Колко е сбъркано летище София

  • 16 565
  • 110
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 127
И на нас при поредното ни пребиране до БГ , полет Екатеринбург-Прага–София-Варна не искаха да ни чекират багажа до Варна, а само до София. Кацнахме в София в 14.30 , полета за Варна беше в 20.20 часа. Е, със все багажите отидохме да се видим с приятели, а колко по лесно би било да има стая за съхранение на багажа, но уви....разбрах ,че скоро няма да има. ooooh!

Най-тъпо ми стана обаче, че искахме да си презаверим билетите за по-ранния полет до Варна , но отговора беше "Да, има места, самолета е празен ,но трябва да платите неустойка 120 лева." Tired

# 76
  • Мнения: 233
Най-тъпо ми стана обаче, че искахме да си презаверим билетите за по-ранния полет до Варна , но отговора беше "Да, има места, самолета е празен ,но трябва да платите неустойка 120 лева." Tired


Да, за съжаление е така, не обвинявай само BG Air за това, това е политика на всикчи авиокомпании. Колкото по- ниска тарифа си си закупила, толкова повече рестрикции съществуват за нея. Глобите за промяна варират от 50 до 150 eur. В повечето случай ниските тарифи са и non- refundable, т.е. ако се откажеш няма да ти върнат и стотинка. Ако искаш по- голяма гъвкавост, закупи си по- висока тарифа. Лошото е, че в сремежа си да предложат най- ниската цена, повечето колеги не обясняват това на клиентите.    bouquet   bouquet

# 77
  • София
  • Мнения: 10 032
Само да добавя Барахас в Мадрид със "стая за багаж". Не мога да разбера твърденията, че никъде нямало подобни места, заради сигурността. Ами те преди това сканират багажа, точно както и преди да го качат в самолета. На Барахас мястото е извън терминала (съвсем близо). Ние го оставихме цяла нощ. Освен това има и по повечето жп гари - там също има скенери.

# 78
  • Мнения: 3 880
Значи увеличихме бройката- Стокхолм, Копенхаген, Виена, Франкфурт, Прага, Ню Йорк. Давайте още. Не че ще променим нещо в BG ама......... Hug Hug  bouquet  bouquet
Рим и Амстердам от мен Simple Smile
Някой беше стпоменал и Милано и Берлин   Peace Peace
+ Zürich
Да добавя и Щутгарт Peace
Даже и скенер нямат, смелчаци Wink Обаче е в отделна постройка, на 5 метра от основна сграда. Няма и служители- разправяш се само с един автомат, който ти взима парите и ти "отваря" желаното шкафче.
Това звучи малко като виц- хвани рейса (със 100кила багаж Crazy) и прескочи до гарата да си оставиш там багажа  Rolling Eyes майтапчии...

А тези, които твърдят, че няма летище по света с такива "екстри", другият път да обърнат специално внимание Wink

# 79
  • Мнения: 233

Това звучи малко като виц- хвани рейса (със 100кила багаж Crazy) и прескочи до гарата да си оставиш там багажа  Rolling Eyes майтапчии...


Ама дамата от летище наистина ми каза да отида до ж.п. гара. И аз викам "ама вие сериозно ли" и тя даже се вкисна. Хубаво де, аз друга не мога да разбера. на ж.п. гара няма ли сигурност по тази логика? Както могат да гръмнат летище така и гара, пази Боже.

А пък гардеробите станаха доста- Франкфурт, Прага, Ню Йорк, Стокхолм, Копенхаген, Виена, Цюрих, Рим, Милано, Амстредам, Берлин, Щутгарт, Мадрид   Peace  Peace

Последна редакция: пн, 27 апр 2009, 14:31 от zizi_314

# 80
  • Мнения: 4
Някой знае ли има ли гардероб на летища Орли в Париж? Летим с много багаж от Канада, но планираме да останем 1 седмица в Париж. Мога ли да оставя на летището цялата камара и да си платя за гардероб? Моля ви, помогнете , спешно е!

# 81
  • някъде под слънцето...
  • Мнения: 7 222
Само да добавя Барахас в Мадрид със "стая за багаж". Не мога да разбера твърденията, че никъде нямало подобни места, заради сигурността. Ами те преди това сканират багажа, точно както и преди да го качат в самолета. На Барахас мястото е извън терминала (съвсем близо). Ние го оставихме цяла нощ. Освен това има и по повечето жп гари - там също има скенери.
Да има на Т1, Т2 и Т4, има и  стая за религиозни обреди наТ1,Т2 и   Т4(дори има  и служби)
http://es.answers.yahoo.com/question/index?qid=20060723032307AAO0K1z
 а съ6то  и безплатен транспорт с автобуси, на всеки 5 мин, между Т1,Т2, Т3 и Т4,  
За колорит се сре6тат и хора, които живеят на лети6тото....До един са испанци(поне на Т4)

Последна редакция: пн, 15 юни 2009, 01:20 от sl

# 82
  • Мнения: 682
Я кажете къде е тая стаичка на Т1 на Barajas защото ще пътувам следващата седмица за България?   bouquet

# 83
  • Мнения: 256
Аз пък да споделя, че вчера, зажадняла в жегите си купих една Кока-кола в едно от кафенетата на летището за ... 5,60 лв.

