Колко е сбъркано летище София

  • 16 542
  • 110
  •   1
Отговори
  • Мнения: 233
В петък летя и имам 10 часа престой на летище София- звъня аз да питам къде си оставям багажа там, за да отида до центъра. Ами няма къде.  #2gunfire #2gunfire Приятен глас ми пее как, видите ли, трябвало да си взема багажа, да отида до централна гара и там да го оставя. Казвам ама вие сериозно ли ми говорите. Преди следващия полет- същите пируети- отивам до гарата, взимам си багажа и т.н.  Било по инструкции за безопастност. Ами хубаво ама въври го обяснявай на чужденец например. Иначе стой си варди багажа 10 часа, тогава и до WC не можеш отиде, защото като се върнеш определено ще ти вардят багажа- поне 10 ченгета и 1-2 сапрьори. Не можеш и едно кафе да пиеш, защото от опит знам, че кафето на л-ще  София е по- скъпо от кафето на летище Мадрид.  На л-ще Франкфурт има стая за багаж- много е просто- има скенер на входа.
Друг случай- пристигам на 1ви терминал, летя от 2ри. Няма шатъл бус. Значи имате 3 опции, пеят ми отново на информация: 1) Такси (да бе !!! знаем ги тарифите им, самолетния билет ми е по- евтин) 2) Автобус до Плиска и от там друг до 2ри терминал (хахахаха, не говорите сериозно нали?) 3) Ами пеш- ей тука- през калта и после в ляво. Казвам ми ок, с автобус (2 билетчета за който, защото имам и куфар) от къде билети. "Ами пробвайте в автобуса, тук РЕП-а затвори". Черешката беше шофьорът на автобуса "Нямам билети, свършиха." След мен на Информация се нареди говорещ много зле английски германец със същия казус. Хахаха, успех, mein Herr, или по- точно нещастни човече, попаднал на л-ще София.  Sick Sick Sick Давайте някакви идеи, защото това вече не е нормално.   

Последна редакция: чт, 23 апр 2009, 22:01 от zizi_314

# 1
  • София
  • Мнения: 2 623
Не знам какви идеи мога да дам,
но си го написала много готино -
развесели ме  Hug
Наистина е абсурдно  Shocked

# 2
  • Мнения: 4 916
Авторката, този проблем го имат само българите, защото не могат да осмислят риска от бомба в шкафчето за багаж. Дано да не ти се налага престой някъде по летищата в чужбина, че пак ще трябва да пускаш тема със същото оплакване - защото никъде няма шкафчета за багажа. Пишеш за Франкфурт - не съм летяла през там, но никъде където съм била не през последните 6-7 години не съм видяла стая за багаж или шкафчета.

# 3
  • Мнения: 233
Забравих да спомена, че за удобство на пътниците на летището има стая за религиозни обреди за вярващите. Сигурно се майтапят  hahaha

Последна редакция: пт, 24 апр 2009, 07:19 от zizi_314

# 4
  • Мнения: 233
Добре де, а на Ж.П. гара има стая за багаж!! Там риск няма ли????? Във Франкфурт има стая за багаж със скенер на входа. Така, че не е съвсем никъде

# 5
  • Мнения: 4 916
Добре де, а на Ж.П. гара има стая за багаж!! Там риск няма ли????? Във Франкфурт има стая за багаж със скенер на входа. Така, че не е съвсем никъде

Пак ти казвам бе душа, това само в Бг може да стане (мразя такива обобщения, ама не издържам). Все едно да ме питаш защо не може да се пращат колети по пилота на самолета, след като по шофьора на автобуса може  ooooh!

# 6
  • Мнения: 1 427
Да, и дори и да решиш все пак да се набуташ и да пиеш кафе, няма начин да се качиш догоре с багажа - поне така беше допреди година. Автомат долу нямаше, аз 30кг куфар не мога да тътря по стълбите, рампа или ескалатор няма.

# 7
  • Мнения: 4 651
Ами аз винаги си чекирам багажа за последната точка. Защо трябва да го влачиш със себе си?
А кафетата/ храната / питиетата по летищата навсякъде са безумно скъпи .... Просто за стандарта ни е по- фрапиращо като ти кажат кафе 6 лв.

# 8
  • Мнения: 233
Значи следващия път на Ж.П. Гара да сядам по- далеч от стаята за багаж  hahaha hahaha hahaha
Ами аз винаги си чекирам багажа за последната точка. Защо трябва да го влачиш със себе си?


Защото летя с 2 авиокомпании, душа. Нарича се interline, когато е една е intraline.

# 9
  • Мнения: 233
Да, и дори и да решиш все пак да се набуташ и да пиеш кафе, няма начин да се качиш догоре с багажа - поне така беше допреди година. Автомат долу нямаше, аз 30кг куфар не мога да тътря по стълбите, рампа или ескалатор няма.

Да, много си права, и това го има.

# 10
  • Мнения: 4 651
Значи следващия път на Ж.П. Гара да сядам по- далеч от стаята за багаж  hahaha hahaha hahaha
Ами аз винаги си чекирам багажа за последната точка. Защо трябва да го влачиш със себе си?

Защото летя с 2 авиокомпании, душа. Нарича се interline, когато е една е intraline.

Ай научих и аз нещо ново. Абе я си пийте питието, къде имате сили да си хабите нервите. И на мен не ми харесва да ми събуват обувките и да ми ровят в косата на летищата, ама на правят го. Ако изгонят такситата обирджии, пуснат автобусчета до града на час и каките на гишетата спрат да си бъркат в носа и да не реагират на българска реч -  забележки нямам към летище София  Sunglasses

# 11
  • Мнения: 233
........ изгонят такситата обирджии, пуснат автобусчета до града на час и каките на гишетата спрат да си бъркат в носа и да не реагират на българска реч ..........

Това пък е изключително важно да се случи  Peace, в момента супер много разваля имиджа ни. Cry Което ми напомня за онзи евродепутат дето беше взел такси от летището и го бяха одрусали 150 лв или нещо такова.  Sick Sick 

# 12
  • Мнения: 4 916
Значи следващия път на Ж.П. Гара да сядам по- далеч от стаята за багаж  hahaha hahaha hahaha...

Хубаво е, че ти е забавно.

# 13
  • Мнения: 2 175
Чекирането до крайна дестинация го правят всички - без значение дали се сменят авиокомпаниие.. Дори и България Еър оскоро го правят..
То това е и идеята - да не мъкнеш..
Не се сещам по другите летища да има "гардеробни"..

# 14
  • Мнения: 7 605
Във Франкфурт наистина има, дори 3 броя  Wink http://www.airportcity-frankfurt.de/cms/default/rubrik/9/9493.ge … kaufbewahrung.htm

# 15
  • Мнения: 5 228
1) Такси (да бе !!! знаем ги тарифите им, самолетния билет ми е по- евтин) 2) Автобус до Плиска и от там друг до 2ри терминал (хахахаха, не говорите сериозно нали?) 3) Ами пеш- ей тука- през калта и после в ляво.

Вече не е 1999 г. и на летището има нормални таксита, с нормални тарифи. Максимум 2-3 лв. ще ти излезе. Колкото с билетчетата до Плиска. Но пък мъдро са измислили маршрута на автобусите, все пак да разгледаш и половин София, придвижвайки се до място, което е на има-няма 1 км.

