Експерименти разни-лесни, вкусни, бързи, евтини...

  • 14 323
  • 30
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 382
От мен нещо като салата, но тъй като основата е паста- направо си е за една лека вечеря с бяло вино.
Сварявам спагети, талятели или каквото имам под ръка.Докато се варят нарязвам много на ситно една краставица, един-два домата, магданоз, сирене, маслини, кашкавал и колбас или филе.Последно използвах едни зелени маслини с чили и си облизахме пръстите.
След като се сварят спагетите ги изплаквам и охлаждам .Прибавям нарязаните продукти, сол и малко черен пипер и заливам с дресинг (майонеза+к. мляко , майонеза + лимон, зехтин + к.мляко-кой каквото си хареса).

# 16
  • Мнения: 2 491
Estell   bouquet
Аз от стар хляб правя пици. Изрязвам коричките и редя плътно в тава. Отгоре нареждам каквото ми душа иска и каквото хладилника пуска. Запичат се и готово  Peace

И аз така правя от време на време Peace


... Взимат се по 2 кори за баница и се намазват с маслото (може и разтопено) Отгоре се поръсва със сирене (обезсолено) и се завива на четири като плик. Пържат се като палачинки, тигана може да се намаже с масло. Слага се баничката и се полива с водата и олиото. Като се гледа да се напои навсякъде. След като се изпече се обръща и поливаме отново отгоре вече изпечената страна.
Естел тези турските банички пържат ли се, или..., щото си писала че им слагаш и вода newsm78

# 17
  • Мнения: 804
И аз като Мастерчето процедирах с останалите козунаци.Разликата е,че не сложих карамел,защото не обичаме и не пекох на водна баня.Стана много вкусно като торта с крем-карамел.Иначе моето предложение е тиква с крем-карамел --Суровата тиква се реже на малки парченца и се реди в йена плътно едно до друго.Залива се с познатата смес за крем карамел/1л мляко,1шола захар,5яйца и 1ванилия/ ако е нужно се добавят още парчета тиква.Пече се на 180градуса/не на водна баня/,без капак до зачервяване.Става супер вкусен десерт.

# 18
  • Мнения: 2 070
Настъргвам картофи на ренде,режа колбас на ситно,добавям чубрица и сол,едно яйце и лъжица брашно.от това пържа нещо като палачинки.после с цедено кисело млекце ,става и мезе и основно.
един път пък ми се накъсаха лозовите листа за сърмички.бях приготвила ориза,,нарязах листата на ситно и в тавичка.запекох и залях с кисело мляко и яйце.супер мързелива манджичка.
когато пък не ми се получат блатовете за руло или торта,ги режа на малки парчета,правя крем от,7 лъжици карамелизирана захар,един литър мляко +още 9 лъжици захар,2 яйца,и 5 супени лъжици брашно.заливам парчетата и оставям в хладилника.
kogato pyk mи се трошат корите за баница,ги режа на тънки ленти,едно кисело мляко,200 гр.сирене,1к.ч. олио,4-5 яйца и 1 бакпулве се разбиват хубаво и ги размесвам с натрошените кори ,.става нещо между солен кекс и баница със сирене,вкусно е

# 19
  • Пазарджик/Лондон
  • Мнения: 2 419
Записвам се да ви следя, много интересни идеи давате  bouquet.

# 20
  • На небето
  • Мнения: 5 530
Estell   bouquet
Аз от стар хляб правя пици. Изрязвам коричките и редя плътно в тава. Отгоре нареждам каквото ми душа иска и каквото хладилника пуска. Запичат се и готово  Peace

И аз така правя от време на време Peace


... Взимат се по 2 кори за баница и се намазват с маслото (може и разтопено) Отгоре се поръсва със сирене (обезсолено) и се завива на четири като плик. Пържат се като палачинки, тигана може да се намаже с масло. Слага се баничката и се полива с водата и олиото. Като се гледа да се напои навсякъде. След като се изпече се обръща и поливаме отново отгоре вече изпечената страна.
Естел тези турските банички пържат ли се, или..., щото си писала че им слагаш и вода newsm78

Ами пекат се в тефлонен тиган, слагам малко масло само на тигана и ги пека, като поливам отгоре със водата и мазнината за да омекнат.

# 21
  • Мнения: 126
  И аз се записвам да ви следя , интересна темичка , а на Литле мис ще пробвам омлета с картофки . А може и пастетчето с яйца , имам още някое в хладилника от великден . 

