Как да се справим с пигментните петна (кожни, хормонални проблеми и др.)- 3 тема

  • 163 497
  • 713
  •   1
Отговори
# 630
  • Мнения: 1 324
От избелващото Биле петънцата ми изобщо не се повлияха.

# 631
  • Пловдив
  • Мнения: 2 527
Не съм чела цялата тема и може да е препоръчано, но http://collagena-bg.net/product_info.php?products_id=41 .
По време на бременността се пигментирах силно на много места. Пробвах всякакви продукти на пазара с цена под 200лв. и ...ефект нула. Това кремче го започнах към ноември (като всички депигментиращи продукти) и се изчистих за месец-два. Вече пет години съм без петна, само че дори и зимата не падам под фактор 30, а лятото 50.  
В сайта видях, че имат и друго за същия проблем, но не съм ползвала и не мога нищо да кажа.

# 632
  • Torino,IT
  • Мнения: 1 833
Здравейте на всички и поздравления за чудесната тема.

Отскоро пия Еутирокс, но не мога да кажа, че той е причина за проблема. Излязоха няколко по-тъмни пигментни петна под очите, но не те ме тревожат. Тревожи ме т. нар. кафяв мустак, както разбрах, получил се от почти 2 годишното използване на ленти за лице. Вече даже не ги пипам, но той мноооого ме притеснява. За жалост започнах късно да си слагам слънцезащитен крем, взех си на Melascreen. Същата марка имат и крем против петна, но ми идва солеа цената му. Дайте ми съвет по въпроса, моля.
И аз се боря със същия проблем от доста време вече, но мустака си седи, сега след морето както винаги след слънцеизлагане е станал още по тъмен и се забелязва от километри, много избелващи продукти съм ползвала и маски също, но никакъв ефект, отначало малко избелява и всяко лято си потъмнява,като се върна от море съм ужасна в лицето,  затова съм махнала с ръка и от година и половина си ползвам като дневен крем антипигментния на Eucerin, колкото за идеята че ползвам някакъв избелващ крем дори и без резултат.
Сега като спомена за melascreen се сетих че преди много време една аптекарка ми даде тяхна брошура за избелващи кремове, те са от серията на Ducrey и се водят дерматологични, затова исках да те питам дали си доволна от слънцезащитния и изобщо да питам за мнения на някой който ги е ползвал.
Искам да се опитам да започна сега от есента някакви опити за премахването на този ужас.

# 633
  • Мнения: 2 175
Не съм чела цялата тема и може да е препоръчано, но http://collagena-bg.net/product_info.php?products_id=41 .
По време на бременността се пигментирах силно на много места. Пробвах всякакви продукти на пазара с цена под 200лв. и ...ефект нула. Това кремче го започнах към ноември (като всички депигментиращи продукти) и се изчистих за месец-два. Вече пет години съм без петна, само че дори и зимата не падам под фактор 30, а лятото 50. 
В сайта видях, че имат и друго за същия проблем, но не съм ползвала и не мога нищо да кажа.

А как го ползваш?

# 634
  • Пловдив
  • Мнения: 2 527
Не го ползвам вече, ползвах една опаковка, както си пишеше на нея - мисля, че се мажеше вечер вместо нощен крем върху цялото лице.

# 635
  • Мнения: 636
С поръчка в интернет ли си го закупи?

# 636
  • Пловдив
  • Мнения: 2 527
От магазин.

# 637
  • София
  • Мнения: 1 956
Аз съм много доволна от Ланкастър, слънцезащитен ейдж контрол за зряла кожа подхранващ срещу петна с 30-ти фактор (по-висок от тази серия нямат...). Ползвам го от края на юни. НЕ съм съсвсем със зряла кожа, на 28 съм. И кожата ми е комбинирана. Обаче въпреки това проблеми не видях от комбинацията "За зряла кожа, подхранващ). Резултатът сега е, че тенът ми е еднакъв на цялото лице и шия. Имам по-тъмни сенки в по-порестите места, но те са от порите, а не от пигментация. Ползвах крема сутрин и на обяд повтарях. Нямах много сериозни петна преди да започна, но се намираха...