# 16
  • София
  • Мнения: 175
А кафетата/ храната / питиетата по летищата навсякъде са безумно скъпи .... Просто за стандарта ни е по- фрапиращо като ти кажат кафе 6 лв.

Не съм съгласна  Naughty Никъде по летищата надценката не е 400 %, ако приемем че средната цена на кафето е 1.50 лв. Летище София бие по скъпотия всички европейски аеропорти, за съжаление ги бие и по простотия...

# 17
  • Мнения: 465
1) Такси (да бе !!! знаем ги тарифите им, самолетния билет ми е по- евтин) 2) Автобус до Плиска и от там друг до 2ри терминал (хахахаха, не говорите сериозно нали?) 3) Ами пеш- ей тука- през калта и после в ляво.

Вече не е 1999 г. и на летището има нормални таксита, с нормални тарифи. Максимум 2-3 лв. ще ти излезе. Колкото с билетчетата до Плиска. Но пък мъдро са измислили маршрута на автобусите, все пак да разгледаш и половин София, придвижвайки се до място, което е на има-няма 1 км.
Преди 3 месеца платих 25 лв от летището до Плиска, уж внимателно избирах такси и уж знам компаниите, понеже съм от София. Е, пак ме излъгаха. Не бях до Плиска, но там слязох.. по спешност.

# 18
  • Мнения: 1 216
Чекирането до крайна дестинация го правят всички - без значение дали се сменят авиокомпаниие.. Дори и България Еър оскоро го правят..
То това е и идеята - да не мъкнеш..
Не се сещам по другите летища да има "гардеробни"..
Абсолютно не е вярно, че всички го правят-  изключено, ако си си купил билет от различни компании, примерно. Или пък, ако от външен се преместваш на вътрешен полет понякога. Ще носиш не, ами.. Аз в София винаги си зарязвам багажа до някоя група хора и се качвам в кафето или ходя до тоалетната - досега липси не е имало.
 
Това с надутите цени по летищата е голяма тъпня и абсолютно неуважение към пътника- не стига, че си изморен, изнурен от път, говоря за по-дългите полети, а и да ти съдират кожата за глътка кафенце - нещо, което дори трябва да ти е включено в цената на пътуването, както за първа и бизнес класа.

Никъде в Канада не е така- колкото е кафенцето в града, толкова и на летището, същото е и с храната и сувенирите. Каккъв лаф имаше- тръгни с някой на път, че да разбереш какъв приятел е, че и в този случай.

Последна редакция: пт, 24 апр 2009, 01:11 от Г-жа Броненосец

# 19
  • Норвегия
  • Мнения: 115
Забравих да спомена, че за удобство на пътниците на летището има стая за религьозни обреди за вярващите. Сигурно се майтапят  hahaha

Не, не се майтапят. Създали са условия на мюсюлманите да се молят (те го правят няколко пъти в денонощието в точно определени часове). Подобни стаи съм срещала и на други европейски летища. Няма нищо странно. Все едно да ти е смешно защо има стаи за бебешки тоалет.

Място за оставяне на багаж има и на летище Прага.

# 20
  • Мнения: 2 674
Забравих да спомена, че за удобство на пътниците на летището има стая за религьозни обреди за вярващите. Сигурно се майтапят  hahaha

Май ти се майтапиш.Сигурно не си виждала религиозни хора,които се молят в определен час.Мдаааааааааа............

# 21
  • Мнения: 4 380
Нито една аерогара по света, където и да било и колкото да е малка(голяма) няма места за съхраняване на багаж. По съображения за безопасност.

# 22
  • Мнения: 393
Нито една аерогара по света, където и да било и колкото да е малка(голяма) няма места за съхраняване на багаж. По съображения за безопасност.
Тука бъркаш, на летище "Кенеди" в Ню Йорк си има (е, верно излиза малко скъпичко ама си ГО ИМА)  bouquet

# 23
  • Мнения: 233
Забравих да спомена, че за удобство на пътниците на летището има стая за религьозни обреди за вярващите. Сигурно се майтапят  hahaha

Не, не се майтапят. Създали са условия на мюсюлманите да се молят (те го правят няколко пъти в денонощието в точно определени часове). Подобни стаи съм срещала и на други европейски летища. Няма нищо странно. Все едно да ти е смешно защо има стаи за бебешки тоалет.

Място за оставяне на багаж има и на летище Прага.
Извинявам се за грешката- от бързане е . Както и да е. Нямах предвид това. Нищо против стаите за майки с деца и вярващи.  Peace PeaceНо ги има, а стая за багаж няма. Това имах предивид.
Друго: за чекирането. Особено ако се лети с 2 low cost компании, няма как да чекираш багажа си до крайната точка. Говоря за например полет Варна- София с wizz, че защо не и с Bulgaria Air. След това прикачване за Германия с друга low cost. Но и редови авиолинии не го правят. 

# 24
  • Мнения: 2 386
Автобус 284 ли ходеше от 1-ви до 2-ри терминал? Сменяла съм терминали с градски транспорт, но помня, че чаках поне 15 мин. шофьора да спре радио Вероника и да събере народ за път.

# 25
  • Мнения: 233
Забравих да спомена, че за удобство на пътниците на летището има стая за религиозни обреди за вярващите. Сигурно се майтапят  hahaha
Май ти се майтапиш.Сигурно не си виждала религиозни хора,които се молят в определен час.Мдаааааааааа............

Разбира се, че съм виждала такива хора, последния път ги видях на 11.09.2001, качиха се на  UА 175 и отпрашиха за NYC. ........Майтапя се   bouquet   bouquet  Нямам нищо против стаите за вярващи, но някак не е нормално да има такива места, а място за багаж- не. Вече видяхме, че в Прага, Франкфурт и Ню Йорк има. Вече си представях безнесмена кацнал на JFK например, с престой от 7-8 часа за бизнес среща, грабнал куфара, влиза запъхтян в офиса и т.н.  Peace Peace Peace

Последна редакция: пт, 24 апр 2009, 08:55 от zizi_314

# 26
  • Мнения: 2 050
Цитат
Автобус 284 ли ходеше от 1-ви до 2-ри терминал? Сменяла съм терминали с градски транспорт, но помня, че чаках поне 15 мин. шофьора да спре радио Вероника и да събере народ за път.
Не ходи, но 84 и 284 ми се трува, че имаха една обща спирка близо до летището - май им се пада втора и на двата. Така че няма нужда от ходене чак до Плиска, ама е глупаво да няма вътрешен транспорт..

Както вече някой беше отбелязал, във Франкфурт има гардероб. Миналата година имаше и във Виена, но може и да са го разтурили, знам ли.

А за чекирането до крайната дестинация - след като от 2 летища ме увериха, че багажът ми е насочен където трябва, цял ден бях на тръни дали и в какъв вид ще го получа  ooooh! Да не говорим колко неодобрителни погледи от колегите отнесох затова, че бях с дънки и кецове вместо с костУм  hahaha И все пак се радвам, че не го затриха на летище София, че вероятно щях да се простя с парцалките завинаги  Joy

# 27
  • Мнения: X
Авторката, този проблем го имат само българите, защото не могат да осмислят риска от бомба в шкафчето за багаж. Дано да не ти се налага престой някъде по летищата в чужбина, че пак ще трябва да пускаш тема със същото оплакване - защото никъде няма шкафчета за багажа. Пишеш за Франкфурт - не съм летяла през там, но никъде където съм била не през последните 6-7 години не съм видяла стая за багаж или шкафчета.

