Как да се справим с пигментните петна (кожни, хормонални проблеми и др.)- 3 тема

  • 163 479
  • 713
  •   1
Отговори
# 660
  • Мнения: 2 175
Стискам палци да има ефект!
И аз искам да се ориентирам към някой.. newsm78

# 661
  • Мнения: 748
Ами нали съм сприхава вчера преди да ви прочета мненията си купих Лирак.Сега като ви чета съжалявам естественно.....но свърши вече ,сега остана да се надявам да има ефект.

# 662
  • Мнения: 60
Na цялото лице ли го мажеш или само върху петната?
според мен само около петната
защото  кремът сваля горният пласт на кожата и тя става доста фоточувствителна и ако не се пазиш ( а дори и да се пазиш пак се случва ) ще ти излязат петна и на места , на които досега не си имала петна
от опит го казвам - аз слагах навсякъде , но после ми излязоха на места , на които не бях имала .,
вярно е , че бяха по-малки и по-светли и лесно се махнаха , но все пак ...
след такива кремове трябва голямо и Постоянно пазене

# 663
  • Мнения: 1 475
Може ли да кажете как точно правите  маската с мая?

Аз ползвах кремчето на Клариал за пигменти петна, мисля, че действаше до едно време, и спря! Вече втора година ползвам фондютен-крема на Клариал  50 фактор, плюс различни кремове със слънцезащитен фактор, е нови петна не са ми се появявали, но старите си стоят, нито потъмняват, нито изсветляват! И друго да кажа на морето спрях да си излагам лицето на слънце, винаги го покривам, докато се пека и Виши 50 фактор, специален крем за лице/важното е, че не стават по-тъмни, че при  първото  ми море с петна, се върнах с мустак "Ала Хитлер", повече такава грешка не правя/.
Вече толкова свикнах с тях, че не ми правят впечатление!  Sunglasses

Последна редакция: пт, 08 окт 2010, 14:12 от somebody

# 664
  • Мнения: 12
 Аз се избавих от петната преди няколко години.Появиха ми се след едно море.Тогава пиех противозачатъчни и не знаех,че те предразполагат към образуването на петна.Чак после разбрах. Цяла есен и зима се мазах с Mela D на Ла Рош. Когато дойде март петната бяха почти изчезнали.Козметичката ме посъветва да го спра през пролетта и лятото,защото петната се провокират от слънцето и няма смисъл от повече избелване-така кожата ставала по-фоточувствителна и положението се влошава.От март до края на септември се мажа с Дейлонг фактор 50.Тази цифра не е като другите фактори.Кремът е по австралийски стандарт и 50 означава,че с едно намазване пази кожата 12 часа.Т.е. намазвате се сутрин и цял ден сте защитени,без подновяване на крема.
Така се избавих от петната.Пробвайте.

# 665
  • Мнения: 2 175
Някой може ли да направи един систематизиран списък с препоръки и описание на кремовете? Hug

# 666
  • Мнения: 12
Ами няма общи препоръки.За себе си съм разбрала това:1.Като ходите на море/ако сте предразположени към образуването на петна/
спрете противозачатъчните,ако пиете такива.
2.През есента и зимата използвайте избелващ крем.На мене ми действа Мела Д.
3.През лятото го спирате,за да не си образувате нови петна,а използвате много силна фотозащита като Дейлонг.Не обикновените фактори-50,100 и т.н.,а крем ,който ви пази 8 или 12 часа с едно намазване.

От 5 години ,спазвайки това,нямам петна.

# 667
  • Мнения: 585
От март до края на септември се мажа с Дейлонг фактор 50.Тази цифра не е като другите фактори.Кремът е по австралийски стандарт и 50 означава,че с едно намазване пази кожата 12 часа.Т.е. намазвате се сутрин и цял ден сте защитени,без подновяване на крема.
Така се избавих от петната.Пробвайте.

И аз ползвам същия крем,но чак такъв ефект не виждам/потъмняват си отново петната ми Confused/...Твоя от къде го купуваш?/аз моя си го поръчвам от една аптека/ На гръцки ез ли пише на опаковката му?/на моя-да/....пък да не би да слагам малко к-во/изсипвам на показалеца колкото да покрие до Iта фаланга на пръстчето ми/ newsm78

# 668
  • Мнения: 0
Аз ползвам SD White на Skin Doctors:

Супер доволна съм от него Peace   Hands Clap
Изсветли петната, който ми се появиха от слънцето, тена на лицето ми се изравни и освен това по-рядко ми излизат пъпки, което според козметичката ми вероятно се дължи на млечната киселина в продукта.  Grinning

# 669
  • Мнения: 12
Румид, мажа се обилно с него-поне 30 мин преди излизане,защото ми е мазен.За 20-30 мин горе-долу попива. Мазен ми е,но предпочитам малко да лъщя,отколкото да съм като петниста хиена...Може отгоре да се сложи и пудра...Другото важно нещо е,че под този крем не трябва да има друг крем.Ама това го пише в упътването..сигурно си го прочела.

# 670
  • Пловдив
  • Мнения: 446
Някой ползвал ли е ето този крем http://torba.bg/kozmetika-dnevni-kremove-za-lice/1599-kozmetika- … incer-pharma.html? Купих си го днес и ми се иска да чуя отзиви.

# 671
  • София
  • Мнения: 1 956
Имате ли вече впечатления от новата избелваща серия на Биодерма?
http://www.bioderma.com/en/the-products/what-s-new/family/21.html

# 672
  • Мнения: 585
  момичета , пробвах тази маска с перлен прах е, мисля,че доста сериозно приглушава петната :
http://www.google.bg/imgres?imgurl=http://www.e-kosmetika.lv/ima … p;tx=63&ty=74

# 673
  • Мнения: 4 358
Здравейте,
сега ще правя маската с мая и кислородна вода,но се чудя това количество за един път ли е или за цялата седмица.И ако е за цялата седмица как се съхранява,за да не изсъхне отгоре?

# 674
  • София
  • Мнения: 958
Приготвяш си само колкото за един път. Не бива да престоява.

Аз лично си слагам една трета мая и 1 с. л. кислородна вода, но винаги изхвърлям доста.....Тези дни сечудех дали не бъркам нещо, защото и на мен ми се получава доста количество.

Исках да попитам тези, които я правят от дълго време.....Там където имах две, три бъбунки по кожата - нещо като мънички подкожни пъпчици, които почти не се виждаха и които не се махаха с ексфолиране - на тяхно място ми избиха видими пъпки....отминаха, но дали е от маята....дали може да има този ефект?

Общи условия

Активация на акаунт