Ноемврийското бебоче расте ли расте, а копчето на панталона да се закопчае не ще

  • 12 375
  • 291
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 45
elvireste В резултатите за БХС под надписа Информация за консултиращия лекар пише: Биохимичен риск за DOWN е определен на 1:750 (примерно), а под него пише Възрастовият риск за DOWN е 1:600 (цифрите са примерни и зависят от възрастта).  Когато Възрастовият резултат е по-малък от  Биохимичния риск е добре. При тези цифри всичко е ОК. Всъщност рисково е само при резултат под 1:100. Тогава се правят още изследвания. като получиш резултатите трябва да ги покажеш на лекаря, който следи бременността ти! Късмет! Дано да съм помогнала поне малко...

# 16
  • в ябълковата градина
  • Мнения: 1 706
На гладно ли се ходи за изследването на кръвта за БХС?

# 17
  • Мнения: 5
Знам, че всички изследвания за кръв е хубаво да са на гладно.
Само не знам как можеш да издържиш да излезеш без да хапнеш и да чакаш неизвестен брой часа докато ти дойде реда???!

# 18
  • Мнения: 1 325
desitalee , и тук е така, точно както си описала Hug, но пък си ми липсва България, влече си ме натам.Като се прибера ме дразнят страшно много неща, но все пък съм си българка.Имам познати тук, които не искат и да чуят да се върнат в бг, просто са придобили съвсем друг манталитет, ами честно казано малко се дразня, да не забравяме какви сме все пак bg
Много слънчев и усмихнат ден и само положителни мисли Hug Вярвайте , че на финала всички ще сме със здрави и хубави бебоци Hug

# 19
  • Пловдив Белащица
  • Мнения: 1 447
Като шофьор, през предната бременност не съм се сблъсквала с такива проблеми като вашите по автобусите. Само по опашките като че ли почти винаги ми отстъпваха място. Но и аз бях от много енергичните бременни до края, нищо не ми тежеше, а и не смятам че някой е длъжен да ми отстъпва ред или място. Ако го направи добре.
Най-голямо впечатление иначе ми направи като чаках на една опашка да подавам ДДСто. Бременна в 7-ми месец, с видим корем. Опашката е по едни стълби - етаж и половина. Никой не те забелязва, на опашката 98% са жени. Накрая една жена зад мен, забележете че зад мен, много настоятелно започна да ме убеждава да мина отпред. Аз се опъвах, опъвах, но накрая ми стана неудобно, че се включиха още две-три пак отзад. Отидох най-отпред и охраната ми казва - наредете се на опашката  Shocked. Тогава му казвам, добре ама съм бременна и той - ако ви пусне някой - добре. Съответно тези, които бяха отпред на опашката се направиха, че не чуват разговора. Попитах ги все пак и едната с половин уста се съгласи, та ме пуснаха.

А сега това, което срещам е като се кача понякога на автобус с малката - как рядко някой ти прави място, макар да си с дете на ръце. Отделно като решиш да се качваш, най-добрият вариант е да стоиш настрани докато се качат нахалните лелки и бабички. Бутат, забиват лакти, без да им пука, че държиш дете в ръцете.

desitalee, какво ми говориш за България. То на летището на новия терминал няма стая за майки с бебета. Първата година като пътувахме с Андрея и беше на 5 месеца, я кърмих в тоалетната. Като ходим в Англия - еми друго е. Почти всички обществени тоалетни имат отделение с място за повиване на бебета. Някои големи магазини даже имат стая със специален стол за кърмене и уреди за претопляне на шишета.

За кръвните изследвания - на гладно, само когато се изследва кръвна захар (може и да има още за нещо, но не съм сигурна). За всичко останало не е нужно да си гладен. Даже някой спомена, че за БХС било по-хубаво да не е на гладно.

# 20
  • София, Борово
  • Мнения: 1 773
Привет на всички  bouquet
Комикс, пази леглото и мисли позитивно. Всичко ще се оправи Hug
Изабела, честит розов щъркел
Gulja, за БХС няма значение дали си яла.
Благодарности за темата и за заглавието   bouquet
Тъжна мама, хематокрита през бременността е нормално да  е по-нисък.  За другите  нямам представа.
Аз съм с нисък белтък, което си е проблем...
За отношението на хората към бременните жени... нямам думи просто - потресена съм!

# 21
  • Мнения: 45
Gulja   - на гладно се ходи за изследване на БХС ! Лекарката ми го каза! Вземи си нещо за хапване след като ти вземат кръв, например шоколад Simple Smile. Ако ти става лошо от глад попитай лекарката ти дали можеш да хапнеш нещо (например няколко солети или 1-2 обикновени бисквити )

Последна редакция: чт, 23 апр 2009, 14:34 от Hope777

# 22
  • София, Борово
  • Мнения: 1 773
Gulja   - на гладно се ходи за изследване на БХС ! Лекарката ми го каза! Вземи си нещо за хапване след като ти вземат кръв, например шоколад Simple Smile.
Съжалявам, но това не е вярно.
На гладно се ходи само за ПКК.

