
 А при елинита тепърва се започва лечението за епилепсия!

# 584
ДА така е ,не знам ,че детенцето има неовладяна гърчова симптоматика /т.е. не съобразих Embarassed/ ,но в поста си еленита ]пита за това към кого да се обърне за да разбере има ли някакво изоставане в психомоторното развитие на детето,т.е. не е задължително да им правят рехабилитации,а само преглед .

Общи условия

Активация на акаунт