Колко много бягащи крачета има вече в Юнската задружна чета!

  • 15 059
  • 291
  •   1
Отговори
# 270
  • на края на света.....
  • Мнения: 46
Здравейте и от нас.
  Я,колко бременни майчета има във форума!Браво за куража.Давайте го малко по спокойно и приемайте помощ винаги когато ви предложат.Ако на този етап от отглеждането на малката съм и бременна ,просто не знам как бих се справила.Като се сетя как ми беше лошо постоянно в началото на бременността Sick #Cussing out
  Иначе ние сме добре.Сутрин излизаме около 10,30 на разходка,после вземаме кухнята и се прибираме.Хапваме,спим и към 4,5 часа отново на вън.Предполагам това ще ние режима и през лятото.Общо взето започна да поумнява,изпълнява различни номера,започва да познава близките по техните наименования,знае определени предмети за какво се използват ит.н.Бебенцата ни започват да се превръщат в малки дечица.
 Сега един въпрос към вас?Превеждат ли ви пари от НОИ?Аз оправих всички документи за удължаване на майчинството още през март,всичко е готово,а пари нямам.Имам преведени само за 16 дена от март,другата част не.А чувам от някои мами, че и за април вече са си получили парите.Притеснявам се да не са ми забутали документите нещо,знам ли ги #2gunfire #Cussing out

# 271
  • Мнения: 723
аз си получих парите за април, bowuu
тъй като съм самоосигуряваща се-сама си оправям документацията Wink,първоначално от РУСО ми казаха,че изчакват да получат декларация образец номер 1, тази с която подаваш данните за предходния месец,
но в последствие ми обясниха, че си превеждат парите на определени дати
И явно е така, защото аз декларацията за платени осигуровки-здравни я пуснах вчера-за данните за месец април  имам предвид,
а обезщетението ми беше изплатено на 03.05.,
а молбата за обезщетението до края на първата годинка барабар с всичките останали бумаги я подадох на края на месец март-9 месечния период изтичаше на 27.03

# 272
  • И аз не знам къде...
  • Мнения: 718
Вивиан, честита втора бременност! Възхищавам ви се на куража  Hug!

Превеждат ли ви пари от НОИ?Аз оправих всички документи за удължаване на майчинството още през март,всичко е готово,а пари нямам.Имам преведени само за 16 дена от март,другата част не.............

И аз съм така  Crazy! Имам преведени само за един ден от март и нищо друго. Говорих с НОИ и с колегите от отдела, който се занимава със заплати и осигуровки, но уж нямало нищо нередно  Rolling Eyes! В понеделник пак ще звъня да видя какво ще ми кажат. Документите са получени, но в сайта им стоят като чакащи за обработка  newsm78!

# 273
  • Мнения: 657
Бюти, да ти кажа зависи по кое време ви е полетът. Ако е време за спане - ще спи. Laughing Ако пък е наспана - ще си будува. Ама 2 часа е нищо полет в сравнение с нашия презокеански от 10. Wink Бързо ще минат, няма да ги усетите, докато излети самолета, Мишката ще разгледа кой седи пред нея, кой зад нея, ще си поиграе с вас и айде пристигнали сте вече на родна земя. Hug

За ходенето из къщи да ви кажа и аз как правим. Понеже Йойо е от скоро в бизнеса  Mr. Green, ако имам някакво занимание при което ми се налага да ходя насам натам, предпочитам да я сложа в паяка за известно време, така съм по-спокойна. Иначе ако съм в стаята с нея я оставям да прави каквото си иска, не й ходя отзаде, но я наблюдавам какво пипа и къде се подпира, че да не й падне нещо на кратунката. Mr. Green Heart Eyes А, и задължително обличам някакви по-захабени дрешки, викаме им "бойни" дрехи hahaha, че все ще намери с нещо да се лепне или да забърше пода едно хубаво. Wink

Йойо на гърнето ходи задължително всяка сутрин след ставане и всичко там си прави. Flutter През деня ако сме в къщи, след ядене и след сън винаги я слагам и номер 2 си го прави на гърнето. Пишото ми е по-трудно да го улавям, няма видими признаци като й се допишка. Simple Smile Обаче ако сме по улиците цял ден, няма как - пропускаме гърнето. Ей затуй все мъкна по два пакета мокри кърпички и затуй напоследък все е със зачервено дупе, милата. Rolling Eyes Като добавим и горещините тука, просто няма как да не й се случи. Добре, че има хубави кремове, които помагат и до другата сутрин вече е по-добре. Sunglasses А, а пък в началото как я свикнах - ами тя не се е опъвала общо взето. От първия път си седна и си направи работата вътре. Flutter Обаче гърнето й ВИНАГИ седи в стаята и докато тя е на него, аз съм до нея. Не съм я оставяла сама, не за друго, ами защото понякога тръгва нанякъде след като вече е акала и има опасност да стане мазало, ако не съм там да хвана гърнето навреме. Laughing