не е вярно
такива шкафчета има напр. на Арланда (Стокхолм) и Каструп (Копенхаген)

# 28
  • Мнения: 233
Значи увеличихме бройката- Стокхолм, Копенхаген, Виена, Франкфурт, Прага, Ню Йорк. Давайте още. Не че ще променим нещо в BG ама......... Hug Hug  bouquet  bouquet

# 29
  • Мнения: 2 386
Всъщност съм сигурна, че използвах автобус от 1-ви до 2-ри терминал.  Не, че е толкова важно, де.

Не искам да плюя по летището, защото ми е най-милото като се прибирам..  Simple Smile

# 30
  • София
  • Мнения: 462
Всъщност съм сигурна, че използвах автобус от 1-ви до 2-ри терминал.  Не, че е толкова важно, де.

Не искам да плюя по летището, защото ми е най-милото като се прибирам..  Simple Smile

Аз мисля, че имаше такъв по едно време, но сега няма със сигурност.

# 31
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 840
Авторката, този проблем го имат само българите, защото не могат да осмислят риска от бомба в шкафчето за багаж. Дано да не ти се налага престой някъде по летищата в чужбина, че пак ще трябва да пускаш тема със същото оплакване - защото никъде няма шкафчета за багажа. Пишеш за Франкфурт - не съм летяла през там, но никъде където съм била не през последните 6-7 години не съм видяла стая за багаж или шкафчета.

От първа ръка мога да потвърдя, че в Рим (Фиумичино) има стая за багаж.

# 32
  • Plovdiv
  • Мнения: 555
От стаи за багаж има нужда, но и цените за престоя трябва да са разумни.  Кафето може да излезе "златно". Grinning Предполагам, че пак всичко опира до пари... и още нещо Laughing, защото преди да влезе багажът на съхранение, трябва да мине на рентген, зад който трябва да седи квалифициран служител от служба Сигурност и трябва да се осигурява 24 часово покритие, демек/страшна думичка Grinning/ минимум 4 души. Още охранител /пак поне 4-ма/ и приемащ багажа / 4 /. Пък може да съвместим всички служби и да наденем хобота на този зад рентгена. Икономии. Laughing

# 33
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 840
Сетих се сега, че преди 3 години на Шипхол, Амстердам, също имаше със сигурност стая за багаж. Аз обаче бях малко глупава и не я намерих, та два часа си разнасях багажа напред-назад Crazy

# 34
  • Мнения: 7 605
Нито една аерогара по света, където и да било и колкото да е малка(голяма) няма места за съхраняване на багаж. По съображения за безопасност.

Мда, сигурно информацията на сайта на летището Франкфурт (най голямото в Европа е май) не е вярна, че имат 3 гардеробни за багаж  Whistling

# 35
  • Мнения: 127
Дааа, летището в София, едно от най-неудобните за пътуване, а цените в кафето без коментар....М/у другото дори цените на летището в Москва са много по-добри от тези в Сф. За такситата да не споменавам. Прибираме се преди 2 години от Гърция, след доста продължителен престой там. Натоварени с багажа, количка , детето...излизаме питам някой ще ни закара ли до Павлово, казват ми "Да-20 лева", аз така  Shocked, и един ми отговаря " Ти ,ко ма, за 20 лева ли се правиш?" Ееееееее, полудях..... Twisted Evil

Най се кефя на летището в Прага, кафе-автомат на всеки 20 метра, KFC, на две места, стая за багаж също има, но най-много се зарадвах , а за дъщеря ми да не говорим, на детския кът -  чист и поддържан, безплатен, няма навалица,. Иви откара в игри там 2 часа, а аз със списанието....кеф. Heart Eyes

# 36
  • Мнения: 7 605
На франкфуртското летище има дори секс шоп с видео кабинки  Laughing

# 37
  • Мнения: 2 516
На "Тегел" в Берлин също има отделение за багаж - има си скенер и струва 4 евро Peace

# 38
  • Мнения: 940
"шатъл бъс" има между двата термнала. И по-евтино кафе има. За багажа съм съгласна, няма къде да се остави. Такситата--досега проблеми не съм имала, винаги вземам една и съща фирма, която вътре има представителка. Дават ти цена от там.
Имам какво да се желае, но определено не е това, което някои са писали по-долу.

# 39
  • Мнения: 653
Значи увеличихме бройката- Стокхолм, Копенхаген, Виена, Франкфурт, Прага, Ню Йорк. Давайте още. Не че ще променим нещо в BG ама......... Hug Hug  bouquet  bouquet

 Grinning погледнах от лЮбопитство миланските летиЩа ... има и на Линате и на Малпенса

# 40
  • Мнения: 233
На "Тегел" в Берлин също има отделение за багаж - има си скенер и струва 4 евро Peace

Ми не е много, какво, всеки си прави сметката. Важното е да го има като услуга, а пътници за всеки влак си има (в нашия случай- самолет)  Grinning   Peace Peace

# 41
  • No Line On The Horizon
  • Мнения: 2 738
Е да, но летище София разполага със стая за обслужване на майки с деца, сащо и със стая за извършване на религиозни ритуали за вярващите.

# 42
  • Мнения: 233
Е да, но летище София разполага със стая за обслужване на майки с деца, сащо и със стая за извършване на религиозни ритуали за вярващите.


Да да, това е ясно, писахме по въпроса по- напред  Peace Peace

# 43
  • Мнения: 2 516
На "Тегел" в Берлин също има отделение за багаж - има си скенер и струва 4 евро Peace

Ми не е много, какво, всеки си прави сметката. Важното е да го има като услуга, а пътници за всеки влак си има (в нашия случай- самолет)  Grinning   Peace Peace
Наистина не е много.Предпочитам да дам и 10 евро, но да не си нося багажа с мен наляво-надясно Tired

# 44
  • Мнения: 5 622
Повече от 4-5 часа престой между полети не съм имала и тогава чакам без багажа си. Него автоматично го прехвърлят на самолета, който води до крайната точка отбелязана на билета ми.  Thinking

# 45
  • Мнения: 233
Така, понеже съм авиоагент- пояснявам:

Багаж се чекира до крайната точка, когато летите intraline, т.е. с една и съща авиокомпания. Когато летите interline, т.е. с повече от 1 авиокомпания (какъвто е моя случай) авиокомпанията по първия сегмент от пътуването поема отговорност за багажа само до трансферната точка, която за тази авиокомпания се явява крайна (в в резервационната система всяка авиокомпания вижда само своите си резервации, т.е. Bulgaria Air не вижда, че аз след София продължавам с Lufthansa) Има дестинации, за които не може да се ползва intraline полет. В много редки случай 2 авиокомпании са в agreement и авиокомпанията по първия сегмент поема чекирането на багажа да крайната точка. Но това е само ако е издаден 1 билет за 2те компании. Когато билетите са 2- няма такава опция. Това е. Аз имам малко работа из София и за това си купих 2 билета с такъв престой. Това е.   

# 46
  • Мнения: 1 491
Е да, но летище София разполага със стая за обслужване на майки с деца, сащо и със стая за извършване на религиозни ритуали за вярващите.