# 84
  • София
  • Мнения: 30 209
и аз ще се включа към препатилите от Софийското летище.

Летях с бебе на 2м Варна-София. На Варненското летище ни извикаха по уредбата, дойде специален автобус и ни качи в самолета. Кацаме в София и аз чакам да сляза първа с бебо и пак да има същата процедура, да да ама НЕ. Целият самолет се изпразни и ние останахме последни, автобусите фраш, няма място за мен, количката и бебо, при което последва "сбутайте се малко, госпожо, така е, политика на летището, не се ползвате с предимство". И с бебо се возихме на вратата  Sad

# 85
  • Мнения: 233
Това е ужасно  ooooh!

# 86
  • Мнения: 1 427
и аз ще се включа към препатилите от Софийското летище.

Летях с бебе на 2м Варна-София. На Варненското летище ни извикаха по уредбата, дойде специален автобус и ни качи в самолета. Кацаме в София и аз чакам да сляза първа с бебо и пак да има същата процедура, да да ама НЕ. Целият самолет се изпразни и ние останахме последни, автобусите фраш, няма място за мен, количката и бебо, при което последва "сбутайте се малко, госпожо, така е, политика на летището, не се ползвате с предимство". И с бебо се возихме на вратата   Sad
На твое място бих подала писмено оплакване до ръководството на летището. Това е абсолютна диващина - да ти кажат в лицето, че като майка с бебе не се ползваш с предимство! Не искам да знам как се отнасят с инвалидите, сигурно ги карат да вървят пеш до терминала.

# 87
  • София
  • Мнения: 5 759
и аз ще се включа към препатилите от Софийското летище.

Летях с бебе на 2м Варна-София. На Варненското летище ни извикаха по уредбата, дойде специален автобус и ни качи в самолета. Кацаме в София и аз чакам да сляза първа с бебо и пак да има същата процедура, да да ама НЕ. Целият самолет се изпразни и ние останахме последни, автобусите фраш, няма място за мен, количката и бебо, при което последва "сбутайте се малко, госпожо, така е, политика на летището, не се ползвате с предимство". И с бебо се возихме на вратата  Sad

А на летище Варна при кацане ,пак ли ви взеха първи? Не съм сигурна,че при кацане се спазва същата процедура, както при излитане. Наскоро летяхме София-Варна-София.И 2-та пъти при излитане, с предимство качваха майките с деца,на отделен автобус,но при кацане,нямаше специален такъв.

# 88
  • Мнения: 59

Дивотията "от съображения за сигурност" я има само в БГ явно.


Искам да ви попитам , дали на някой който подценява думата " Сигурност" им е ясно че да не дава Господ да се случва , но ако  хората от които зависи Вашата сигурност не си вършеха работата отдавна да ни има в черните хроники.
Извинете ме за грубия тон, но се ядосвам .... А незнам кой от вас е летял за Израел и знае ли какви мерки вземат Ел Ал , освен тези които са приложими за всички пътници . Нека сподели.

# 89
  • Мнения: 805
Хайде и аз да се оплача от летище София.
Ще летя за Виена с голямата дъщеря. На паспортен контрол подавам пълномощното от бащата и чичкото ми вика - Къде Ви е копието? Аз - Ами летя сама с нея за десети път и никога не са ми искали копие! Той - Не съм склонен да Ви вярвам! Аз - Е, защо да Ви лъжа? Да си спестя 10ст. за преснимането, ли? Той - Не ме интересува! Ходете да търсите копирна машина! Аз - Моля?!? Часът е 22:30! Той - Не ме интересува! Ще Ви взема оригинала тогава! Аз - Няма да Ви го дам! Нямам възможност да извадя ново! Видяхте го, прочетохте го, сега си го снимайте, а аз няма да мръдна от тук докато това не стане, пък ако ще и цяла нощ да е!!! Той започва да си бърка в носа, прави се на разсеян и тн. ... След 10 мин. опашката след мен е сериозна, Детето до мен се дере, аз обаче твърда!
Е, няма да повярвате какво се случи. След още 5 мин. взаимно късане на нерви чичкото взе пълномощното и каза: Явно нищо друго не ми остава освен да ида аз до горе и да Ви го снимам.
Направо щях да го гръмна! Аз вися там от повече от 15 мин., а той през цялото време е "разполагал" така да се каже с ксерокс!

Общи условия

Активация на акаунт