# 638
  • Мнения: 748
Изписаха ми Мелабел само вечер,че още имало слънце,но забравих да питам на цялото лице или само на петната се маже newsm78

# 639
  • София
  • Мнения: 958
Засега маската с маята дава чудесен резултат, но кремът на Биле за избелване ми причини пъпчици в долната част на лицето. Кожата ми е комбинирана и явно ми идва доста тежък. Реших да го използвам само на челото - имам две петна от бременността. Ту изсветляват, ту се появяват пак.

Дали има избелващ крем, който е лек, не мазен, некомедогенен? Ахромин също ми идваше ужасно тежко и мазно.

Но маската е чудесна, наистина.

# 640
  • Мнения: 370
Честичко се консултирам с темата.Много полезни съвети има тук и доста неща пробвах.И моя проблем са пигментните петна по лицето особено над горната устна.Миналото лято ме беше даже срам,защото ми седяха като мустаци.Обаче това лято намерих решение и си намалих петната  почти на 90%.Едно от нещата ,които използвах и даде резултат,го намерих тук и става въпрос за тоника на КОкона за петна и лунички.Комбинирах го с един крем 50ти фактор и съм супер доволна.Крема е на Биодерма -фотодерм Макс крем тенте spf50+/uva38.Това пише на опаковката.Сутрин преди да изляза за работа се мажех и вечер си почисвах лицето с тоника и за първа година не ми се появиха петната по лицето.Явно това е начина да се справям с този проблем.Зимата съм ок,но дойдешели април и слънцето стане ли по-силно,край...Дано съм била полезна ако някой се възползва от моите продукти. Simple Smile

# 641
  • Мнения: 472
jul от какъв магазин си го купувала това кремче?
Аз днес тръгнах да го търся по парфюмериите , но не са и чували за такъв крем (поне в пет съм проверила).
На коя фирма е (Silver pearl ли)?

# 642
  • Мнения: 776
jul от какъв магазин си го купувала това кремче?
Аз днес тръгнах да го търся по парфюмериите , но не са и чували за такъв крем (поне в пет съм проверила).
На коя фирма е (Silver pearl ли)?

На пловдивската фирма Мота 6 Peace

# 643
  • Мнения: 71
Здравейте! На мен също ми е писнало от тези "мустаци", направо не знам какво да правя! Какви ли не кремове съм използвала, и скъпи и евтини, но резултат- никакъв. Маската с маята правя от седмица- две, но пак нищо  Cry Ще продължавам с нея. Освен това от няколко дни се мажа с това кремче, дано има резултат, ще пиша по-нататък за отзиви.
http://www.feelunique.com/p/Decleor-Aroma-White-Brightening-Spot-Corrector-15ml

# 644
  • Пловдив
  • Мнения: 2 527
jul от какъв магазин си го купувала това кремче?
Аз днес тръгнах да го търся по парфюмериите , но не са и чували за такъв крем (поне в пет съм проверила).
На коя фирма е (Silver pearl ли)?
Да, на Мота 6 е. Действително го има на много малко места. Тук в Пловдив има(ше?) в едно магазинче само техни неща, виждала съм в някои супермаркети, в аптеки Ceiba (или както са там) също ги имаше, но нещо в последно време гледам козметиката в тях е силно редуцирана. Фирмата май основно износ работи, което е жалко за нас, защото правят хубави неща. Тя е стар производител. Навремето, когато имаше само Ален Мак и Българска роза помня, че беше абсолютен късмет да се добереш до продукти на Колагена, основно от Пролетните панаири се купуваха.

.......Комбинирах го с един крем 50ти фактор и съм супер доволна.Крема е на Биодерма -фотодерм Макс крем тенте spf50+/uva38....
Този ползвах от предната им серия, по-новите нещо спряха да ме радват. Освен висока защита има и антипетна ефект, но както писах с новите серии качеството не е същото като преди. Ползвах ги за лятото до миналата година.

Последна редакция: ср, 06 окт 2010, 10:27 от jul

Общи условия

Активация на акаунт