И поради тази причина, дай да си мъкнем багажа с нас!  ooooh!
На нашето мило, родно летище само това да му беше проблема - липсата на стая за багаж (нужна е и трябва да има!)...  Whistling
Ако отношението на служители се промени поне мъничко, рязко ще се почуства промяна към по-добро  Peace

# 47
  • Мнения: X
Така, понеже съм авиоагент- пояснявам:

Багаж се чекира до крайната точка, когато летите intraline, т.е. с една и съща авиокомпания. Когато летите interline, т.е. с повече от 1 авиокомпания (какъвто е моя случай) авиокомпанията по първия сегмент от пътуването поема отговорност за багажа само до трансферната точка, която за тази авиокомпания се явява крайна (в в резервационната система всяка авиокомпания вижда само своите си резервации, т.е. Bulgaria Air не вижда, че аз след София продължавам с Lufthansa) Има дестинации, за които не може да се ползва intraline полет. В много редки случай 2 авиокомпании са в agreement и авиокомпанията по първия сегмент поема чекирането на багажа да крайната точка. Но това е само ако е издаден 1 билет за 2те компании. Когато билетите са 2- няма такава опция. Това е. Аз имам малко работа из София и за това си купих 2 билета с такъв престой. Това е.   


ако компаниите имат договор помежду си няма никакъв проблем да ъекираш целия път
напр StarAlliance
ние редовно комбинираме SAS с партньорите им Lufthansa и  Austrian
нямаме никакъв проблем да си чекираме багажа от начло до край

и какво знаэи един билет  newsm78
ние обикновено имаме 3 полета, отбелязани на електронния билет
нали винаги се купуват в комбина, когато предстои смяна

# 48
  • Мнения: 233
Ами например няма как да се стигне от Варна до Кьолн с една авиокомпания, а отсечката SOF- CGN e с low cost. Там star alliance нема.  Както и да е ставаше въпрос за багажа на л-ще София

# 49
  • Мнения: 1 427
Явно има в предвид, че билетите са купувани отделно, от различни компании. Иначе и аз съм пътувала с 3-4 прехвърляния, с различни компании, като се чекира до крайната точка. Но билета е купен като 1 "от-до" , и си ме подмятат от самолет на самолет Laughing
А,и да не говорим,че не можеш да купиш билет Милано-София-Варна, примерно. Трябва да слезеш, да идеш физически до гишето и да си го купиш на място, ако са останали свободни. Колко съм се мъчила преди да резервирам билет София-Варна /преди 3-4 години/ от Италия, и не става.
И ето в такава ситуация, няма къде да си оставиш багажа, като нямаш и достъп до никакъв ресторант, закусвалня, кафене и можеш да си пукнеш от глад и жажда.

# 50
  • Мнения: 1 388
Авторката, този проблем го имат само българите, защото не могат да осмислят риска от бомба в шкафчето за багаж. Дано да не ти се налага престой някъде по летищата в чужбина, че пак ще трябва да пускаш тема със същото оплакване - защото никъде няма шкафчета за багажа. Пишеш за Франкфурт - не съм летяла през там, но никъде където съм била не през последните 6-7 години не съм видяла стая за багаж или шкафчета.

Много точно казано.
Нека някой да каже летище на което може да си оставиш куфара на гардероб.Няма такова.

# 51
  • Мнения: 1 427
Оне, ако беше прочела цялата тема, щеше да видиш поне 5 поста с изброени общо около 10 летища !

# 52
  • Мнения: 1 427
Значи увеличихме бройката- Стокхолм, Копенхаген, Виена, Франкфурт, Прага, Ню Йорк. Давайте още. Не че ще променим нещо в BG ама......... Hug Hug  bouquet  bouquet

# 53
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 840
Значи увеличихме бройката- Стокхолм, Копенхаген, Виена, Франкфурт, Прага, Ню Йорк. Давайте още. Не че ще променим нещо в BG ама......... Hug Hug  bouquet  bouquet

Рим и Амстердам от мен Simple Smile

# 54
  • Мнения: 233
Значи увеличихме бройката- Стокхолм, Копенхаген, Виена, Франкфурт, Прага, Ню Йорк. Давайте още. Не че ще променим нещо в BG ама......... Hug Hug  bouquet  bouquet

Рим и Амстердам от мен Simple Smile

 Някой беше стпоменал и Милано и Берлин   Peace Peace

# 55
  • Мнения: 620
Как бе, милички, ви чекират багажа до крайна дестинация при полети с различни авиокомпании,от които едната low cost или чартър ,а другата редовен полет newsm78
Ако я има тая хватка,моля да ме светнете а ЛС,че ще ми е много полезно Praynig

# 56
  • Мнения: 233
Как бе, милички, ви чекират багажа до крайна дестинация при полети с различни авиокомпании,от които едната low cost или чартър ,а другата редовен полет newsm78
Ако я има тая хватка,моля да ме светнете а ЛС,че ще ми е много полезно Praynig

Точно това обяснявам, че не може. Това ми е професията все пак. Ако можеше щях да ви кажа. С различни авиокомпании става САМО ако имат споразумение по между си и ако са редовни полети. Последното мога да ти обясня на ЛС но е малко дълго и сложно. 

# 57
  • Мнения: 620
Как бе, милички, ви чекират багажа до крайна дестинация при полети с различни авиокомпании,от които едната low cost или чартър ,а другата редовен полет newsm78
Ако я има тая хватка,моля да ме светнете а ЛС,че ще ми е много полезно Praynig

Точно това обяснявам, че не може. Това ми е професията все пак. Ако можеше щях да ви кажа. С различни авиокомпании става САМО ако имат споразумение по между си и ако са редовни полети. Последното мога да ти обясня на ЛС но е малко дълго и сложно. 

прочетох,ама вече бях натиснала "изпрати",на мене няма нужда да ми го обясняваш-в играта съм Wink,мислех,че е открита тайната на телепортирането на багажа и исках да се възползвам:35:

# 58
  • Мнения: 334
Да за Амстердам гласувам и аз, два пъти съм го ползвала. Струва 6 евро за 24 часа. Багажът не минава на скенер предварително, но шкафчетата (различни размери) ми изглеждаха доста якички Grinning
Добавям и в Истанбул летище Ататюрк, струва 11 турски лири, благодаря им сърдечно, че ми държаха чантата, докато се разхождах из Топ Капъ и ядях баклавички в центъра. А сигурността и там не е за подценяване.
Дивотията "от съображения за сигурност" я има само в БГ явно.
А за цените, не ми се коментира. На летище Фиумичино страхотно капучино струва 1,30 евро...тези от летище София са толкова алчни, че не съзнават, че ако намалят цените, ще имат повече оборот и повече печалба.
На летище Варна на пристигащи вътрешни полети има автомат за кафе, цените са съвсем нормални, не купувайте от кафето в кафенето newsm10

# 59
  • Kопенхаген
  • Мнения: 663
Как от първи до втори терминал с градски автобус бе...?   #Crazy 

# 60
  • Мнения: 5 710
Чекирането до крайна дестинация го правят всички - без значение дали се сменят авиокомпаниие..

Точно така е. Др. е в-са, че риска от загуба на багажа се увеличава.
Чекирала съм багаж Болоня- Пукет с 2 авиокомпании ( Ал Италия и Тай) и ми дойде багажа... Но може би няма такава организация м/у редовни и лоу кост и чартъри...

