ударете едно рамо с инфо, моля ви!!!

  • 1 297
  • 24
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3
Здравей и честито бебе да ти е живо и здраво и дано дълго, дълго да се кармите   bouquet

Мамите са ти дали добри съвети аз няма да ги повтарям, само искам да ти кажа какво аз преживях с моето слънце.
Тя се роди нормално, но по рано и в резултат на това имаше тежка жълтеница. Спеше постоянно и в болницата се наложи да си изцеждам коластрата и акушерките и я даваха със спринцовка. Понеже показателите на биле рубина бяха много високи се наложи да я сложат на фототерапия, в продължение на 3 дни тя лежеше под лампи които помагат на организма да се изчисти от биле рубина и така  тези лампи помагат но и много обезводняват се наложи да я будя на всеки 2 часа за да суче. Беше много трудно понеже тя беше много сънлива и почти веднага заспиваше на гърдата, но аз с побутване и други подобни успявах да я нахраня. тук където живя в Англия не дават подсладена вода. И за като теб имам леля медицинско лице и приятелка лекар и те въпреки че не бяха при мен, а в България пак успяваха да ме объркат и побъркат  ooooh!
Така че слушай мамите не давай ништо друго освен кърма и много скоро бебето и тялото ти ще се разберат, нали знаеш че кърменето е на търсене и предлагане.
А за биберона не му давай само ще го объркаш, защото биберона се сучи по по различен начин от гърдата и това може да го откаже или поне така пише на всякъде и тук така ме съветват консултантите по кърмене. Знам че помага при колики,но коликите ще отминат.
Аз бях голяма късметлийка, че намерих точния човек и тя много ми помогна с кърменето и така вече с моята принцеса се кърмим  7 месеца. Пожелавам ти и на теб да преодолееш този период и да имаш дълго и успешно кърмене и най важното не се притеснявай, че стреса е голям враг на кърменето.
 Hug

# 16
  • Мнения: 3 718
petjoff , а склонна ли си да опиташ нощем само гърда да му даваш, когато се размрънка даваш гърдата. Така хем ще похапне, хем ще стимулира лактация, ще се успокои, а и няма да се налага да цедиш. А и хубавото на кърмата е, че няма как да претовари стомахчето на бебето и се усвоява много по - бързо от организма.
Ако при вас не е вариант бебето да спи при вас, можеш да го взимаш и връщаш в легълцето, а да го кърмиш в твоета легло удобно седнала или легнала.
Залъгалката на този етап не е добра идея, има сериозна опасност да се обърка сученето. Опитай да не я даваш често, даже ако можеш изобщо. Остави я за по нататък.
За коликите много често помага когато бебето лежи по коремче върху теб или таткото. Топлината успокоява, лекия масаж с длан и затопляне също.
И кажи как пишка и ака бебето?

# 17
  • Мнения: 561
petjoff , не я прави грешката със залъгалката на тази ранна възраст. Аз давах понеже си мислех, че детето има колики, пък то от глад ревяло милото.Плачът си е сигнал, който в тези първи дни обикновено значи глад, и по-добре е да предложиш гърда.По-натам ще ти е по-лесно да прецениш от какво плаче-глад, колики,спи ли му се и ще можеш да прецениш дали да даваш гърда или залъгалка  Peace.

# 18
  • Враца
  • Мнения: 2 228
ами пишка си ... добре, предполагам  newsm78
има си доста намокрени памперси.
започна да ако много често- по мъничко почти на всеки памперс.
ако е съвсем мъничко обаче брои ли се?
 ако да- значи нормализираме нещата... за което ми помагате  вие  Peace
ох, малко встрани от темата ама гушкането и цицата при всяко мрънкане как не се преобръща в мрънкане за щяло и нещяло за да е на ръце?

# 19
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Можеш да излееш на сух памперс 3 с.л. вода, за да имаш представа колко тежи добре намокрен памперс на бебе на тази възраст - трябва да имате поне 4-5 толкова тежки за 24ч.
Какъв цвят са аките на бебето? Насърчително е, че е започнало да ака на всяко преобуване - и все пак, колко е големината на нааканото, опитай да сравниш с нещо, например с монета. Можеш ли да събереш някаква част от акото от памперса (около 1 ч.л.), или всичко е попило и е повече като пръцнато и зацапанко?

# 20
  • Мнения: 3 718
ох, малко встрани от темата ама гушкането и цицата при всяко мрънкане как не се преобръща в мрънкане за щяло и нещяло за да е на ръце?

