Хранене и килца по време на бременност

  • 3 490
  • 75
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 8 505
Нормално е да се качат до 10, най-много 15кг.Оттам нататък си е чиста лакомия (освен ако няма някакъв хормонален проблем).

# 16
  • Мнения: 7 186
Нормално е да се качат до 10, най-много 15кг.Оттам нататък си е чиста лакомия (освен ако няма някакъв хормонален проблем).

Така си е. newsm10

# 17
  • Мнения: 2 663
Абе то това с килата е бая относително знае се вече ама да си кажа как е при мен Crazy
Аз започнах още в първия месец да качвам и до сега бях качила 3-4кг ужас  Cry
и започнах да карам колело по малко и другото,което е много важно ходя на гимнастика и фитнес за бременни-помага много !!!Гледам  да се ограничавам с яденето искам да кажа да си ям в рамките на нормалното,а не глупостите за двама и т.н.
та моя съвет е- ако имате възможност се движете повечко
 Hug Hug

# 18
  • Мнения: 733
prasentze аз не повръщам от самото начало несам и не ям много. Доста сам качила по кантар, а иначе само на корем, като се има предвид, че сам едва 13 седмица сега в събота влизам ж 14г.с. и вече си имам корем. За апетита си ми е нормален само дето налитам все на солено Simple Smile много рядко на сладко, иначе нищо по особено по отношение на апетита ми.

# 19
  • Мнения: 6 472
Не е желателно да се качват повече от 15 кг за цялата бременност. Аз се бях уплашила, че ще ги мина, но май няма. Най- много качих 5 и 6 месец. Влезнах в 7-ми кажи речи +9-10. Е до ден днешен съм си на толкова, но много се движа и определено не се тъпча. Не се лишавам от нищо, но с количествата не прекалявам Grinning

# 20
  • Мнения: 3 356
Аз качих 26 кг. Embarassed Embarassed Embarassed,като 17 бяха до 7,5 месец,останалото-после.
Ядяха ми се тестени изделия,манджи,пържено.Хич не исках плодове.До края на бременноста нямах никакви провлеми,детето също.Като родих ,свалих 8 кг.,след това още 4.Всичко е индивидуално.

# 21
  • Мнения: 3 550
Доколкото знам нормалното е до 12 кг. Ти си още в началните месеци, не ти ли се гади, как изобщо ти се яде? И какво ще правиш по-нататък? Бебето няма нужда от чак толкова допълнителни калории.

# 22
  • Bristol
  • Мнения: 9 363
Няма такъв филм, не ям, а пълнея Wink
Според мен, наблегни на пресните плодове и зеленчуци. Не яж шоколади или сладкиши, хляб само пълнозърнест.
Аз се натъпках със сладки неща докато бях бременна. В резултат на това захарта ми се завиши. Плодът наедря много, 4600 се роди  doh, а аз качих 25 кила!!!

# 23
  • Мнения: 195
Ади, съвсем права си за двете неща - спре ли да ти се гади, в повечето случаи, ти идва сериозен апетит за какво ли не, къде здравословно, къде лиготийки; второ - наистина е индивидуално. Моя приятелка, най-нормално сложена, качи 8кг за 9-те месеца и сега изглежда по-добре отпреди!
Аз съм качила 2-3 кг и пак ми се струва, че съм платноходка понеже шкембето вече не е невидимо дори за необиграно око Blush
Просто се старай като си в лаком момент да хапнеш нещо по-леко, а не пасти или пържоли Wink Пробвай черен шоколад, има желязо goodandevil
Стейси, уви, има мноого жени дето не им се гади, мен ме съсипа да ми е кофти до 17 седмица.Crazy
Констанс, абсолютно вярно е за гимнастиката за бременни!!! Аз правя йога свеки ден и е фантастичен ефекта Flowers Sunflower
Погледнете тука: http://www.maternitygallery.com/

Последна редакция: чт, 18 авг 2005, 00:37 от hotmama73

# 24
  • Мнения: 2 807
Според мен най-важното е да се качват килограми равномерно, не така изведнъж...
Ако виждаш, че си качила много за определен период от време, опитай се да ограничиш тестени, сладки и шоколад, газирани напитки  Wink

Аа иначе с абсолютно нищо не съм се ограничавала - и като вид, и като количество, по време на двете ми бременности.