По темата - и аз не съм виждала място за оставяне на багаж по летищата, не значи, че ги няма, не съм се и замисляла. Според мен не пречи да мине скенер багажа и да има къде да се остави, но може би няма такива случаи много, София не е транзитно летище. Ако сравнявам цените по летищата ( Сф е едно от най-скъпите, на които съм била) цената на 'гардероб'-а ще е сигурно половината ти билет...
Да няма организиран транспорт м/у двата терминала не е мн. умно, мдам.

# 61
  • MJF
  • Мнения: 8 634
между 1 и 2 терминал сега има ли бусче?април 2008 съм сигурна че нямаше а преди това ,когато пътувах 2007 си имаше такова.доколкото си спомням беше през половин час на цената на маршрутка.
съгласна съм със забележките на zizi_314 100%. впечатлението ми е ,че по отношение цените,свръзката на двата терминала  вместо подобрение има.....

# 62
  • Мнения: 334
Имаше бусче между двата терминала, първо на 15 минути, после на 30 и накрая го спряха. Това беше преди две години някъде. Оттогава не знам дали са пуснали някакъв транспорт, но беше ужасно абсурдно, защото когато го спряха, все още имаше доста полети от стария терминал. Веднъж ми се наложи да се превозвам и след големи уговорки успях да намеря такси, е платих му все едно да ме е довел от центъра, но пак добре, че се нави, иначе щях да си изпусна полета.
Навсякъде по света има безплатни автобуси не само до терминалите. В Атина има безплатен автобус до паркингите.
Ако летите с билети, купени не от агенция, а по интернет, няма начин да ви пуснат багажа до крайна дестинация. Пресен пример отпреди месец: България еър от Варна до София и Еджиън до Атина. Във Варна беше отказано пускане на багажа до Атина (билетите са купувани по интернет и съответно няма връзка между тях).

# 63
  • Мнения: 2 386
В Париж има безплатни shuttles до хотелите в Roissy. На нас и градски автобус ни е много.

# 64
  • Мнения: 3 271
Ева на сцена, даже в Bellingham имаше за някои хотели, нормални, не луксозни.

# 65
  • Мнения: 1 959
Достатъчно много безумия съм виждала и по други летища-Брюксел, Дьо Гол..,
за да смятам Летище София за съвсем нормално.

Ако летите с билети, купени не от агенция, а по интернет, няма начин да ви пуснат багажа до крайна дестинация...

От април миналата година, в рамките на ЕС, всички билети се купуват само през интернет.
Дори и от агенция да го купиш, последната пак го осигурява по същия начин.
Няма никаква разлика в условията на пътуване с билет купен през агенция и такъв, директно от теб, от интернет.

# 66
  • Мнения: 334
Има разлика, когато се прави от агенция, билетите са свързани по някакъв начин и при чекирането служителите виждат следващите полети, дори и да са с друга компания. Докато ако сам си купиш билета, тази връзка липсва.
От опит го казвам, по две мои пътувания в отскоро.

# 67
  • Мнения: 1 959
Мери,
не ми се спори заради спорта, наистина ми стана интересна тази ситуация..
Миналата година една моя леля държеше да има "истински" билет, на възраст е жената, няма вяра на интернет.
Бях с София по него време, пообиколих няколко агенции и от там ми обясниха, че авиокомпаниите в Европа са
подписали споразумение билетите да са вече само електронни.. и че дори и през тах да мине билета, ще е все същия.
Знам ли, сигурно си имат някаква система, както казваш, тоо всичко Биг Брадър стана...
 Peace



# 68
  • Мнения: 927
A някой има ли инфо за летищата Орли (Париж) и Виена? Във вторник и сряда ще имаме с малкия доста чакане и на двете летища и ме интересува дали ще има къде да си оставя багажа   Thinking  Аз пътувам с една авиолиния, но билетите ми са купувани поотделно - дали в такъв случай е могат да ми чекират багажа направо до СФ  Thinking

# 69
  • Мнения: 7 605
При отделни билети не могат.
Когато си купувате няколко сегмента с един билет, то тогава авиокомпанията (авиокомпаниите) гарантират че ще си хванете връзките и ако не, то тогава ви осигуряват транспорт до крайната точка колкото може по бързо. Също така багажът се чекира до крайната точка. Имате един билет, съответно и един номер на резервация и под него могат да виждат къде отивате и с кои полети.

Ако пък си купувате един билет Варна София примерно, и отделно друг билет от София до друг град, поемате риск. Първо, че ако полета от Варна до София има такова голямо закъснение, че си изпускате следващия полет, нямате право на нищо. Вие сте длъжни да се явите на време за полета и ако не сте успели.....ваш проблем. Към превозача от Варна до София също не можете да имате претенции, той си е изпълнил дълга да ви превозъва от Варна до София, па макар и със закъснение. И багажът ви не могат да го чекират от Варна до крайната точка, понеже сте с 2 билета.

# 70
  • Мнения: 334
tolumbichka, и на мен не ми се влиза в безсмислени спорове. В случая единственото, което искам, е да споделя моя опит, понеже често пътувам и може на някого да му е от полза. Имат някаква система, не знам каква е, защото ако поискам билети за два полета, разстоянието между които е много малко, ми казват: "сиситемата не позволява, няма необходимото време за трансфер". Аз нямам и ни най малка идея за каква програма става въпрос, ако има някой разботещ в туристическа агенция, да каже. По този начин в билета (така наречен, то си е лист хартия) излизат всички полети заедно, независимо от това, че са на различни авиокомпании (като ми изпращат резервациите, те даже са номерирани и предполагам, че така им ги издава системата им). А когато си ги купиш отделно, няма ограничение за времето между двата полета. А това, че вече всички издават електронни билети, то е че просто няма хартиен носител, нямаш реален билет, а разпечатката, която е единствено за твоя ориентация. Все пак логично е ако аз летя от А до В през Б, като се чекирам на А, да покажа двата си електронни билета (независимо как купени) и да поискам багажът ми да бъде доставен в пункт В, а не да се премятам из Б с него. Сега тук идва въпросът дали пък само тук в БГ не е това "мисията невъможна", защото май така ми се струва. Но не мога да твърдя със сигурност, защото не съм пътувала на дълго растояние с няколко прикачвания, с билет, незакупен от туристическа агенция. Предполагам, че силно зависи от вида на авиокомпанията и от страната, но не мога да твърдя със сигурност.

# 71
  • Мнения: 233
Системата се казва Amadeus, но е много сложно да го обяснявам тук. Аз  работя на нея. Ето как изглижда една ваша резервация в системата например:

--- TST ---RP/SOFLZ2900/SOFLZ2900            PT/SU  12JAN05/0737Z   Z4QCXS 
1.NIKOLOV/PETAR MR 
2  BA 891 M 14FEB 6 SOFLHR HK1          1435 1600   *1A/E* 
3  BA 890 M 24FEB 2 LHRSOF HK1       1  0840 1355   *1A/E* 
4 AP SOF +359 2 9532386
5 TK OK12JAN/SOFLZ2900 
6 FE PAX NONREF/-EUCBA3N/S2-3 
7 FM *M*6 
8 FP CASH 
9 FV BA

1- име на пътник, 2-3 маршрут (софия- хийтроу- софия в случая), 4- тел. на клиента, 5- дата на издаване на билета + amadeus номер на издаващата агенция, 6- казва се fare endorsment- tkt is non- refundable и важи само за BA полети, 7- комисионна 6%, 8- form of payment- cash, 9- validating carrier- British Airways
Тази резервация се различава от закупената от сайта на British напримеп по това, че агентът ви винаги зание какво се случна с вас. Ако има отменен, закъснял полет, той е длъжен да ви предупреди. Могат да се правят и промени по закупен билет, което по нета е малко сложно.  Ето и калкулацията на билета:

