Провокативен въпрос

  • 2 653
  • 34
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 274
Мноо сте завеяни! Просто "морал" и "мами, пишещи тук" са две несъвместими неща. Там е провокацията  Hug
Че то се знае туй, какво му е провокативното?
Нямаме си предмет на спор и ще стане скучно.


Ти го знаеш, но аз си мислех, че е художествена измислица, докато сам не се убедих в това. Особено след като ме изгониха като куче от някои форумски кръжоци и отбрани общества #2gunfire

# 16
  • Мнения: 9 814
Не виждам нищо провокативно във въпроса.
Разбирането за морал е твърде лично, поне според мен, и доста трудно може да се намери обяснение, което да не предизвика спорове и да задоволи всички.
Всяко време има свои виждания за морала и моралните норми. Според всяко предишно поколение, следващото е загубило моралните си устои.

Та моралът за мен е границата, която те е страх да прескочиш, заради предразсъдъците, които са ти наложени от възпитанието, времето и останалите хора.

# 17
  • Мнения: 2 448
Моралът в рая, тук е борба за оцеляване. Обвинения не ме трогват от никого, само от собствената ми съвест, която обаче не ме е притеснявала от доста време. Закърняла е може би  Thinking , или аз съм като сълза.  Mr. Green
А и аз не съдя никого.

# 18
  • Мнения: 4 585
Неморалното е записано в десетте божи заповеди. За различните религии се различават само по номерацията и прегрупирането. Например:
 Не пожелавай жената на ближния си, нито осела му /магарето, не в тоя смисъл като жената, предполагам/.

# 19
  • Мнения: 2 196
Особено след като ме изгониха като куче от някои форумски кръжоци и отбрани общества #2gunfire
Казах ти аз, че няма да ти се зарадват на тортите в Готварския.

# 20
  • Пловдив
  • Мнения: 23 674
Особено след като ме изгониха като куче от някои форумски кръжоци и отбрани общества #2gunfire
Казах ти аз, че няма да ти се зарадват на тортите в Готварския.
Там само авторски торти приемат, неговата не я беше правил той. Щото го мързи прдполагам Mr. Green

# 21
  • Мнения: 15 619
Очаквам бгбаба да разясни провокацията.

# 22
  • Мнения: 234
Неморално е да се облагодетелстваш, за сметка на други хора, които страдат.
Неморално е да нямаш съвест.
Неморално е да подкупваш, както и да вземаш подкуп.
Неморално е да имаш възможност да помогнеш и да не го направиш.
Неморално е да лъжеш, да крадеш, да убиваш.
Не е морално да гласуваш закони с цел лично облагодетелстване.
Не е морално политиците да гласуват с чужди карти.
Не е морално лекар да ти иска пари, за да ти спаси живота, както и да дава грешна диагноза с цел закупуване на лекарства, от които той взема процент.
Има толкова много неморални неща, които ни се случват всеки ден.

# 23
  • Мнения: 606
Неморално е да си морален!

# 24
  • Мнения: 2 070
някой да изнесе беседа,копната от Гугъла,
неморално е ,обаче е образователно

# 25
  • Мнения: 2 716
Поне разбрахме кое не е морал.

# 26
  • Мнения: 27
Та, какво е морал според вас?
Книга. От Тадеуш Доленга Мостович. Peace

Иначе, понятието може да бъде интерпретирано по толкова начина, колкото е броят на хората на земята.

# 27
  • Мнения: 1 217
Аз мисля като me4ekle4e като се сещам и за още едно гнусно и неморално нещо. Неморално е да си лицемерен, да нанасяш "удари под кръста", да нападаш в гръб, ако ме разбирате Wink Неморално е да наречеш нечий живот "нищожен" само защото си винаги натокан с уникати и вестник "Позвънете" публикува всяка седмица размишленията ти за световната икономическа криза.

# 28
  • Мнения: 4 300
Хо -хо, надушвам форумна битка Popcorn

# 29
  • Мнения: 2 388
Моралът най-общо е система от принципи на поведение и отношение към света, отнасяща се до понятията добро и зло (или правилно и неправилно) и е тясно свързана с човешката етика. Моралът, както и законът, могат да бъдат приложени само към определено общество. Други термини, свързани с морала, са начин на поведение и ценностна система в религиозен, културен и философски аспект.Моралът това е поведението което общността очаква от човека.


Това според гугъл.

Общи условия

Активация на акаунт