И с двете качих по 13.500 кг.
Според мен си е до организъм  Wink

# 25
  • Мнения: 592
В сайта горе има статия за храненето и нормалното наддаване по месеци, но въпреки всичко мисля, че това е строго индивидуално, понемоите наблюдения са такива. Аз в първите месеци също наддадох повече килца, но исках да ям от всичко за да не лишавам бебчо, а и тогава беше студено и се ядяха повече готвени неща. сега в 6-7 мес. поотслабнах, остана ми само корема, но все пак е лято и се ядат повече плодове и зеленчуци, пия много вода, заради кръвното и това неминуемо води до сваляне на килограми. Моят съвет е яж колкото искаш, но не непрекалявай все пак - всичко свръх е вредно и за двамата. Леко бременеене.. Grinning

# 26
аз качих за цялата бременност 13 кг.от нищо не съм се лишавала. Mr. Green
само,че аз първите 4 месеца почти не ядях,все ми беше лошо.след това ги натрупах кг.
учила съм ,че нормалното покачване е по кило ма месец,т.е.9кг.или пък от 13-16кг.и това съм го чела.
но в крайна сметка важното е да си здрава и щастлива,а не да мислиш само за тия проклети килограми.после ще го мислиш!сега се радвай на бременността си  Grinning!
това са незабравими моменти!особено при първа бременност

# 27
  • Sofia
  • Мнения: 4 726
Няма такъв филм, не ям, а пълнея Wink
Питай ме мен!! Последните месеци ядях почти само плодове и накрая пак бях +20 кг... А първите 3-4 месеца бях свалила 5 кг и след това уж добре си вървях...
Но поне излязох от болницата -10, а в следващите няколко дни свалих още 4. За съжаление от тогава няма развитие...

# 28
  • Мнения: 816
С първата бременност качих около 18кг. ( не помня точно), но така и не успях да сваля всичките , преди настъпването на втората  Embarassed, за което много съжелявам. Навярно сега ще ми е още по-трудно, особено имайки предвид, че много ми се яде и много ям сладки неща (кексове, сладоледи, тортички, шоколади Close ).
Обаче да ви кажа след като родих щерката по време на кърменето като че ли напълнях повече от колкото по време на бременността. Защо така? Сега си спомням как се храних в периода на лактацията:
изпивах по 1,5л. млечен шейк с банани и захар (около 2 банана и 3с.л. захар - ужас), филии с кашкавал (поне по две на ден, ако не ям от тях - ядях пица;  сладоледи-мнооого; пиле с ориз, с картофи; спагети и изобщо все тестени неща) - майчице  Shocked
Като тръгнах година и половина след раждането на фитнес  и като казах как съм се хранела на тренерката, тя щеше да падне #Crazy
Струва ми се, че отново съм тръгнала по този път Sad макар и да внимавам малко повечко, най-вече с тестените. но пък без шоколад или сладолед ( а понякога и двете ) не може да мине един мой ден Cry
Но съм се зарекла - този път ще се боря много усърдно и ще си върна килцата още от преди първата бременност (ако трябва ще подскачам у нас  animal085 като луда, но ще се преборя newsm39

# 29
  • Мнения: 2 085
Повечето жени напълняват като майките си, аз до този момент съм качила 27 кг, а яденето ми от  няколко месеца насам се състои от салати, пилешко и много плодове.А сега някой да ми каже откъде дойдоха всичките тези килограми

Общи условия

Активация на акаунт