TKT-1259645251357        RCI-                 
   1A  LOC-Z4QCXS OD-SOFSOF  SI-SITI  FCMI-0   POI-SOF  DOI-12JAN05  IOI-00282332   
1.NIKOLOV/PETAR MR        ADT             ST
1 OSOF BA 891  M 14FEB 1435 OK MEUCBA3N      O              23K
2 OLHR BA 890  M 24FEB 0840 OK MEUCBA3N      O   17FEB      23K   
SOFFARE   F EUR       360.00TAX     
EUR         9.00BGTAX     
EUR         3.26YQTAX     
EUR        23.59XT 
TOTAL    EUR       395.85
FC SOF BA LON199.50BA SOF199.50NUC399.00END ROE0.902230XT7.11GB13.22UB3.26YQ

Когато имаме 2 компании и 1 калкулация като горната- значи те имат сторазумение и багажа се чекира до края, но кагато имаме 2 компании и 2 калкулации (нямат споразумение и 1 калкулация дава безумна цена) се налага разбивка на 2 билета и следователно 2 пъти чекиране на багажа.

# 72
  • Мнения: 1 959
Ахъм. Стана ми ясно. Някакви вътрешни междуагентски споразумения. Това е полезно да се знае..

След отменени полети, загубени багажи, треперене дали ще излети самолета в гъстата софийска мъгла
и ще хвана връзката...най-накрая си направих застраховка за такива случаи.
Повечето хора смятат, че най-важното е да стигнем живи и здрави.
Аз пък не мисля така.
Доста пари си плащаме за тези билети и си изисквам подобаващи условия на летищата и съответното обслужване.
Но както вече споменах с абсурди съм се сблъсквала и по "Европейско"..

Помните ли като отвориха втори терминал, на входа на паркинга имаше един чичко все едно изтупан от БГ филм от 70-те,
на старо, очукано ученическо бюро, късаше билетчета...на фона на модерната сграда и многоетажния паркинг зад гърба му,
изглеждаше ужасно нелепо...

# 73
  • Мнения: 233
Споразуменията не са междуагентски, а между авиокомпаниите- ние зависим от тях.   Peace Peace

# 74
  • Мнения: 78
Значи увеличихме бройката- Стокхолм, Копенхаген, Виена, Франкфурт, Прага, Ню Йорк. Давайте още. Не че ще променим нещо в BG ама......... Hug Hug  bouquet  bouquet

Рим и Амстердам от мен Simple Smile

 Някой беше стпоменал и Милано и Берлин   Peace Peace

+ Zürich

# 75
  • Мнения: 127
И на нас при поредното ни пребиране до БГ , полет Екатеринбург-Прага–София-Варна не искаха да ни чекират багажа до Варна, а само до София. Кацнахме в София в 14.30 , полета за Варна беше в 20.20 часа. Е, със все багажите отидохме да се видим с приятели, а колко по лесно би било да има стая за съхранение на багажа, но уви....разбрах ,че скоро няма да има. ooooh!

Най-тъпо ми стана обаче, че искахме да си презаверим билетите за по-ранния полет до Варна , но отговора беше "Да, има места, самолета е празен ,но трябва да платите неустойка 120 лева." Tired

# 76
  • Мнения: 233
Най-тъпо ми стана обаче, че искахме да си презаверим билетите за по-ранния полет до Варна , но отговора беше "Да, има места, самолета е празен ,но трябва да платите неустойка 120 лева." Tired


Да, за съжаление е така, не обвинявай само BG Air за това, това е политика на всикчи авиокомпании. Колкото по- ниска тарифа си си закупила, толкова повече рестрикции съществуват за нея. Глобите за промяна варират от 50 до 150 eur. В повечето случай ниските тарифи са и non- refundable, т.е. ако се откажеш няма да ти върнат и стотинка. Ако искаш по- голяма гъвкавост, закупи си по- висока тарифа. Лошото е, че в сремежа си да предложат най- ниската цена, повечето колеги не обясняват това на клиентите.    bouquet   bouquet

# 77
  • София
  • Мнения: 10 007
Само да добавя Барахас в Мадрид със "стая за багаж". Не мога да разбера твърденията, че никъде нямало подобни места, заради сигурността. Ами те преди това сканират багажа, точно както и преди да го качат в самолета. На Барахас мястото е извън терминала (съвсем близо). Ние го оставихме цяла нощ. Освен това има и по повечето жп гари - там също има скенери.

# 78
  • Мнения: 3 880
Значи увеличихме бройката- Стокхолм, Копенхаген, Виена, Франкфурт, Прага, Ню Йорк. Давайте още. Не че ще променим нещо в BG ама......... Hug Hug  bouquet  bouquet
Рим и Амстердам от мен Simple Smile
Някой беше стпоменал и Милано и Берлин   Peace Peace
+ Zürich
Да добавя и Щутгарт Peace
Даже и скенер нямат, смелчаци Wink Обаче е в отделна постройка, на 5 метра от основна сграда. Няма и служители- разправяш се само с един автомат, който ти взима парите и ти "отваря" желаното шкафче.
Това звучи малко като виц- хвани рейса (със 100кила багаж Crazy) и прескочи до гарата да си оставиш там багажа  Rolling Eyes майтапчии...

А тези, които твърдят, че няма летище по света с такива "екстри", другият път да обърнат специално внимание Wink

# 79
  • Мнения: 233

Това звучи малко като виц- хвани рейса (със 100кила багаж Crazy) и прескочи до гарата да си оставиш там багажа  Rolling Eyes майтапчии...


Ама дамата от летище наистина ми каза да отида до ж.п. гара. И аз викам "ама вие сериозно ли" и тя даже се вкисна. Хубаво де, аз друга не мога да разбера. на ж.п. гара няма ли сигурност по тази логика? Както могат да гръмнат летище така и гара, пази Боже.

А пък гардеробите станаха доста- Франкфурт, Прага, Ню Йорк, Стокхолм, Копенхаген, Виена, Цюрих, Рим, Милано, Амстредам, Берлин, Щутгарт, Мадрид   Peace  Peace

Последна редакция: пн, 27 апр 2009, 14:31 от zizi_314

# 80
  • Мнения: 4
Някой знае ли има ли гардероб на летища Орли в Париж? Летим с много багаж от Канада, но планираме да останем 1 седмица в Париж. Мога ли да оставя на летището цялата камара и да си платя за гардероб? Моля ви, помогнете , спешно е!

# 81
  • някъде под слънцето...
  • Мнения: 7 222
Само да добавя Барахас в Мадрид със "стая за багаж". Не мога да разбера твърденията, че никъде нямало подобни места, заради сигурността. Ами те преди това сканират багажа, точно както и преди да го качат в самолета. На Барахас мястото е извън терминала (съвсем близо). Ние го оставихме цяла нощ. Освен това има и по повечето жп гари - там също има скенери.
Да има на Т1, Т2 и Т4, има и  стая за религиозни обреди наТ1,Т2 и   Т4(дори има  и служби)
http://es.answers.yahoo.com/question/index?qid=20060723032307AAO0K1z
 а съ6то  и безплатен транспорт с автобуси, на всеки 5 мин, между Т1,Т2, Т3 и Т4,  
За колорит се сре6тат и хора, които живеят на лети6тото....До един са испанци(поне на Т4)

Последна редакция: пн, 15 юни 2009, 01:20 от sl

# 82
  • Мнения: 681
Я кажете къде е тая стаичка на Т1 на Barajas защото ще пътувам следващата седмица за България?   bouquet

# 83
  • Мнения: 256
Аз пък да споделя, че вчера, зажадняла в жегите си купих една Кока-кола в едно от кафенетата на летището за ... 5,60 лв.