Това не е никак в страни от темата, защото разпространената заблуда, че гушкането и кърменето при всеки сигнал на бебето може да го разглези е объркала не едно кърмене. Много е погрешно да се мисли, че малкото бебе може да има капризи, то има нужди. Бебето ти е живяло 9 месеца в една защитена среда, винаги на топло, с постоянно подаване на храна и "прегърнато" от утробата ти. След като се роди, то все още има същата нужда от прегръдка, защита, обич и храна. Капризи ще проявява много по късно, когато ще е достатъчно зряло за да разбира какво може и какво не. А и още нещо, бебето ти още няма усещане за АЗ, то се усеща като едно цяло с теб. За него естествената среда е в твоята прегръдка, сучейки от твоята гърда. Колкото и красиво, меко и цветно легло или количка да има, то ще се чувства много по - добре при майка си.
Тъй като си задавах същите въпроси в първите дни на моя син, ще ти кажа и от опит какъв беше резултатът от избора ми да гледам детето си според принципите на "привързаното родителство". Винаги съм откликвала на плача на бебето си, винаги съм го кълмила или гушкала на ръце. Резултатът беше, че той порасна едно любопитно и смело дете, което когато се почувства готово, започна само да изследва света. Не мога да кажа, че е лигав, защото забранявам малко неща, но пък ги забранявам стръвно. Не е и прекалено привързан към мен, както очакваха скептиците. Да привързан е, но се чувства добре и с бабите си и с баща си. Свикна лесно с градината, адаптира се лесно. Смятам, че е така, защото знае, че аз винаги съм за него и когато има нужда от мен, ще откликна.
Дано съм ти била от полза  Peace

# 21
  • Мнения: 232
petjoff , хубаво е че вече се напасвате с бебчо, а той се буди и суче.
Аз също бих ти препоръчала нощем да пробваш да  даваш гърда вместо биберон. Доста по-щадящо е то това да ставаш и да се цедиш.  За мрънкането  при бебетата е доста неправилно да се нарече мрънкане, и то по начина по който ние го разбираме- по-скоро говорим за дискомфорт, нужда  и т.н. А бебето ще ти покаже ако е гладно, понякога иска просто да те почуства, подуши, или просто да цокне няколко пъти, за да се успокои и заспи. 

# 22
  • Мнения: 2 616
Момичетата доста неща са ти написали вече долу - само да добавя, че аз също съм отглеждала детенце по принципите на "привързаното родителство" и Мартин расте изключително спокоен, уравновесен и уверен със себе си. Всички тези неща, за които ти говорим и за разликите на чисто психологическо ниво у кърмените деца могат да се видят чак след около 2-3 годишна възраст, когато те успяват да проявят индивидуалността си, но за сметка на това оказват влияние за цял живот.

Иначе за количеството изцедена кърма само исках да допълня, че обикновено по време на кърмене майката има няколко let down-а, стимулирани именно от сукането и отделянето на хормони  - това се "пропуска" по време на цедене, защото "стимулът" за хормоните не е на гърдата ти - така че изцедено мляко не е съвсем  точен показател.
А за пробното кърмене - нали знаеш, че кърмените бебета не поемат еднакви количества мляко на всяко кърмене?
Ако имате 8-12 кърмения на денонощия и 5-6бр напишкани памперса (според количествата, които ти е посочила Хедра), ако опитате да махнете биберони и тотално се откажете от подсладената вода (всъщност "дебелите книги" обясняват, че именно кърмата помага за изхвърлянето на билерубина и преодоляването на жълтеницата) би трябвало всичко да е наред и скоро и твоите количества кърма да се отрегулират.

# 23
  • Враца
  • Мнения: 2 228
момичета, нещата при нас като че ли се дойдоха по местата.
кърмя го на поискване, а ако не се събуди го будя и му давам.
цока понякога 20-ина мин само от едната гърда, а понякога и от двете и двойно по-дълго, понякога и по час.
акото му е жълтеникаво, рядко, на гранулки стои. по 2-3 пъти в денонощие има малко- по-скоро е изцапано, може би 5- 10 гр. а вчера на 2 пъти се беше изакал много Laughing
аз лично сега се чувствам спокойна и усещам че той е добре.

та това успях да постигна с упоритост. цифром и словом е дохранван с АМ само веднъж, в деня в който паникьосана ви помолих за помощ. то детето ми може да е овне, ама аз съм по-голям овен от него Mr. Green

чудя се дали проблемите ми като се прибрах в началото не са били от притеснение и страх дали ще се справя с всичко...

искам да благодаря на всички които се включиха- за разбирането и търпението, защото подобни теми тук има много.
аз ви благодаря че се отнесохте индивидуално към проблема ми вместо да ме препратите.  Hug  bouquet Hug  bouquet

хайде, със здраве, вече и аз съм в този подфорум, пък може някой ден и съвети да давам Laughing

# 24
  • Мнения: 3 718
Браво на вас  Hug

Общи условия

Активация на акаунт