Всички ме карат да отбивам:(

  • 2 183
  • 48
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 280
Кърменето си е само м/у теб и детето. Изобщо не се занимавай да обясняваш на хора, които така или иначе имат различно мнение по въпроса. Просто се опитай да не им обръщаш внимание (знам, че не е лесно) и си кърми детето с удоволствие, докато и на двама ви е приятно. newsm10

# 16
  • Мнения: 1 250
Извинявай,но за пръв път чувам за зеленикава кърма.Би ли обяснила? newsm78Питам се в тази връзка,трябва ли да чакам и моята кърма да позеленее,за да отбия? newsm78 newsm78 newsm78

Понеже са ми широки каналите, синчето свикна само да отваря уста и то да тече само в устата. Съответно спря да суче, а аз започнах да се изцеждам и да пълня шишето и така да му давам.

Та към 6тия месеце започна да ми прави впечатление, че на фона на бялата чаша, кърмата има леко зелен отенък. Не знам доколко има връзка със спирането на кърмата. Докторките тогава не бяха много заинтересувани от това - явно преуморени от работа.
Втория път кърмата спря много рано, без изобщо да става зелена. Като с спомня само - още ме е яд! Пише ми се бира, а аз се пиртесних да не навреди алкохола на бебето, и не пих. И кърмата спря.

Значи пие ли ти се нещо - пий! Ако ще да е алкохол! Щото после детето направи непоносимост към изкуственото мляко.

# 17
  • Мнения: 35 968
Пише ми се бира, а аз се пиртесних да не навреди алкохола на бебето, и не пих. И кърмата спря.

Значи пие ли ти се нещо - пий! Ако ще да е алкохол!

и двете ти твърдения ми звучат малко странно #Crazy, даже и това за непоносимостта не важи 100%  Sick

# 18
  • Мнения: 1 250
Пише ми се бира, а аз се пиртесних да не навреди алкохола на бебето, и не пих. И кърмата спря.

Значи пие ли ти се нещо - пий! Ако ще да е алкохол!

и двете ти твърдения ми звучат малко странно #Crazy, даже и това за непоносимостта не важи 100%  Sick

Да, точно така, права си - синът ми пък имаше непоносимост към кърмата ми - 6 месеца докато кърмих имаше разстройство, а като захраних с кисело мляко всичко се оправи.
Затова като спря кърмата ми и минах на Фризолак със щерката в първия момент не се притеснявах много. Но като почна да повръща на фонтан и да слабее, като спря да яде... Още не понася масло, но кисело мляко и давам, нискомаслено, а е на почни 4 години.

То нали знаеш, че многодетната майка е щаслива майка,... лудите също са щастливи... не се знае кое е причина и кое - следствие...

# 19
  • София/Велико Търново
  • Мнения: 739
Питай ги на тях какво им пречи че си кърмиш още детето  Crossing Arms

# 20
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Зелена,розова,синкава или жълтеникава - всички тези цветове са нормални за кърмата.Зависят от това какво е яла майката - ако ядеш повече спанак и зелена салата,ще стане зеленикава.Червеното цвекло ще й придаде розовеещ оттенък,други продукти може и други отсенки да й дадат - а също така определени оцветители в храните също могат да окажат влияние.Повече по въпроса ей тук
Това не е въобще знак за отбиване или промяна в качеството на кърмата Rolling Eyes
Непоносимост към кърмата няма и не е съществувала никога - има непоносимост към млечната захар (лактозна непоносимост - а твърде често изобщо няма такова нещо,защото тогава бебето въобще не трябва да бъде кърмено и ще развие сериозно заболяване,ако кърменето продължи - а диаричните изпражнения се дължат на грешки в организацията на кърмене,при което бебето поема повече от богатото на лактоза предно мляко и се създават подобни симптоми) или алергия към белтъка на кравето мляко,който белтък лесно преминава в кърмата,ако майката приема мляко в големи количества (както често се съветват майчетата).По какво съдиш,че детето е имало разстройство?За кърмено бебе е нормално да ака по 10 пъти на ден първите месеци Rolling Eyes

# 21
  • Мнения: 2 609
Благодаря ви момичета Heart Eyes,имах нужда да прочета всичко това Hug.
MiRa_55,не не ме хапе Grinningи аз се учудвам,но не.А колкото до това,докога ще се кърмим,все си мисля,че тя сама ще си покаже,пък докато ни е приятно и на двете в крайна сметка Party
SafeHeaven Laughing,много се изкефих на някой от отговорите,май,май вече така ще отговарям пък да видим Wink

Последна редакция: ср, 17 авг 2005, 19:56 от бубинка

# 22
  • Мнения: 4 242
Да, точно така, права си - синът ми пък имаше непоносимост към кърмата ми - 6 месеца докато кърмих имаше разстройство, а като захраних с кисело мляко всичко се оправи.
По принцип акото на кърмените бебета е кашесто, но това в никакъв случай не е разстройство. Дъщеря ми започна да ака пластелинесто ако когато я захраних, на 6 месеца. Случи се два пъти да минем за 2-3 дни отново само на кърма и акото и пак става кърмаческо. Не бъркай нещата! Naughty
А по въпроса за прияждане и препиване на нещо, това са митове, по скоро повод да си угодим на душичките Mr. Green Що неща съм пропуснала да хапна напоследък заради пустите килца ooooh!, до сега да бях пресъхнала.

