Проблеми с майката на детето ми.

  • 3 666
  • 20
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 6 999
zon свалям шапка на такива като теб които гледат правилното, а не кой ще надделее. Искам и вярвам, че ще се разбера с нея, споразумението ще мине през съда задължително, но няма да има дела, съдебни сесии и други - просто уточняваме всички точки и подписваме, плащаме съдебните такси и сме готови.

Такава съдебна процедура няма.  Naughty

# 16
  • Мнения: 2 849
zon свалям шапка на такива като теб които гледат правилното, а не кой ще надделее. Искам и вярвам, че ще се разбера с нея, споразумението ще мине през съда задължително, но няма да има дела, съдебни сесии и други - просто уточняваме всички точки и подписваме, плащаме съдебните такси и сме готови.

Такава съдебна процедура няма.  Naughty

За съжаление ще имате дела.

Както е написала Isa такава съдебна процедура няма. За съжаление още не съществува възможността да се споразумеете при медиатор и да поискате съда да утвърди споразумението ви.

Но ако се консултирате с адвокати те ще ви посъветват как това да стане. Предполагам напр.(не съм юрист) тя завежда иск за упражняване на родителски права, издръжка, паспорт и пътувания извън страната, а ти насрещен иск за контакти, на първото заседание казвате, че искате да се споразумеете и представяте споразумеение изготвено от адвокатите ви и искате съда да го утвърди. Съответно заплащате съдебни такси и адвокатски хонорари, но и двамата сте спокойни, че имате съдебно решение влязло в сила.

Наистина, ако никога не сте имали конфликти и неразбирания за детето и си имате страхотно доверие с бившата жена (има и такива случаи) не ви трябва съдебно решение.

Но с това поведение от страна на бившата ти жена, лично те съветвам да искаш от нея споразумението ви да мине през съд.

Последна редакция: пт, 24 апр 2009, 14:24 от zon

# 17
Има, и ще я следвам - разбирай, че няма смисъл от съд, при положение, че аз се съглася с това което сме направили и съгласували 2мата. Просто аз го искам "черно на бяло" за да не се отметне тя след време, особено като се откаже от БГ гражданство, за да придобие испанско.
Просто тя си казва исканията (да бъде детето с нея, да го виждам по 2 дни в седмицата с преспиване докато е в БГ и по 90 дни (последователни) в годината с преспиване когато замине, ще плащам издръжка в размер който уточнихме и др. подобни) и аз ги приемам, няма нужда от съд.

В момента тя го изготвя, и ще го обсъдя после с моя адвокат (жената на детето ми е адвокат, и е много в час с тия работи) в няколко дневен срок и всичко приключва.
Надявам се да не се опитва да ме изиграе, ще се допитам отново до професоналиста на кого дадох сума пари за малко думи, но щом трябва.

# 18
  • София
  • Мнения: 6 999
...Предполагам напр.(не съм юрист) тя завежда иск за упражняване на родителски права, издръжка, паспорт и пътувания извън страната, а ти насрещен иск за котакти, на първото заседание казвате, че искате да се споразумеете и представяте споразумеение изготвено от адвокатите ви и искате съда да го утвърди. Съответно заплащате съдебни такси и адвокатски хонорари, но и двамата сте спокойни, че имате съдебно решение влязло в сила.

Точно така  Peace Само дето адвокатските хонорари се плащат предварително  Mr. Green

# 19
  • Мнения: 2 849
Детето ти няма как да се откаже от българското си гражданство до навършване на 18г. А и това няма никаква връзка в случая и марокански и афганистански гражданин да стане ти си му биологичния баща. Всяко дете има право на контакти и с двамата родители и който и да е съд винаги ще определи режим на контакти на детето с единия родител. (освен ако родителя не е с ограничени родителски права или лишен от такива - в тежки случаи).

Разбира се, че не задължително да преминавате през съд. Ти си познавш най-добре бившата жена. Според мен тя няма интерес да не спазва едно такова споразумение. А ако не го спазва, ти винаги можеш да се обърнеш към съд за определяне режим на контакти.

# 20
  • Мнения: 2 849
...Предполагам напр.(не съм юрист) тя завежда иск за упражняване на родителски права, издръжка, паспорт и пътувания извън страната, а ти насрещен иск за котакти, на първото заседание казвате, че искате да се споразумеете и представяте споразумеение изготвено от адвокатите ви и искате съда да го утвърди. Съответно заплащате съдебни такси и адвокатски хонорари, но и двамата сте спокойни, че имате съдебно решение влязло в сила.

Точно така  Peace Само дето адвокатските хонорари се плащат предварително  Mr. Green

Разбира се, че се плащат предварително.  Grinning Всеки труд се заплаща, никой не работи безплатно. Нормално е.

Общи условия

Активация на акаунт