# 22
  • Мнения: 3 641
Благодаря за хубавите и лесни рецепти.Ще опитам доста от тях  bouquet

# 23
  • Мнения: 2 829
Турската баница ми изглежда много вкусна
ще я пробвам

Гигова,това с козунака  Crazy
хубава идея е
иначе аз стар козунак го правя като  пълнен крем карамел

# 24
  • Мнения: 5 591
Estell   bouquet
Аз от стар хляб правя пици. Изрязвам коричките и редя плътно в тава. Отгоре нареждам каквото ми душа иска и каквото хладилника пуска. Запичат се и готово  Peace

Toва ще направя още днес.  bouquet

# 25
  • София
  • Мнения: 204
Ето и от мен една бърза и вкусна салата,която става и за лека вечеря:
вари се чаша ориз с 50 мл.олио,след като се свари се изсипва в купа и се прибават
една консерва царевица,малко грах,сока на 1 лимон,връзка копър,връзка магданоз,1 кис.краставичка(по желание),сол на вкус.
Получава се много свежа и вкусна салатка Simple Smile

# 26
  • Банкя
  • Мнения: 1 291
Задуших лус ,после слижих изостанали пресни домати .Като се поизпари сложих две яйца и прибавих сварена пасирана коприва.
Добре стана .Ние го ядохме с печен кремвирши , но може със сирене.

# 27
  • по пътеката
  • Мнения: 3 149
преди няколко дни имах рожден ден и си правих сама тортата, както винаги! от продуктите ,които имах спретнах страшно вкусно нещо! но една идейка на хрумване направих! имах хлебни големи ябълки и реших да направя заливка за сиропиране с тях, ама ми изглеждаха сухи за сос4ето дето е нужно за два блата! та ливнах останалата от ве4ерта кока кола около 150 мл ,захар и ванилия- страхотен аромат ми стана сос4ето за сиропирането на блатовете!другото си беше пандишпан, рикота с готварска сметана и захар, мле4но-маслен крем с лимона кора и ванилия и шоколад с ягоди!
аз ли4но с крема за торта много експериментирам, заради липсата на  някои продукти ,където живея! л_бимите са  кондензирано мляко, шоколад и сметана; мле4но-маслен + сметана  и ядки;шоколад, масло,мляко и карамел!

# 28
  • Мнения: X
За любителите на тиквички,една лесна рецепта.... Peace
Експериментирах преди няколко години и се получи... Crazy

         Продукти:
Нарязани на кръгчета тиквички
Чесън
Зеленчукови бульона
Копър
Зехтин или масло
Кисело мляко и сирене

Така правя аз: тиквички слагам колкото събере тавата,поръсвам ги с два бульона ,чесън и зехтин..пека ги на МАХ
Като започнат да се запичат ,започвам да ги бъркам и ако е нужно слагам още зехтин или масло..
Печете ги до като ви харесат,аз ги препичам малко(така ги обичат вкъщи).
Като са готови ги изсипвам в купа и ги заливам .   
Заливката я правя така: намачквам сирене и го обърквам с кис.мляко ,чесън и копър.
Всичко правя на "око".
Става и за основно и за мезе Wink
Да ви е вкусно Hug

П.П. Тиквичките се стопяват много Whistling Whistling

# 29
  • Мнения: 2 491
Мече, това с тиквичките е чудесна идея и със сигурност ще я направя, още повече, че всички в къщи обичаме тиквички.

Което ме подсети, че идва сезонът на тиквичките и баба ми бълва от село по една чанта всяка седмица и все се чудим как да ги приготвим, имам чуството че е посяла цял декар ooooh!
Та експерименти с тиквички имам мнооого. Да споделя някои, но ще допълвам де...

Едното е нещо като разядка..
Нарязвам на едро тиквичките, колкото ми позволява съда в който ще задушавам. Задушавам с малко вода или на пара по желание, много малко се задушават, колкото леко да поомекнат, но не да се разкашкат много (около 5-6 мин.). После отцеждам водата и ги пасирам, добавям чесън, копър, две, три супени лъжици майонеза и кисело мляко, но да не стане много рядко, сложете оцет или лимон по желание. Може да прибавите по желание извара или сирене крема или пък обикновено сирене, дори и чушки, става много вкусно, за мезенце, за припечени филики, за сос за месо, абе за всичко...

Другото е простичко, но много вкусно, веднъж ме мързеше да пържа и го направих и оттогава го хапваме редовно.
Нарязвам на кръгчета тиквичките и ги нареждам  в тава обилно полята с олио, отгоре им слагам домати на кръгчета и пека докато хванат коричка. Изваждам и като разсипя им слагам чесън и копър-разкошни стават с коричката, може и кисело мляко да се добави. Ако искате може и да ги оваляте в брашно преди да ги сложите да се пекат или съм правила и с наръсен кашкавал или моцарела отгоре.
Да ви е вкусно!
Ще допълвам с лесни рецепти и експерименти за тиквички Wink

Общи условия

Активация на акаунт