# 23
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 307
Позволявам си да се включа,макар че не съм от дълго кърмещите мами.
Хедра,изчетох и статията,но нещо не се съгласявам изцяло,че цветовете са нормални.Преди години кърмех синчето си и кърмата ми стана синкава.Е,не бях яла нищо кой-знае какво,във всеки случай не и в продължение на десетина дни(тогава и спря).Лекарите ми казаха,че кърмата ми не е физиологична и не засища бебче

# 24
  • Мнения: 6 243
Позволявам си да се включа,макар че не съм от дълго кърмещите мами.
Хедра,изчетох и статията,но нещо не се съгласявам изцяло,че цветовете са нормални.Преди години кърмех синчето си и кърмата ми стана синкава.Е,не бях яла нищо кой-знае какво,във всеки случай не и в продължение на десетина дни(тогава и спря).Лекарите ми казаха,че кърмата ми не е физиологична и не засища бебче
Димана, моята кърма също е синкава при първите десетина изпомпвания - тогава само я виждам, иначе като суче, не знам какъв цвят от дъгата е. След това става бяла, а накрая тече жълтеникава. От оная мазна и "силна" кърма, дето може да биеш мляко от нея Sick. Детето ми си я пие и бинкава, и жълтеникава - защото все е физиологична. Престъпление е хора с лекарска диплома да демонстрират такова грубо невежество. Няма нефизиологична кърма, самата мисъл за това е нелогична. Щом това, което "произвежда" твоето тяло за твоето дете е "нефизиологично", какво е кравето мляко тогава - бил ото и адаптирано. Жалко е, че този немедицински, ненаучен и нерационален аргумент те е убедил да отбиеш детето си, но за съжаление лекарския авторитет е нещо, което сме свикнали да приемаме на доверие...

Dete viara, а не допускаш ли, че здравословните проблеми на детенцето ти са отшумели просто защото ги е израстнало. На тази възраст - около 6 месец, храносмилателната система достига относителна зрелост, започват да се синтезират някои имуноглобулини...

# 25
  • Overijse, Belgie
  • Мнения: 1 131
Абе и мен ме погнаха!!! Особено съм възмутена от баба ми (майка на майка ми), която цъкаше с език и ми казваше "Ох, незнам как ще го отбиваш това дете, време му е!"  Mr. Green Mr. Green Mr. Green

Срещам все повече неодобрителни погледи, освен от мъжа ми, майка ми, а баща ми е ужасно горд с мен (то на мен тези тримата ми стигат, че ме подкрепят) Grinning! И то от възрастни жени, които се предполага, че са кърмили дълго! А какъв шаш настава като Мартин ме задърпа за ръката, когато иска да суче и като не се отзова навреме, ме стиска за гърдата и крещи  Laughing

Последна редакция: ср, 17 авг 2005, 23:30 от Just a Girl

# 26
  • Мнения: 3 161
Ако имаш много проблеми с околните, просто има кажи, че последните  медицински изследвания са в подкрепа на кърменето поне до 2 годишна възраст и че твоят педиатър е на същото мнение... (е, ако не е точно така второто - послъжи малко; първото, както знаеш, е чиста истина  Grinning).

# 27
  • Германия
  • Мнения: 8 099
аз пък не разбирам защо са се закахърили за чужди цици newsm78

# 28
  • Мнения: 4 242
аз пък не разбирам защо са се закахърили за чужди цици newsm78

Щото ни е такъв манталитета Close Все да си наврем гагата дето не ни е работа. Naughty Така да се каже "Вижда сламката в окото на другия, а гредата в своето не!" #2gunfire

бубинка всъщност защо не ги питаш "детето има ли нужда от мляко". Ако смятат че "Да" то тогава логиката подсказва от самосебе си че отбиване не се налага. Винаги съм се чудила защо трябва да си отбием децата рано-рано, за да им даваме краве мляко Thinking

# 29
  • Мнения: 4 629
Ама какво им влиза в работата на другите хора дали ти кърмиш или не  #Cussing out Опитай се да не им се връзваш доколкото можеш

Общи условия

Активация на акаунт