Някой спомня ли си книжката за ЧУК И ПУК и от къде ако я има сега?

  • 5 498
  • 41
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 8 283
Сташна тема. Ние нашия го запознахме с Чук и Пук (разказах му) и той милия е ужасен ...  Embarassed ужасих си детето, а идеята ми беше не да го плаша, а да му кажа, защо трябва да си мие зъбите

# 16
  • Варна
  • Мнения: 2 388
Аз я четох в чакалнята на зъболекарката ни при първия преглед на Дария. Много хубава книжка.

# 17
  • Мнения: 2 803
Благодаря ти.  HugСайта ми е много любим, така ме връща в детството.  bouquet

# 18
  • Мнения: 417
Сташна тема. Ние нашия го запознахме с Чук и Пук (разказах му) и той милия е ужасен ...  Embarassed ужасих си детето, а идеята ми беше не да го плаша, а да му кажа, защо трябва да си мие зъбите

♥ Doro ♥ Съжалявам че се е наплашило детенцето ти, но в повечето случаи преди да прочета някоя приказка или изобщо нещо на детето  си  прочитам сама преди това и след това ,ако има нещо плашещо или неразбираемо му я препрочитам по друг  или по-лесен и разбираем начин.
Помня че на мен ми е повлияла положително тази история, но има и нещо друго аз тогава, когато сестра ми ми я четеше около 6-7-8 год(и след това аз си четях ) бях по-голяма .. и ми беше забавно.
Според мен ако има нещо плашещо бих го променила в прооцеса на четене, за да е по-лесна, забавнаи разбираема за по-малко дете. Всеки познава детенцето си и може да прецени кое би го наплашило и кое не.


# 19
  • Мнения: 2 237
Аз имам два екземпляра от книжката, но единият е на сестра ми.Подариха ни ги като бяхме малки.Моята калпазанка ме кара да и я чета нон-стоп, много е впечатлена.И вече си мие зъбите по нпколко пъти на ден  Grinning

# 20
  • Мнения: 2 803
[quote author=Desem link=topic=391193.msg10984027#msg10984027 date=1240476584]
Сташна тема. Ние нашия го запознахме с Чук и Пук (разказах му) и той милия е ужасен ...  Embarassed ужасих си детето, а идеята ми беше не да го плаша, а да му кажа, защо трябва да си мие зъбите

♥ Doro ♥ Съжалявам че се е наплашило детенцето ти,

[/quote]

Боболинка, станала е някаква грешка. newsm62

# 21
  • Мнения: 3 880
И аз много я харесвах тази книжка Simple Smile Даже си спомням, че беше една драма около купуването й. Майка ми я беше купила от книжарницата и чак в къщи установихме, че липсват страници, отиде да я сменя на следващият ден и се оказало, че цялата партида била такава, дефектна Laughing с триста зора намерихме после друга, с всички страници и я бях прочела после поне стотина пъти.

Ако се наложи (на никой не го пожелавам) да се води детенцето на зъболекар ....
Не само, че е пожелателно, а направо препоръчително е детето да се води редовно на зъболекар, поне веднъж годишно, а по-добре на 6 месеца. Това също е част от хигиенните навици, и е добре да се изгради още в ранна възраст Peace

# 22
  • Мнения: 99
Аз също имам книжката от детството си и мама я е запазила. Сега дребосъка много я харесва и с удоволствие си мие зъбките. Дори ме моли да я водя на леля "зъболекърт" /така я нарича/, за да види колко й са бели и здрави зъбките. Grinning. Браво на НАТ за лика към сканираната книжка.

# 23
  • Мнения: 417
[quote author=Desem link=topic=391193.msg10984027#msg10984027 date=1240476584]
Сташна тема. Ние нашия го запознахме с Чук и Пук (разказах му) и той милия е ужасен ...  Embarassed ужасих си детето, а идеята ми беше не да го плаша, а да му кажа, защо трябва да си мие зъбите

♥ Doro ♥ Съжалявам че се е наплашило детенцето ти,


Боболинка, станала е някаква грешка. newsm62
[/quote]

Извини ме ♥ Doro ♥,с ъжаленията бяхя към Desem нейн е и цитата  , защото беше написала,че детенцето и се е наплашило, сбъркала съм имената Joy Joy

# 24
  • Мнения: 417
И аз много я харесвах тази книжка Simple Smile Даже си спомням, че беше една драма около купуването й. Майка ми я беше купила от книжарницата и чак в къщи установихме, че липсват страници, отиде да я сменя на следващият ден и се оказало, че цялата партида била такава, дефектна Laughing с триста зора намерихме после друга, с всички страници и я бях прочела после поне стотина пъти.

Ако се наложи (на никой не го пожелавам) да се води детенцето на зъболекар ....
Не само, че е пожелателно, а направо препоръчително е детето да се води редовно на зъболекар, поне веднъж годишно, а по-добре на 6 месеца. Това също е част от хигиенните навици, и е добре да се изгради още в ранна възраст Peace
]



Biba Sparrow  LaughingНямах предвид че не пожелавам да се водят децата профилактично на преглед, а да не им се случва да са им развалени зъбките. Историята в книжката  в онази част,където зъболекаря разваля къщичките на човечетата и помага на детенцето да се спаси от болката е ценна за децата, ако им се наложи да им поправят зъбките, това имах предвид като писах че на никой не го пожелавам.Зная че профилактиката е част от хигиената  Simple Smile

Последна редакция: чт, 23 апр 2009, 15:20 от boboblina

# 25
  • Мнения: 2 803
Не се притеснявай Боболинка. newsm62  Поздрави!   bouquet Hug

# 26
  • Мнения: 2 677
Съвсем случайно наскоро я отхрих в семейните архиви.  Laughing Майка ми е се е оказала мъдра навремето, щом я е прибрала.
Иначе по книжарници не съм я виждала.

# 27
  • Мнения: 3 880
Хаха, сега прочетох, че е имало и критики във връзка с книжката  Simple Smile Въпреки, че са се опитали да направят бацилите възможно най-грознички и несимпатични, все пак е имало деца, които много са ги съжалявали и заради тях отказвали да си мият зъбите hahaha

# 28
  • Благоевград
  • Мнения: 142
Здравейте!
Ние също четем тази книжка. Прекрасна е!
Някъде в нета преди време наберих сканирана книжката и я изпринтих.
Макар и черно-бяла ,книжката впечатли малката.
Ние залепихме страничките две по две и ги сложихме в джобчета, които
таткото съедини с ....нещо което незнам как се казва.
Сега прилича много на книжка, не се разпилява и малката често я разглежда
дори и сама.
Довечера ще снимам нашият вариант на книжката ( въпреки че силно казано е
книжка, по - скоро приспособление  Embarassed ) .
Прочетох , че едно детенце се изплашило - съчувставам на него и на майчето му.
Моята дъщеря се изплаши , но от зъболекаря (незнам защо, може би й бяха
симпатични двете човечета).

# 29
  • в белята
  • Мнения: 536
Момичета аз я свалих от тук http://www.bgshare.com/get,319042.html . Една придвидлива майка я е скенирала и я е качила. За което много мнго и благодаря   bouquet  bouquet  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт