Вашето меню за Гергьовден

  • 7 128
  • 28
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 307
Като говорим за традиции, искам да направя питка за празника, но ако може да ми помогнете с лесна и сполучлива рецепта.

# 16
  • Мнения: 2 803
Този път май няма да е агнешко, ами пържоли и шишчета, картофки, салатки и торта с ананас.

# 17
  • Мнения: 1 440
Като говорим за традиции, искам да направя питка за празника, но ако може да ми помогнете с лесна и сполучлива рецепта.

Заповядай Hug Болярска питка

# 18
  • в страната на абсурдите
  • Мнения: 1 236
агнешко,дроб сарма,зелена салата и нещо интересно за десерт.още не съм измислила какво.

# 19
  • Мнения: 117
Традицията повелява/в нашето семейство от както се помня/ агънце и САЛАТКА във всичките й варианти  Peace

# 20
  • Мнения: 307
Narina , благодаря ти.

# 21
  • Мнения: 929
Салата, пълнена печена агнешка плешка.

# 22
  • Мнения: 1 986
Открих една чудесна стара тема за агнешко печено: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=179913.0
Аз се каня да приготвя агнешкото в домашната фурна и тази тема ми е много полезна
Иначе останалата част от менюто ще бъде зелена салата, шопска салата с цели парчета сирене, мезета от Била и торти от Лагуна.

# 23
  • Мнения: 751
Всяка година печем цяло агне,правим и задължително дроб сарма,кюфтета,зелена салата,ракийка..... Crazy

# 24
  • Мнения: 93
И ние на Великден ядохме агне, а седмица преди това мъжът ми прави пробно агнешко с пресни картофки на фурна, чесън и розмарин...стана жестоко Crazy Но на Гергьовден пак ще е агнешко, защото такава е традицията, а и сме на свекървата на гости, така че тя ще се приготвя. От мен ще е традиционната погача за празника...За десерт предполагам ще има торта Peace

А каква е тази традиционната погача за празника? Аз не съм я чувала,ако може рецептата.

# 25
  • Пловдив
  • Мнения: 214
А казват, че традициите не са това, което бяха!  Laughing Май всички тук ги спазваме - особено за празниците. Благодаря Ви много момичета.

# 26
  • Мнения: 3 456
Имаме 4 именика във фамилията и празнкът винаги се отбелязва доста пищно. Менюто обаче е традиционно- печено агне, зелена салата, дробсарма. Вариации търпи само десертът. Миналата година беше сладоледена торта, за тази още не знам.

# 27
  • Мнения: 1 440
И ние на Великден ядохме агне, а седмица преди това мъжът ми прави пробно агнешко с пресни картофки на фурна, чесън и розмарин...стана жестоко Crazy Но на Гергьовден пак ще е агнешко, защото такава е традицията, а и сме на свекървата на гости, така че тя ще се приготвя. От мен ще е традиционната погача за празника...За десерт предполагам ще има торта Peace

А каква е тази традиционната погача за празника? Аз не съм я чувала,ако може рецептата.

 Blush Традиционна имах предвид, че я правя на всеки голям празник и е нещо като традиция всеки път да я има...а и само аз ги правя Blush Не е нещо специално за Гергьовден.

# 28
  • Банкя
  • Мнения: 1 291
Зелена салатка, агънце тоз ипът с картофки, бира.
За десерт не се сещам .да видим може пак козунак .

Общи условия

Активация на акаунт