Празниците наближават, за купона АПРИЛчетата се стягат!

  • 54 254
  • 510
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 371
Здравейте отново,момичета!

Много е хубаво че темичката ни се е оживила.Благодаря на всички,които се изказаха по нашия проблем.Днес беше една идея по-добре,защото минахме без рев,а само с мрънкане.Проблемът се корени в това че не и харесва храната в детската градина,а учителките и се карат,защото вече цял месец почти не хапва.Лошото е че явно вида я отвращава,защото не иска и да я опита.Ще се справим някак си.
По повод на темите за смъртта,секса,бебетата и т.н. мога да кажа следното:Моника иска много да става кака и един ден ми каза"Мамо седни и се наяш хубаво,за да ти се появи бебе в корема."Това никой не и го обеснявал,а е плод на нейната фантазия.Много се смях,но пък звучи логично.Много харесва бременните жени и се отнася много внимателно с тях още от мъничка,макар че иначе се слави с буйния си за момиченце характер.
За секса не е наясно все още.Настоява да ни целува по устата с баща и,макар че и се обеснява всеки път че това не е редно.Доколкото си спомням миналата година беше изтърсила друга нейна мисъл"Искала тя да бъде майката,а аз детенцето и тогава тя щяла да целува татко по устата".
За смърта сме и говорили,но мисля че не е много наясно.Чувала съм баща ми много директно да и казва в някои опасни ситуации как от еди какво си може да се умре,но той го използва тогава когато нищо друго не е сработило,за да я откаже от поредната опасност пред която се поставя.На моменти е прекалено смела.
Буквата"р" и при нас засега е проблем,така че Ванче не се шашкай явно родилите се на 17.04 са над тия неща,защото за момента на Мона даже не и пука за това.решила съм до 5годинки да я почакам и после ще тръгнем на логопед,защото е по-добре това да се преодолее според мен.
Снимки на Мона не качвам много в нета,защото съм от майките дето все не намират време,но напъна ли се веднага ще пусна линк.
Аз смятам да пусна Мона на 7години и 5месеца,защото аз съм родена на 19.04 и от личен опит ви казвам че се чуствах прекрасно така,а на 6 и 5 месеца въобще не ми беше до училище още.
Поздрави и доскоро  Grinning

# 91
  • София
  • Мнения: 2 769
първо искам да честитя на взелите диплома Simple Smile
ваня , скоро ще искам консултация по някои въпроси, че ми се налага малко да се информирам  Simple Smile
svetlateddy и на теб честито, много благородна професия си си избрала Simple Smile
относно кога най-добре да се тръгне на училище личното ми мнение е че в различна възраст децата се развиват по различен начин-тоест, сега може да изглежда че са по-напред в развитието си от своите връстници, но в последствие може да се изравнят а може и да изостанат.
относно смъртта, раждането и пр. засега излизаме от ситуация с някои заобиколни обяснения но да видим докога тези отговори ще са и достатъчни Simple Smile
мими, защо не помолиш учителките да не я насилват, защото ефекта наистина е обратен..

# 92
  • Мнения: 50
Много се радвам и аз на оживлението в темичката ни.Ванче, получила си доста компетентен отговор .Моето мнение е това , че звук Р трябва да е напълно изчистен до към 7 год.Като се има предвид че твоето Р е проблемно , а речта на децата се формира на слухово подражание /е не само  Grinning/е нормално да има някакъв проблем.В някоя от срещите ни , надявам се в скоро време да заформим една ,мога да ти кажа дали проблема е артикулационен , чисто говорен или фонематичен.Ако в градината минава логопед може да помолиш за една консултация.Дано и аз съм ти била полезна. Grinning 
Поздрави на всички Hug

# 93
  • София
  • Мнения: 676
   Приятно съм изненадана от активността ви

 Да се разпиша по ред на номерата  Wink,

 Мими, добре е, че има яснота по въпроса за нежеланието към детската градина.  Съветвам те да направиш това, което и звездица е споменала  Peace.

 Ваня, честито дипломиране и скорошна реализация, ако желаеш да се занимаваш по специалността  Hug.
Браво за памперса на Дани  Heart Eyes.

  svetlateddy, поздравления за новата работа и винаги да има отличен резултат след твоята намеса  Hug.

 Относно училището, аз съм на мнение, че 7г. е подходяща възраст за започването му. Така, че дано не приемат проекта за 6г. В действителност, училището се започва от 6г., тъй като в предучилищната са си като ученици.

  Относно "неудобните" въпроси  Wink, гледаме да отговаряме диретно, но с достъпни думички за Алекс. За целувките и той понякога иска по устата, за да не остане пренебрегнат  Laughing. Само, че обясняваме, че това е между мъж и жена.

