Основни прегледи (седмици) на ултразвук

  • 2 769
  • 29
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 336
Имам две приятелки , които завършиха медицина, а едната специализира АГ, първо с тях говорих и те ми дадоха да попрочета разни статии и лекции, ако се интересуваш мога да ги попитам за имена и материали. В последствие говорих с моята АГ лекарка (аз прегледите си не го плащам, така че защо да ме лъже жената) тя ми каза че тя лично се е гледала сама по 4-5 пъти в седмицата и ми обясни принципа на действие на тези вълни - високочестотни звукови вълни, които произвеждат картина на вътрешните органи. Тук има повечко инфо за такива като нас Simple Smile
http://www.worldnn.com/serv/Document?Action=show&DocID=1717807276

Какво да кажем за храната от микровълновите печки и мобилните телефони Simple Smile
Нямам за цел да агитирам някого да се преглежда или не Simple Smile това всеки сам го решава за себе си. Просто от толкова години няма доказана вреда от ултразвука и е хубаво да се възползваме от напредъка на науката Simple Smile

# 16
  • Мнения: 282
Във Варна има един много добър рентгенолог и той препоръчва прегледи през 16-17г.с., 23-24г.с. и 31г.с. Тези седмици са свързани с оформянето на органи и само тогава могат да се засекат някакви генетични увреждания. Но тези прегледи има смисъл да ги правиш, само ако лекарят тио може да разчете картината. Аз мислих да ходя, но се записва доста време предварително и изтървах момента. Иначе на ЖК ме гледат на ехо на всеки 3 седмици.

# 17
  • Мнения: 195
да, май има право варненския лекар. да задам вапроса - е, какво толкова има да се гледаме, с изключение на препоръчаните гледания?!
има такъв проблем, че сега сме едва в трето поколение на хора, гледани на видеозон и вредите не могат много да ги хванат още. ще се надяваме значи Wink
колкото до микровълнови и телефони - това точно е причината, поради която не ги ползвам. микровълновата печка е лудост! храната излязла от нея е мъртва, затова и имат запек хората дето живеят само така - нямат ензими в телата си Sick

# 18
  • Мнения: 637
да задам вапроса - е, какво толкова има да се гледаме, с изключение на препоръчаните гледания?!

Препоръчваните прегледи са само 2 - един път - в I триместър;
един път от 16 - 20 гест. седмица, а има жени, за които те са крайно недостатъчни, затова при рискова бременност бройката се увеличава с една допълнителна ехография от 28-32 г.с. за всички рискове и с две допълнителни ехографии през бременността за възраст над 34 години. За мене лично е безобразие да се пропуска изследването в 13 - 14 г.с. за признаци за Даун.

микровълновата печка е лудост! храната излязла от нея е мъртва, затова и имат запек хората дето живеят само така - нямат ензими в телата си Sick

А това с микровълновата за мен е една много смешна параноя. Laughing

# 19
  • Мнения: 195
моята основна мисъл тук е - ако докторът каже, че е медицински нужно и обосновано - гледайте се, а не за развлечение, както някои искат да си "наемат" ехограф за домашно позлване.  newsm78
не е параноя за микровълновите печки. занимавам се професионално в областта на здравословно хранене и полза от тях няма, освен гъдел за мързела  newsm62

# 20
  • Мнения: 7 119
2 прегледа УЗ се поемат от здравната каса - другото се плаща

# 21
  • Мнения: 2 807
На мен ме гледаха на всеки 6 седмици.
Не съм имала имала проблеми с нито една от двете бременности.

А препоръка за лекар, естествено че бих я дала за моя - д-р Гунев  Wink

# 22
  • Мнения: 330
Според мен е пълна глупост,ако нямаш никакви оплаквания да ходиш всяка седмица да ти гледат бебето! Naughty Rolling Eyes

# 23
  • Мнения: 1 668
Интересно ми е дали повечето от вас са разбрали, че вече не е 19ти век! Това със здравословното хранене е похвално и е въпрос на избор дали ще си купи човек микровълнова, но това с GSM-а вече не го разбрах. Съществува ли човек, който да не го ползва още!
А по въпроса с видеозона - вземете и прочетете малко литература, бе хора! Видеозонът е напълно безвреден за бебето и е пълна безотговорност да се ходи само 2 пъти през цялата бременност - има страшно много болести, които се откриват през различните седмици. Примерно Даун, Спина Бифита, малформации по вътрешните органи, малформации на сърцето и мозъка. Ако не ви пука дали ще родите увредено дете - това е друго. Ако нямате пари за него - ами не правете деца... след това ще се чудите как да ги храните!

# 24
  • Мнения: 1 735
Напълно съм съгласна с хотмама за микровълновите и гсм-тата.НО си мисля че видеозона си е безвреден.Все пак звуковите вълни отиват до бебето и се връщат,като по тоя начин рисуват картината,но не го облъчват доколкото знам.

# 25
  • Мнения: 7 640
микровълновата печка е лудост! храната излязла от нея е мъртва, затова и имат запек хората дето живеят само така - нямат ензими в телата си Sick

да не би от другата фурна печеното пиле да ти излиза живо!?! А ензимите са белтъци-те денатурират при 70 градуса, независимо дали на котлона или в микровълновата. Да не говорим, че не са в храната, а в организма.
а компютър виждам ползваш, има много статии колко е вреден.
присъединявам се към другите, че това са ненужни паранои.

# 26
  • Мнения: 7 186
Видеозона е абсолютно безвреден за плода, колкото и пъти да се гледаш.
Но просто е безпредметно да ходиш на прегледи всяка седмица, няма смисъл.

# 27
  • Мнения: 2 672
аз ходих всеки месец - първо консултация , после ехограф

# 28
  • Мнения: 2 952
    Мене ме гледат  всеки месец на прегледа при  гинеколога...най-важното е да се следи сърцето на бебето.А за по-сериозни прегледи ходих 2 пъти - 3D : през 26  седмица някъде и през 34.Там се гледат размера на главичката , на бедрената кост , обиколката на коремчето....и колко тежи ....

# 29
  • София
  • Мнения: 676
Ако искаш можеш да отидеш на три-измерен видеозон. Там ти наблюдават как се развиват органите не бебето, та дори и полът още сега може да ти кажат. Знам, че д-р Томова и д-р Мазнейкова правят това. Аз лично съм ходила при д-р Томова и съм доволна. Може с направление или частно.

Общи условия

Активация на акаунт