# 23
  • Варна
  • Мнения: 21
Здравейте момичета,

аз си бях пуснла малко почивни дни и в разходки и лентяйство пропуснах да се включа в предишната темичка. Да се похваля вчера ме заведоха на ЖК в Майчин дом Варна и пуснахме първите изследвания-кръв и урина и на 15.05 ме викат за ранна ФМ и БХС - аз тогава ще бъда в  14 г.с. , а като гледам всички го правите около 12 г.с. smile3506
 Всъщност другата седмица като излязат изследванията ще разпитам подробно акушерката , защото вчера бях малко ошашавена, но като цяло да похваля Майчин дом Варна - всичко е много организирано и чисто - след като заведат картона лично акушерката те придружава до лабораторията( която е през 4 стаи) и там те поемат лаборантките - всичко приключи за няма и половин час newsm10
Относно шофирането - засега продължавам да си шофирам, но си карам бавничко и гледам да не се ядосвам много , защото малоуниците по пътищата са неизброими smile3512
За кръвните изследвания ме предупредиха изрично да съм гладна.
Моля да ме запишете и с предчуствие за сини гащи stork-boy - май е по-скоро желанието на таткото, но нейсе newsm62

# 24
  • Мнения: 45
Diana   Аз попитах лекарката ми дали да ям преди изследването и тя ми каза да отида на гладно! Нека и някои други мами, които са си правили БХС да споделят...

# 25
  • София, Борово
  • Мнения: 1 773
Diana   Аз попитах лекарката ми дали да ям преди изследването и тя ми каза да отида на гладно! Нека и някои други мами, които са си правили БХС да споделят...

Моята информация е от проф. Кременски.
до сега съм правила 3 пъти БХС и това е нещо много сериозно и не бих си позволила да подведа някой.
Помисли и за жените, които ходят към 15:00 ч. - дали може бременна да си позволи да не яде до толкова късно.
Петя, ранния БХС се прави от 11 ГС до 13+6 ГС, трябва да си носиш и снимка от ЕХО макс. 1 ден преди изследването да  е правена

# 26
  • Мнения: 499
Е най-накрая доредих се и аз. Само от вчера следобяд не бях влизала а вие сте изписали цели 6 страници и на всичкото отгоре и нова тема. Докато ги изчета направо  ooooh!.
Стеле браво душо за хубавото заглавие.
Какво да ви кажа с тоя тъп градски транспорт няма такова нещо. Ние понеже с мъжа ми живяхме 2 год. в Турция и няма думи просто за отношението им към жените и към възрастните дами. Веднага щом се качвахме в рейс или трамвай или метро без значение и щом ме видеха веднага ми правят място да седна. Така е със свички. Там също по моловете и по големите магазини има отделни стаи и тоалетни за майки  с деца.
За шофирането не мисля и да слизам от колата. Е колана малко ме опъва но аз си го държа с едната ръка и си го придърпвам та става по свободен. Аз и да искам не мога да тръгна с транспорта първо защото ми е адски неудобен. Живея в Люлин а работя в Надежда и пътуване с трънстпорта е 1 час и сменяш 2 транспорта първо един смръдлив рейс и тъпкан и после трамвая. А с колата съм за 15 мин.

# 27
  • Мнения: 45
Diana  не искам никого да подведа! Казах как беше при мен! Моята лекарка е от правителствена болница...
Gulja попитай твоя лекар, който ти следи бременността дали трябва да си яла преди БХС! Част от задълженията му е да те консултира за тези неща!

# 28
  • Мнения: 1 765
Diana   Аз попитах лекарката ми дали да ям преди изследването и тя ми каза да отида на гладно! Нека и някои други мами, които са си правили БХС да споделят...

Моята информация е от проф. Кременски.
до сега съм правила 3 пъти БХС и това е нещо много сериозно и не бих си позволила да подведа някой.
Помисли и за жените, които ходят към 15:00 ч. - дали може бременна да си позволи да не яде до толкова късно.
Петя, ранния БХС се прави от 11 ГС до 13+6 ГС, трябва да си носиш и снимка от ЕХО макс. 1 ден преди изследването да  е правена


Потвърждавам, кръв за БХС не е задължително да се взема на гладно, моята я взеха на обяд, само за ПКК ме предупредиха на гладно да съм, защото включват и зиследване на кръвната захар...

Ди, лежа, но ми е леко депресирано и се питам защо не съм една циганка да ги люпя като яйца тия бебета....без никакви проблеми...

# 29
  • София
  • Мнения: 38
за БХС-няма значение дали си яла или не!!!
и моят лекар го каза и в майчин дом, като ми взимаха кръв!

Общи условия

Активация на акаунт