 

   Много усмивки и само положителни емоции ви се случват        

# 94
  • София
  • Мнения: 676
Относно финната моторика, за която говори и Синя слива, напоследък с Алекс правим различни нещица с подръчни материали. От градината е донесъл листа и кестени и им намерих приложения, като правим разни животинки, човечета. Мисля, че това ще е добро занимание за студения период. Освен това, Алекс обича много да реже с ножичката и го караме да изрязва по определена фигура. Е, имам какво да се желае, но все пак е началото.
 
 Вие с какво забавлявате децата  Thinking?

# 95
  • София
  • Мнения: 6 356
Вие с какво забавлявате децата  Thinking?
с нищо  Blush. главно сами си играят - т.е. двамата заедно, с баща си се боричкат почти всяка вечер и това им е любимо, започнах вечер преди лягане да им чета от детската Библия и това е. Rolling Eyes след детската градина все им се тича, все ненаиграли се, с апликации и лепене се занимават в градината.
пък и не ми остава време за такива занимания - вечер докато се приберем става 7ч., докато вечеряме и станало време да ги приготвяме за лягане. напоследък си лягат по-рано. не знам уикендите сега като е по-студено и няма да излизаме толкова може да наблегнем повече на книжките. но на тях като им се разглежда си хващат книжките и сами се оправят Simple Smile дори днес сутринта в колата Емко 'четеше' на Дани приказката за Мечо Пух Simple Smile опитва се напоследък по картинки сам да разказва и се справя доста добре. Wink
не знам за вас но на мен времето ми извън работа минава главно в готвене и чистене, все съм недоспала, и ми е мъчно, че почти не ми остава време, което да отделя специално и само за децата си. Sad

Светле, ами аз се надявам да подражават на баща си за 'р'-то, т.к. той няма проблем с него. а с тези термини ме обърка - артикулационен, говорен, фонематичен - каква е разликата?

звездица, питай, насреща съм. Peace

# 96
  • Мнения: 371
Здравейте и от нас!

Ние от днес се гледаме в къщи,защото Моника е болна.Вдига милата висока температура и кашля.Тези капризи напоследък сигурно са били и от някакво неразположение.Интересното за мен беше че днес обяснява на всеки,че е болна и няма да ходи на градина,докато не се излекува,защото ще зарази и другите деца.Слънцето на мама,добре се справя.Доста е пораснала,а аз го констатирам толкова ясно сега,защото последната година покрай многото ми анагажименти около приключването с докторантурата ми някак са ми обягнали някои неща.Много обича да и се чете и също е почнала да разказва по картинка като го нарича с глагола четене.Рисува с водни боички и твори с пластелин.Еххх,записах я на латино този месец ама ще се включчи чак последната седмица на месеца.Жива и здрава.Много ми е приятно да чета и участвам в нашата темичка отново активно(ежедневно).
Мерси за съветите,но точно преди да се разболее сякаш нещата в градината бяха започнали да се оправят,а сега ще има пак драма след дългото прекъсване.

Поздрави

# 97
  • София
  • Мнения: 2 019
Здравейте и от мен!
И аз надничам един път в месеца в темата, а сега ме изненадахте колко много сте изписали.
MariaYo, и мен ме вълнуваше същия въпрос, но ме мързеше да питам за съвет. Върнахме се в Киев в началото на септември след двумесечен престой в България и Мартина не искаше и да чуе за детска градина. Не просто плачеше, а направо изпадаше в истерия. няма да пиша за всички подробности, че ще стане много дълго, но в крайна сметка разбрах, че няма никаква причина, а просто ваканцията е свикнала да бъде с мен и сега не иска да се разделяме. И тя и ние пробвахме всякакви номера за да постигнем своето, но накрая Мартина се предаде и вече 3 дни ходи на детска по цял ден. Трябва много да си говорите по темата, да й обяснявате и твърдо да отстоявате позицията си. Вече две години чакам да й преминат капризите и да стане по-лесна за комуникация, но уви, прави ни на маймуни всичките. Явно ще си е все така вироглава. Мъжът ми е на мнение, че сериалите й оказват лошо влияние, но аз не съм съвсем сигурна. Един път излизаме с колеги на ресторант и те я питат защо не иска да ходи на детска, а тя казва: "Не знам, нещо ми става, може би съм болна, трябва да ме заведат на психолог"  Shocked направо паднах под масата.
Светле, чудесно е, че работата ти харесва и ти носи удовлетворение.
Ванче, честито дипломиране! И аз за първи път чувам, че си учила теология, много интересно.

# 98
  • София
  • Мнения: 6 356
а тя казва: "Не знам, нещо ми става, може би съм болна, трябва да ме заведат на психолог"  Shocked направо паднах под масата.
Joy Joy

# 99
  • София
  • Мнения: 676
 Мими, бързо оздравяване на Мони и целувки  Praynig. Следващия път самосиндикалност да прояви към детската градина  Peace. Браво за латино танците. Алекс от миналата година ходи и му харесва. На края на уч.год. имаха тържество.

  shoshi, определено се развеселих с изказването на Марти  Joy. При нея сигурно и езиковата бариера оказва влияние за детската градина  Thinking.