За консултациите в чужбина не мога да споделя все още, от скоро съм тука, пък и съм за малко. Mr. Green Само знам, че тук нямат личен педиатър за бебето, както в БГ, а всеки си избира някоя болница и се "записва" като пациент там и ако нещо му се наложи, отива там да го преглеждат. С малката вече сме "записани" към една частна клиника, там я водихме и като имаше разстройство. Направи ми впечатление колко е хубаво и чисто, детските отделения бяха обрисувани с картинки по стените, имаше играчки в чакалнята и всяко дете преди да влезе при доктора, се мери и тегли. Казаха, че го правят, защото някои лекарства се дозират според теглото, та доктора трябва да знае. Peace

Вери, и аз знам за такива случаи на бързо секцио едно след друго. Звучи много хубаво, точно както би ми се искало на мен. Wink Живот и здраве като се прибера смятам да посетя човечеца, който ме резна първия път, да ме прегледа и да ми даде зелена светлина. (или пък не) Mr. Green Гали, мерси, че ми напомни за Мимето. Ще говоря и с нея за повече подробности. Peace

Много топли поздрави за всички ви!!! Hug Hug Hug

# 274
  • Мнения: 318
Ха ДобрО ЮтрО!  Mr. Green
Първо да честитя хубавата новина на Vivian*, лека бременеене  Hug
ето малко отчети и от нас на 11м. 9,300гк. и 75см.  Peace
Вече се задържа самичка права и преди няколко дни направи първите си самостоятелно 3-4 крачки  Hug
ние след малко отиваме на разходка family 1swing
хайде приятен слънчев ден  Nature Sunny!!!

# 275
  • София
  • Мнения: 779
Здравейте,

Честит рожден ден на Гали   bouquet

Бюти, Марти е по-добре. Вече няма температура, но все още е леко хремав и мноооого разглезен Crazy. Само иска да го гушкам и така се лигави, сърди се за щяло и нещяло. Как само за няколко дни се разглези ooooh! Но 39 температура едва ли е от зъбките, най-вероятно е вирус.

Пари от НОИ имам и то за март ми ги превеодха на 14 април, а още в края на април за април, за новата декларация. Направо съм изумена от бързината им  bowuu

# 276
  • Мнения: 3 743
Здравейте,


Пари от НОИ имам и то за март ми ги превеодха на 14 април, а още в края на април за април, за новата декларация. Направо съм изумена от бързината им  bowuu



И при мен е така Peace

Благодаря за поздравленията, Веси! Тази една година измина най-неусетно в моя живот. За мен тя бе изпълнена с много неповторими емоции и безценни спомени. Аз си пожелавам отсега нататък, всяка следваща да бъде поне толкова добра Crazy. Хайде и аз да почерпя сега нещо сладичко, подходящо за задаващите се горещини

# 277
  • Мнения: 92
Здравейте и от нас, ние преди малко се прибрахме от разходка в Морската градина и капаните. Бебинка поигра на плажа за първи път и както всяко дете не пропусна да куса пясъка  Mr. Green
ето я и нея:

# 278
  • Мнения: 11
Здравейте и от нас  Hug

*RedFox*- направо сте за завиждане  как си е седнала сладко Heart Eyes Hug а ние тук по градинките с кучета и котки си играем  Crossing Arms.

Вивиан честито и от мен много е хубаво че има смели мами които се решават на толкова малка разлика  Hug. Лека бременност и още едно прекрасно бебче  Hug

Ние също сме навън по цял ден само на обяд се прибираме да хапнем да поспим и аз да свърша някоя работа  Blush. Как се справяте с бебоците като моята които не ходят а само пълзят и не им се седи в количка и проходилка /навън имам в предвид/ ? Thinking на мен ми става все по трудно да и измислям занимания , като я водя да ходи иска да седне на земята и да си събира всакакви боклуци от там , в количката се сърди и така сме все на ръце но и това и писва и започва да се отбутва от мен .

Лек ден от нас с много слънце и хубави разходки ви пожелавам  Hug

# 279
  • Мнения: 100
Здравейте. Не искам да стряскам бъщещите майки чакащи второ, но ако нямам помошници ще стигна до лудницата сигурно Mr. Green цпо цял ден някой пищи или мрънка. А имат близо 3 г разлика. Не че се оплаквам, но не е лесно. Трябва да си подготвен психически.
Все още баткото ни ревнува.
 Hug

# 280
  • Мнения: 5 713
Честит Рожден Ден, Гали!
Много здраве, любов, успехи! Тази година да е изпълнена само със сбъднати желания!      bouquet   bouquet   bouquet

Не е гаранция това с лудницата. Всяко семейство и ситуация са различни.
При нас няма ревност. От Маги не мога да се оплача. Ясен е този, който иска повече внимание, по-капризен и чувствителен.

# 281
  • Мнения: 17
Хопалааааааа  Sunglasses Mr. Green! Buona sera signore!  Wink

Честит Рожден Ден на Гали, честита нова бременност на Vivian*, честити месечинки и именни дни и всички хубави неща, които са се случили! Живи и здрави, само поводи за радост и много, много късмет за сбъдване на желанията!