# 84
  • София
  • Мнения: 30 201
и аз ще се включа към препатилите от Софийското летище.

Летях с бебе на 2м Варна-София. На Варненското летище ни извикаха по уредбата, дойде специален автобус и ни качи в самолета. Кацаме в София и аз чакам да сляза първа с бебо и пак да има същата процедура, да да ама НЕ. Целият самолет се изпразни и ние останахме последни, автобусите фраш, няма място за мен, количката и бебо, при което последва "сбутайте се малко, госпожо, така е, политика на летището, не се ползвате с предимство". И с бебо се возихме на вратата  Sad

# 85
  • Мнения: 233
Това е ужасно  ooooh!

# 86
  • Мнения: 1 427
и аз ще се включа към препатилите от Софийското летище.

Летях с бебе на 2м Варна-София. На Варненското летище ни извикаха по уредбата, дойде специален автобус и ни качи в самолета. Кацаме в София и аз чакам да сляза първа с бебо и пак да има същата процедура, да да ама НЕ. Целият самолет се изпразни и ние останахме последни, автобусите фраш, няма място за мен, количката и бебо, при което последва "сбутайте се малко, госпожо, така е, политика на летището, не се ползвате с предимство". И с бебо се возихме на вратата   Sad
На твое място бих подала писмено оплакване до ръководството на летището. Това е абсолютна диващина - да ти кажат в лицето, че като майка с бебе не се ползваш с предимство! Не искам да знам как се отнасят с инвалидите, сигурно ги карат да вървят пеш до терминала.

# 87
  • София
  • Мнения: 5 750
и аз ще се включа към препатилите от Софийското летище.

Летях с бебе на 2м Варна-София. На Варненското летище ни извикаха по уредбата, дойде специален автобус и ни качи в самолета. Кацаме в София и аз чакам да сляза първа с бебо и пак да има същата процедура, да да ама НЕ. Целият самолет се изпразни и ние останахме последни, автобусите фраш, няма място за мен, количката и бебо, при което последва "сбутайте се малко, госпожо, така е, политика на летището, не се ползвате с предимство". И с бебо се возихме на вратата  Sad

А на летище Варна при кацане ,пак ли ви взеха първи? Не съм сигурна,че при кацане се спазва същата процедура, както при излитане. Наскоро летяхме София-Варна-София.И 2-та пъти при излитане, с предимство качваха майките с деца,на отделен автобус,но при кацане,нямаше специален такъв.

# 88
  • Мнения: 59

Дивотията "от съображения за сигурност" я има само в БГ явно.


Искам да ви попитам , дали на някой който подценява думата " Сигурност" им е ясно че да не дава Господ да се случва , но ако  хората от които зависи Вашата сигурност не си вършеха работата отдавна да ни има в черните хроники.
Извинете ме за грубия тон, но се ядосвам .... А незнам кой от вас е летял за Израел и знае ли какви мерки вземат Ел Ал , освен тези които са приложими за всички пътници . Нека сподели.

# 89
  • Мнения: 805
Хайде и аз да се оплача от летище София.
Ще летя за Виена с голямата дъщеря. На паспортен контрол подавам пълномощното от бащата и чичкото ми вика - Къде Ви е копието? Аз - Ами летя сама с нея за десети път и никога не са ми искали копие! Той - Не съм склонен да Ви вярвам! Аз - Е, защо да Ви лъжа? Да си спестя 10ст. за преснимането, ли? Той - Не ме интересува! Ходете да търсите копирна машина! Аз - Моля?!? Часът е 22:30! Той - Не ме интересува! Ще Ви взема оригинала тогава! Аз - Няма да Ви го дам! Нямам възможност да извадя ново! Видяхте го, прочетохте го, сега си го снимайте, а аз няма да мръдна от тук докато това не стане, пък ако ще и цяла нощ да е!!! Той започва да си бърка в носа, прави се на разсеян и тн. ... След 10 мин. опашката след мен е сериозна, Детето до мен се дере, аз обаче твърда!
Е, няма да повярвате какво се случи. След още 5 мин. взаимно късане на нерви чичкото взе пълномощното и каза: Явно нищо друго не ми остава освен да ида аз до горе и да Ви го снимам.
Направо щях да го гръмна! Аз вися там от повече от 15 мин., а той през цялото време е "разполагал" така да се каже с ксерокс!

# 90
  • София
  • Мнения: 6 999
.... Аз - Ами летя сама с нея за десети път и никога не са ми искали копие! Той - Не съм склонен да Ви вярвам!...

И аз се съмнявам в думите ти.  Peace Поне 10 пъти съм летяла с дъщеря ми от летище София и ВСЕКИ път ми вземат копие от декларацията. Тъй като с нея имаме различни имена си нося и оригинал и копие от Акта за раждане - него само го гледат.
Друг е въпросът колко е изнервящо това, че трябва да си подготвен и да си наясно, че да си носиш копие от декларацията.  Sick

# 91
  • Мнения: 1 335
.... Аз - Ами летя сама с нея за десети път и никога не са ми искали копие! Той - Не съм склонен да Ви вярвам!...




И аз се съмнявам.
Няма такъв момент в който да не ти вземат копието. И това е декларация, не е пълномощно. Всеки път взимат копието на декларацията и няма шанс досега точно на теб да не са ти поискали копие. Хич не го вярвам това.

# 92
  • Мнения: 481
Това,което ме дразни на летището са обменните бюра и неизгодните курсове на които обменят.Вече си запазвам български пари за пътуванията.И може да съм от късметлиите,но не съм имала проблеми или неприятни впечатления.По-скоро на други европейски летища съм се ядосвала.

# 93
  • Houston, TX
  • Мнения: 15 848
Обменните бюра и неизгодните курсове ги има навсякъде по света, не само в София. Относно багажа, преди 2 години на Хитрой (Лондон), нямаха гардероб или шкафове за багажа но пък си имат достатъчно количество частни фирми, които прелагат тази услуга ( срещу скромните 6 паунда за парче мисля ,че беше за 12 часа).

# 94
  • зад парка
  • Мнения: 1 583
А мене нищо не ме дразни на литище София  Mr. Green

От нас с такси до там в непиков час е 6 мин (не живея в Дружба). Я стигни в Париж или в Рим до летището за по-малко от два часа?!

Откакто научих и как да стигам през Абисиния до летището, без да се връщам до "Цариградско шосе" от "Искърско" такова, пак спя спокойно .  Joy

И ми взимат само по 2 лева (или 3 беше ) за паркинг на час, като откриха Терминал 2 беше по 5. А ако съм объркала терминала , въобще и не плащам за 5-минутния престой.

Ако погледнете от тази гледна точка: летището е в София и е направено за живеещите в София (не за преминаващи случайно), ще се разбере по-голяма част от логиката, която движи този "организъм".