 Ваня, то и аз не прекарва дълго време да се забавлявам с Алекс. Все пак домакински задължения ни зоват Wink. Той също има свои хобита, в момента е на вълна компютърни, шофьорски игри  Laughing.
 Относно книжките, Алекс предпочита тези, които са с пъзела, да ги отделя и след това ги продреждаме. Четенето става предимно преди сън. 

# 100
  • София
  • Мнения: 2 769
момичета, успокоих се... Embarassed
не съм единствената, която не си играе кой знае колко много с децата.
Като прочетох въпроса се зачудих как успяват да се справят хората, които хем се занимават с децата, хем и домакинстват /не че съм голяма домакиня но все пак..../ Wink
shoshi, като чета какви ги е вършила Марти все едно за Дари става дума. Не знам как ще излизаме на глава с тия овнета... Simple Smile
а изказването й за психолога ме развесели много като за начало на деня Joy  ние не успяхме да се видим това лято...Sad ваня,   знаеш ли къде е спал папа Йоан Павел 2 при посещението си в София и коя църква е осветил?
mariayo дано Мони да се оздравее по-бързо и това да е основната причина за капризите и  Praynig

Момичета, наближава края на годината и се сетих че не сме се събирали вече една година ... Може би и аз имам вина за Април. Embarassed
много ще се радвам поне за Коледно Парти да се организираме, какво ще кажете?

# 101
  • София
  • Мнения: 6 356
ваня,   знаеш ли къде е спал папа Йоан Павел 2 при посещението си в София и коя църква е осветил?
мне.

за парти - супер, дайте обаче още отсега да се организираме! какво ще кажете за 19.12.? преди време гледах почивните дни около празниците, май няма да има нищо за отработване... Дори, знаеш ли нещо по въпроса?

аз, както и преди, мога да се заема с организацията, но ако изберем клубче, което ми е близко, до нас (Х. Димитър) или пък може около работата (в Иван Вазов, ако знаете нещо подходящо).

Последна редакция: пт, 16 окт 2009, 12:22 от Аня♥♥

# 102
  • София
  • Мнения: 2 769
ваня,   знаеш ли къде е спал папа Йоан Павел 2 при посещението си в София и коя църква е осветил?
мне.

за парти - супер, дайте обаче още отсега да се организираме! какво ще кажете за 19.12.? преди време гледах почивните дни около празниците, май няма да има нищо за отработване... Дори, знаеш ли нещо по въпроса?

аз, както и преди, мога да се заема с организацията, но ако изберем клубче, което ми е близко, до нас (Х. Димитър) или пък може около работата (в Иван Вазов, ако знаете нещо подходящо).
Датата е удобна за нас! аз съм ЗА където и да изберете!  ако трябва нещо да помагам съм на среща.

# 103
  • София
  • Мнения: 2 019
Здравейте!
Споделете какво ви е мнението за противогрипните ваксини. Тази година аз и Мартина много боледувахме, Невена не чак толкова, а мъжа ми - хич. Той вече 10 години си слага такава ваксина и не боледува. Бях решила тази година и аз и децата да се възползваме от ваксината, но едно предаване по телевизията пак ме отказа. Почти съм взела решение по въпроса, но все пак да чуя и други мнения.
Относно тръгването на училище и аз съм в чуденка. То покрай тези пътувания не се знае как ще се развият събитията при нас, но ми се иска Мартина да тръгне на 6 години. За Невена бях сигурна, че и на 7 й беше рано, въпреки, че за едно лято бях принудена да я науча да чете и да смята до 10. Мартина е съвсем различна, много бързо се развива и ми се струва, че ще й е скучно ако остане в детската.
Племеникът ми тази година е първолак, ноември ще стане на 7, но вятър го вее на бял кон. Той със сигурност може да си изкара още една година в детската. Лятото другата му леля се опитва да го научи да чете. Думата е Лили и тя я произнася на срички: Алекс, какво пише тук: Лииии-ли? При което той казва: Мисля, че е лисица. Тя пак го пита: Слушай внимателно лииии-ли, а той: Ами, може би е липа.  Joy Много се смяхме с него. Та за всяко дете си е индивидуално. Мартина вече може да чете думи с 4 букви, както и някои с повече, но по-лесни.
Звездица и мен ме е яд, че не можахме да се видим. Само с Дезирела се видях и то съвсем случайно.
Успешна седмица на всички!   bouquet

# 104
  • София
  • Мнения: 676
Ваня, нямам идея дали ще се отработва на 19.12.09г. Thinking.

 За сбирка и аз съм съгласна, без претенции за мястото  Peace. Скоро и аз се замислих, че отмина 1г. от последната сбирка  ooooh!.

 звездица, не съм искала да ви шашна с въпроса  Wink. Просто исках да събера идеи  Peace. Аз също не прекарвам дълго време в забавление с Алекс.

Общи условия

Активация на акаунт