Колко е сбъркано летище София

  • 16 525
  • 110
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 5 228
1) Такси (да бе !!! знаем ги тарифите им, самолетния билет ми е по- евтин) 2) Автобус до Плиска и от там друг до 2ри терминал (хахахаха, не говорите сериозно нали?) 3) Ами пеш- ей тука- през калта и после в ляво.

Вече не е 1999 г. и на летището има нормални таксита, с нормални тарифи. Максимум 2-3 лв. ще ти излезе. Колкото с билетчетата до Плиска. Но пък мъдро са измислили маршрута на автобусите, все пак да разгледаш и половин София, придвижвайки се до място, което е на има-няма 1 км.

# 16
  • София
  • Мнения: 175
А кафетата/ храната / питиетата по летищата навсякъде са безумно скъпи .... Просто за стандарта ни е по- фрапиращо като ти кажат кафе 6 лв.

Не съм съгласна  Naughty Никъде по летищата надценката не е 400 %, ако приемем че средната цена на кафето е 1.50 лв. Летище София бие по скъпотия всички европейски аеропорти, за съжаление ги бие и по простотия...

# 17
  • Мнения: 465
1) Такси (да бе !!! знаем ги тарифите им, самолетния билет ми е по- евтин) 2) Автобус до Плиска и от там друг до 2ри терминал (хахахаха, не говорите сериозно нали?) 3) Ами пеш- ей тука- през калта и после в ляво.

Вече не е 1999 г. и на летището има нормални таксита, с нормални тарифи. Максимум 2-3 лв. ще ти излезе. Колкото с билетчетата до Плиска. Но пък мъдро са измислили маршрута на автобусите, все пак да разгледаш и половин София, придвижвайки се до място, което е на има-няма 1 км.
Преди 3 месеца платих 25 лв от летището до Плиска, уж внимателно избирах такси и уж знам компаниите, понеже съм от София. Е, пак ме излъгаха. Не бях до Плиска, но там слязох.. по спешност.

# 18
  • Мнения: 1 216
Чекирането до крайна дестинация го правят всички - без значение дали се сменят авиокомпаниие.. Дори и България Еър оскоро го правят..
То това е и идеята - да не мъкнеш..
Не се сещам по другите летища да има "гардеробни"..
Абсолютно не е вярно, че всички го правят-  изключено, ако си си купил билет от различни компании, примерно. Или пък, ако от външен се преместваш на вътрешен полет понякога. Ще носиш не, ами.. Аз в София винаги си зарязвам багажа до някоя група хора и се качвам в кафето или ходя до тоалетната - досега липси не е имало.
 
Това с надутите цени по летищата е голяма тъпня и абсолютно неуважение към пътника- не стига, че си изморен, изнурен от път, говоря за по-дългите полети, а и да ти съдират кожата за глътка кафенце - нещо, което дори трябва да ти е включено в цената на пътуването, както за първа и бизнес класа.

Никъде в Канада не е така- колкото е кафенцето в града, толкова и на летището, същото е и с храната и сувенирите. Каккъв лаф имаше- тръгни с някой на път, че да разбереш какъв приятел е, че и в този случай.

Последна редакция: пт, 24 апр 2009, 01:11 от Г-жа Броненосец

# 19
  • Норвегия
  • Мнения: 115
Забравих да спомена, че за удобство на пътниците на летището има стая за религьозни обреди за вярващите. Сигурно се майтапят  hahaha

Не, не се майтапят. Създали са условия на мюсюлманите да се молят (те го правят няколко пъти в денонощието в точно определени часове). Подобни стаи съм срещала и на други европейски летища. Няма нищо странно. Все едно да ти е смешно защо има стаи за бебешки тоалет.

Място за оставяне на багаж има и на летище Прага.

# 20
  • Мнения: 2 674
Забравих да спомена, че за удобство на пътниците на летището има стая за религьозни обреди за вярващите. Сигурно се майтапят  hahaha

Май ти се майтапиш.Сигурно не си виждала религиозни хора,които се молят в определен час.Мдаааааааааа............

# 21
  • Мнения: 4 380
Нито една аерогара по света, където и да било и колкото да е малка(голяма) няма места за съхраняване на багаж. По съображения за безопасност.