# 95
  • Мнения: 24
Ох, и аз да ви се оплача, на мен пък на летището се опитаха да ми вземат едва наполовина изпита бутилка водка...всъщност не успяха да ми я вземат, изпих си я до дъно преди скенера...няма да става зян, я?! Беше си цял литър Абсолют Цитрон от фри-шопа....такива абсурди има само в България!  #Cussing out

# 96
  • Мнения: 224

Ако погледнете от тази гледна точка: летището е в София и е направено за живеещите в София (не за преминаващи случайно), ще се разбере по-голяма част от логиката, която движи този "организъм".



Не се въздържах, като прочетох горното. Уважаема Ина..нам си..., не смяташ ли, че по този начин обиждаш всички останали живеещи в БГ. Или ние от провинцията...., какво ли разбираме изобщо, че и да ви ползваме летището. Живея в град, в който си имаме работещо летище, но за съжаление за дестинацията, която ползвам най-често, се лети от София. Така че, не ти прави чест да правиш такива изказвания, защото засягаш 5 пъти повече хора, живеещи в БГ, отколкото в София. И ако не ти представлява трудност, моля те прати ми на лични квартала в който живееш, за да не преминавам случайно от там следващия път, като реша да ползвам летище София.

# 97
  • Мнения: 875
веднъж имах почти цял ден престой на летището в атина; оставих си багажа на гардероб и се разходих с малкия до града. и през ум не ми е минало, че може да я няма тази опция.

# 98
  • Мнения: 1 427
Ох, и аз да ви се оплача, на мен пък на летището се опитаха да ми вземат едва наполовина изпита бутилка водка...всъщност не успяха да ми я вземат, изпих си я до дъно преди скенера...няма да става зян, я?! Беше си цял литър Абсолют Цитрон от фри-шопа....такива абсурди има само в България!  #Cussing out
Joy Мръсници, на най-ценното да посегнат! Mr. Green

# 99
  • Мнения: 3 880
Беше си цял литър Абсолют Цитрон от фри-шопа....такива абсурди има само в България!  #Cussing out
Лъжеш Wink Фри-шопа е след скенерите, а не преди тях. Търсил си си оправдание да удариш цял литър Абсолют на екс Laughing

# 100
  • Бургас/София
  • Мнения: 411
Shutlle bus между терминалите си имаше и в края на декември 2008.

# 101
  • Мнения: 2 467
Ще летя за Виена с голямата дъщеря. На паспортен контрол подавам пълномощното от бащата и чичкото ми вика - Къде Ви е копието? Аз - Ами летя сама с нея за десети път и никога не са ми искали копие! ...

Аз пък винаги забравям да копирам и винаги си оставям оригинала  Blush След това никога не ми е трябвало.

# 102
  • Мнения: 24
Беше си цял литър Абсолют Цитрон от фри-шопа....такива абсурди има само в България!  #Cussing out
Лъжеш Wink Фри-шопа е след скенерите, а не преди тях. Търсил си си оправдание да удариш цял литър Абсолют на екс Laughing

Не лъжа - от фришопа беше, но от предното пътуване  Mr. Green ...инак верно ми дойде нанагорно и повърнах в самолета после, но това е друга история и не касае летище София, но ако пуснете тема за "Лошо отношение на стюардесите към пътниците" ще се включа с оплакване  Peace

# 103
  • Мнения: 805
.... Аз - Ами летя сама с нея за десети път и никога не са ми искали копие! Той - Не съм склонен да Ви вярвам!...




И аз се съмнявам.
Няма такъв момент в който да не ти вземат копието. И това е декларация, не е пълномощно. Всеки път взимат копието на декларацията и няма шанс досега точно на теб да не са ти поискали копие. Хич не го вярвам това.

Абе, съмнявайте си се, но аз наистина никога не съм оставяла копие. Иначе щях естествено да имам или поне нямаше да ме срам да си призная, че съм забравила. Големи хора сме!
Но наистина летим често с детето и никога, никога не са ми искали копие!
Както и да е! В случая става въпрос за друго. Не за разпоредбите на летището, а за отношението и отзивчивостта на неговите служители.

# 104
  • София
  • Мнения: 30 201
mausbeni,

незнам, според мен и на слизане и на качване все еднакво трябва да е отношението, защото с количка на вратата и бебе в ръцете си е направо кошмар, пък било то и за 2-3мин до терминала. А, и честно казано изказването ме подразни повече, отколкото това, че попътувах на вратата на автобуса 2-3мин  Sad

# 105
  • София
  • Мнения: 2 521
Беше си цял литър Абсолют Цитрон от фри-шопа....такива абсурди има само в България!  #Cussing out
Лъжеш Wink Фри-шопа е след скенерите, а не преди тях. Търсил си си оправдание да удариш цял литър Абсолют на екс Laughing
А според мен го друса шубе от полет със самолет, и затова се само-анестезира ........  Joy

По повод полета с бебето - Аз лично видях на летище София служители да превозват трудно подвижни стари хора със специални
инвалидни колички, собственост на летището - съдя по отличителните знаци.

# 106
  • София
  • Мнения: 30 201
явно се отнася само за трудно подвижни хора. Майките с бебета са си най-обикновени пътници без никакви привилегии  Crossing Arms

# 107
  • Мнения: 3 880
Аз знам, че привилегиите трябва да си ги поръчаш отделно, т.е. да кажеш, че искаш да ползваш качване с предимство (само за семейства с деца и инвалиди) и то само за качването, за слизане с предимство не съм чувала newsm78.

# 108
  • Мнения: 1 959
Ако погледнете от тази гледна точка: летището е в София и е направено за живеещите в София
 (не за преминаващи случайно), ще се разбере по-голяма част от логиката, която движи този "организъм".

Ще ме прощаваш, но летището е направено за всеки,
на чието билетче пише заминаване/пристигане София.
И изобщо не виждам с какво горното обяснява недуразуменията на нашенското летище.
Всъщност да, грубостта на наземния персонал може да бъде обяснен с това, че живеят в София..

По този повод

.. ако пуснете тема за "Лошо отношение на стюардесите към пътниците" ще се включа с оплакване  Peace


и аз..

# 109
  • Мнения: 3
Нито една аерогара по света, където и да било и колкото да е малка(голяма) няма места за съхраняване на багаж. По съображения за безопасност.

Със сигурност на летището във Виена има, защото го ползвах лично!

# 110
  • зад парка
  • Мнения: 1 583

Ако погледнете от тази гледна точка: летището е в София и е направено за живеещите в София (не за преминаващи случайно), ще се разбере по-голяма част от логиката, която движи този "организъм".



Не се въздържах, като прочетох горното. Уважаема Ина..нам си..., не смяташ ли, че по този начин обиждаш всички останали живеещи в БГ. Или ние от провинцията...., какво ли разбираме изобщо, че и да ви ползваме летището. Живея в град, в който си имаме работещо летище, но за съжаление за дестинацията, която ползвам най-често, се лети от София. Така че, не ти прави чест да правиш такива изказвания, защото засягаш 5 пъти повече хора, живеещи в БГ, отколкото в София. И ако не ти представлява трудност, моля те прати ми на лични квартала в който живееш, за да не преминавам случайно от там следващия път, като реша да ползвам летище София.

Съжалявам за заспамянето и за двойнствения хумор в предишното ми изказване!
Не обиждам хората извън София! Говоря със самоирония и с ирония за поредната недомислица и половинчатост в нашата мила татковина!

Общи условия

Активация на акаунт