Ние сме повече от ОК слава Богу, всичко е наред, Дея расте и вече толкова много неща разбира, направо не мога да повярвам!  Mr. Green Heart Eyes Участвам в едно лудо и забързано ежедневие, в което все още намирам време за всичко, даже и не спирам да мечтая!  Party


Моята малка звездичка днес става на 11 месеца, ето от мен да пийнете по чаша винце на залез слънце  Wink Sunglasses!



Ето как премина днешният ден на малката рожденничка Дея  Sunglasses:

Още от самото начало на разходката мама и тате искаха да ме снимат, обаче слънцето така безмилостно печеше, че гримасите ми често бяха част от пейзажа  Mr. Green:


Пътувахме си ние с колата и аз в един момент се замислих: Божееее, кога измина това време, че станах чак на 11 месеца:


Но почти веднага махнах с ръка и си казах: Какво пък толкоз, има тоооооолкова много години пред мен  Sunglasses:


Пристигнахме на едно хубаво зелено място, където имаше чудни цветенца:


Мама ме държеше за ръчички за да направя няколко крачки, но някак си не се чувствах уверена:


Еееее, друго си беше като попаднах в ръцете на тате, там вече се чувствам сигурна и нямам удържане Mr. Green:


Поразходихме се и всичко разглеждах с такова удивление  smile3531:


Прибрахме се у дома, където разбира се отново имаше тортичка за мен  yesyes:
   

Бях толкоооооова доволна след този прекрасен ден  Hands Clap:



Желая хубава и усмихната вечер на всички!  newsm24

# 282
  • Мнения: 71
Ей  Вери  и  с теб  май  сме  се  виждали  виртуално  Simple Smile в  бременните  чужбински мами едва  сега  се  сетих, но  с  това  изпитание  покрай  мене ( малката  хала имам  предвид)  вече  и аз  понякога  забравям  как  се  казвам  Crazy
за гърнето  да  си  призная  нямаме  голям  интерес   в  момента,и  ако  това  трябва  да  следя  в  момента  наистина  ще  лудна,но  го  имаме  и   си  го  използваме  от време  навреме и  книжките  там си  четем - безотказно  е  с  тях  Wink
за  консултация по  телефона  при  нас  не  съм  чувала а  и  винаги  като се  обадя  да  питам  само нещо  ми  дават  директно час  обикновено за  следващия  ден  възможно  най- рано! последно  ми се  случи  да  сме  с  Т и  ние и  на  втори  маи  като  след почивен ден  и  там (праксиса) нямаше доктори и  ми дадоха  тел.а  на  детското спешно (в  града  ни са  две) и  като се  обадих  за  съвет  и  те  ми  казаха  да  ида  задължително да  видят  Зара - оказа  се  вирус,но  и  за   пробиващи  зъби погледна  докторката...при  нас  е  тъпо  че  след  всяка  повече времетраеща  температура  имаме  обрив  Tired ,но се  надявам да  го  израсте
 иначе  при  нас  проходилките  (паяците) се  критикуват  от   докторите  и   не  сме  ползвали,а  и  нямаше  за  кога  Tired ,като  си  каза  Беба  Не- и  тръгна ,  и  сега  само се  гоним , а  вчера  се  е  научила  с  леля  си  и  от  леглото  сама  да  слиза ,на  заден разбира  се,но  днес  беше  поредното  падане... уф  ,ако  беше  по  внимателна ,.... явно  си  е  до  характер
 Леко  бременеене  на  Виви и  другите  бремени мами ,а   на  ревнивите  още  каки  и  батковци  другите  ми  съфорумски  Мами  подарявали  подаръци  от  името  на  бебето,  та  да   няма  чувства  на  пренебрегнати, който  иска  да  пробва,  ние  едва  ли  ще  имаме  такава  възможност  Whistling
Поздрави  на  всички   bouquet
 

Последна редакция: сб, 09 май 2009, 22:15 от mayarm02

# 283
  • Мнения: 107
Честито на празнуващите днес
Една скромна почерпка за 11-та месечинка на моя палавник сякаш беше вчера като се роди. party023  party023  party023
Сладки сънища на всички smile3524

# 284
  • Мнения: 12
    Хайде здравейте и от мен по късни доби Simple Smile
Галче Ч.Р.Д Hug,по-добре късно от колкото никога Wink
Ама че голяма луна ,свети навън,много е красива....
    maristuta супер настроение внасяте с Дея,много сте сладки Heart Eyes
  Веси21 мерси за съвета,аз навън за ръчичка го водя,хич го няма с обувки, а в стаята по чорапки си е доста добре...трябва опит за да почне и навън да припка Simple Smile

 Хайде лека ви нощ  и приятни сънища Simple Smile

п.п Зз паричките от НОИ,на мен също ми ги бавят,само за 7 дни на март ми преведаха ,декларациите са ми подадени но...няма включване.

Последна редакция: сб, 09 май 2009, 22:09 от petiu6a

Общи условия

Активация на акаунт