# 22
  • Мнения: 393
Нито една аерогара по света, където и да било и колкото да е малка(голяма) няма места за съхраняване на багаж. По съображения за безопасност.
Тука бъркаш, на летище "Кенеди" в Ню Йорк си има (е, верно излиза малко скъпичко ама си ГО ИМА)  bouquet

# 23
  • Мнения: 233
Забравих да спомена, че за удобство на пътниците на летището има стая за религьозни обреди за вярващите. Сигурно се майтапят  hahaha

Не, не се майтапят. Създали са условия на мюсюлманите да се молят (те го правят няколко пъти в денонощието в точно определени часове). Подобни стаи съм срещала и на други европейски летища. Няма нищо странно. Все едно да ти е смешно защо има стаи за бебешки тоалет.

Място за оставяне на багаж има и на летище Прага.
Извинявам се за грешката- от бързане е . Както и да е. Нямах предвид това. Нищо против стаите за майки с деца и вярващи.  Peace PeaceНо ги има, а стая за багаж няма. Това имах предивид.
Друго: за чекирането. Особено ако се лети с 2 low cost компании, няма как да чекираш багажа си до крайната точка. Говоря за например полет Варна- София с wizz, че защо не и с Bulgaria Air. След това прикачване за Германия с друга low cost. Но и редови авиолинии не го правят. 

# 24
  • Мнения: 2 386
Автобус 284 ли ходеше от 1-ви до 2-ри терминал? Сменяла съм терминали с градски транспорт, но помня, че чаках поне 15 мин. шофьора да спре радио Вероника и да събере народ за път.

# 25
  • Мнения: 233
Забравих да спомена, че за удобство на пътниците на летището има стая за религиозни обреди за вярващите. Сигурно се майтапят  hahaha
Май ти се майтапиш.Сигурно не си виждала религиозни хора,които се молят в определен час.Мдаааааааааа............

Разбира се, че съм виждала такива хора, последния път ги видях на 11.09.2001, качиха се на  UА 175 и отпрашиха за NYC. ........Майтапя се   bouquet   bouquet  Нямам нищо против стаите за вярващи, но някак не е нормално да има такива места, а място за багаж- не. Вече видяхме, че в Прага, Франкфурт и Ню Йорк има. Вече си представях безнесмена кацнал на JFK например, с престой от 7-8 часа за бизнес среща, грабнал куфара, влиза запъхтян в офиса и т.н.  Peace Peace Peace

Последна редакция: пт, 24 апр 2009, 08:55 от zizi_314

# 26
  • Мнения: 2 050
Цитат
Автобус 284 ли ходеше от 1-ви до 2-ри терминал? Сменяла съм терминали с градски транспорт, но помня, че чаках поне 15 мин. шофьора да спре радио Вероника и да събере народ за път.
Не ходи, но 84 и 284 ми се трува, че имаха една обща спирка близо до летището - май им се пада втора и на двата. Така че няма нужда от ходене чак до Плиска, ама е глупаво да няма вътрешен транспорт..

Както вече някой беше отбелязал, във Франкфурт има гардероб. Миналата година имаше и във Виена, но може и да са го разтурили, знам ли.

А за чекирането до крайната дестинация - след като от 2 летища ме увериха, че багажът ми е насочен където трябва, цял ден бях на тръни дали и в какъв вид ще го получа  ooooh! Да не говорим колко неодобрителни погледи от колегите отнесох затова, че бях с дънки и кецове вместо с костУм  hahaha И все пак се радвам, че не го затриха на летище София, че вероятно щях да се простя с парцалките завинаги  Joy

# 27
  • Мнения: X
Авторката, този проблем го имат само българите, защото не могат да осмислят риска от бомба в шкафчето за багаж. Дано да не ти се налага престой някъде по летищата в чужбина, че пак ще трябва да пускаш тема със същото оплакване - защото никъде няма шкафчета за багажа. Пишеш за Франкфурт - не съм летяла през там, но никъде където съм била не през последните 6-7 години не съм видяла стая за багаж или шкафчета.

не е вярно
такива шкафчета има напр. на Арланда (Стокхолм) и Каструп (Копенхаген)

# 28
  • Мнения: 233
Значи увеличихме бройката- Стокхолм, Копенхаген, Виена, Франкфурт, Прага, Ню Йорк. Давайте още. Не че ще променим нещо в BG ама......... Hug Hug  bouquet  bouquet

# 29
  • Мнения: 2 386
Всъщност съм сигурна, че използвах автобус от 1-ви до 2-ри терминал.  Не, че е толкова важно, де.

Не искам да плюя по летището, защото ми е най-милото като се прибирам..  Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт