Споделете мнение за ОДЗ № 62 в София

  • 7 644
  • 31
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 993
yovanka , малкият ти на каква възраст е? А как успя да го запишеш от есента на 2008г.в 62-ро ОДЗ? това си е направо мисия невъзможна. 
Разкажи малко повече подробности за ежедневието на ясленчетата, изобщо ли не ги водят навън, та яслата има хубав голям двор, обезопасен...Какво правят по цял ден като не ги извеждат навън?

# 16
  • София
  • Мнения: 14 683
Миналата година предимството брат/сестра в градината беше достатъчо-имаше 10 места-7 бяха с предимство, тръгна на година и пет.

Двора на яслата е страхотен, но извеждат градинските групи. Досега бебоци навън не съм виждала.
Какво правят по цял ден-играят основно, предполагам GrinningИмат помагала по които работят-оставят ни вечер листовете, където са творили Mr. GreenДва пъти в седмицата ходят на музикално-има отделен учител. Многосе занимават госпожите-имахме картички за 8 март, за пролетта, боядисваха яйца.
Преди месец направиха страхотно пролетно тържество и най-малките даже бяха включени.

# 17
  • Мнения: 3 993
Миналата година предимството брат/сестра в градината беше достатъчо-имаше 10 места-7 бяха с предимство, тръгна на година и пет.

Двора на яслата е страхотен, но извеждат градинските групи. Досега бебоци навън не съм виждала.
Какво правят по цял ден-играят основно, предполагам GrinningИмат помагала по които работят-оставят ни вечер листовете, където са творили Mr. GreenДва пъти в седмицата ходят на музикално-има отделен учител. Многосе занимават госпожите-имахме картички за 8 март, за пролетта, боядисваха яйца.
Преди месец направиха страхотно пролетно тържество и най-малките даже бяха включени.


Благодаря за поясненията!  Hug
10 места само за набор 2007 ли бяха обявили миналата година?

# 18
  • София
  • Мнения: 14 683
Май бяха 10 за 2006 и 10 за 2007.

# 19
  • Мнения: 3 993
Значи Малинова е приела много деца по вторият начин!  ooooh!
Тази година в системата са обявени общо 13 свободни места (8 за набор 2007 и 5 за набор 2008), значи вече има 27 деца набор 2007, приети миналата година, които продължават във втора яслена група тази година. Защото местата по норматив са 20, в 2 яслени групи - общо 40. И това е сметката без да вземаме предвид децата над норматива, парашутистите, които и тази година няма да са по-малко от предни години...Всяка година става все по-зле, защото дефицита на места се увеличава.  ooooh!

# 20
Ами защо се чудите - то това ОДЗе пък е и до общината! Сигурно и на директорката не и е лесно ...Просто не знам наистина директорките  как спят - това и за тях е напрежение и стрес сигурно - непрекъснато да ти звънят и да ти казват - аз съм еди кой си , ще приемете ли еди кой щото е дете на еди кой си ..............

# 21
  • Мнения: 21
Благодаря за добавените коментари   bouquet
ще се радвам да поддържаме информация за яслата и градината тук и да видим края на седмицата как ще е положението  Praynig Peace

# 22
  • Мнения: 3 993
mari_p , казвай, от късметлиите ли сте? Ние не сме приети, то се очакваше, при тия 5 бройки всичките приети деца са с 10+т.  Mr. Green

# 23
Здравейте!
Моето детенце посещава тази година яслата. Първоначално по списъка, по който събираха пари за играчки и др. под. бяха 20 деца. Преди няколко месеца забелязах, че са се увеличили до 35!!?? Как става това по средата на годината - не знам?! Детето има към 50-дни посещение от септември до март. През останалото време беше все болен. Ходи 3-4 дни и е болен! Рекорда му е 3 седмици накуп през януари, когато беше много студено и тогава бяха много малко деца в групата - не повече от 10 и затова явно издържа. Изкара 1 пневмония, 3 отита, 4 ангини и 2 бронхиолита последно, като направи и 2 спазъма на дробовете. Ходихме и на пулмолог. Казаха, че детето от това толкова често боледуване може да развие астма и сега от 2 мес.  не е ходил, защото имунната му с-ма е тотално разбита. Почти винаги съм чувала, а и виждала сутрин кашлящи и сополиви дечица да ги водят там, това е проблема! Преди това е бил болен 2 пъти за година и половина!
Иначе условията в градината са добри. Новичко е и чисто, но са много малки помещенията, което също допринася за честото боледуване. Директорката не ме е притискала по никакъв начин, затова че детето отсъства толкова често, както прочетох в др. тема, но той наистина се разби от болести. Непрекъснато носим бележки. За 3 месеца си изгърмях 40-те дни болнични, на които имам право за годината. Смятайте колко беше зле положението!

# 24
  • Мнения: 21
Little wingels, с месеци закъснение  Peace, но да споделя.....естествено, че не ни приеха и все още никъде не ни приемат  Hug

# 25
  • Мнения: 3 993
mari_p, не се коси, има още около 200 деца освен твоето, които не са приети там!  Laughing

Обаче аз имам да ти разкажа някои подробности за условията, в които гледат децата в 62-ро ОДЗ, които наскоро научих от майка в градинката, чиято дъщеря (на 4г. в момента) посещава тази градина още от яслите.
Значи яслените групи както знаеш се помещават в къщата на ул. Дунав. Тя е на 3 етажа. На първият етаж са най-малките, т.н. първа яслена група. На вторият етаж са втора яслена група, а има и градински групи пръснати навсякъде. Стълбището е вито, стръмно и леко опасно, затова държат най-малките най-долу и не ги извеждат навън. Къщата е добре ремонтирана, но все пак като всяка стара къща помещенията остават сумрачни и тесни за многото деца. 
Яслените групи НЕ ги извеждат навън ИЗОБЩО, защото персонала не можел да смогне да ги приготви.  Crazy Стоят си вътре в къщата по всяко време на годината.
Дечицата в групите са по над 30 като бройка. Когато се случи повечко от тях да посещават едновременно, може да няма легла за всички. И тогава "находчивите" учителки (както се изрази майката) свалят дюшеци от тавана, нареждат ги на пода и децата лягат отгоре, така са намерили начин да компенсират недостигащите легла. 
Въпреки горните дивотии, майката, с която си говорим, казва, че е доволна от градината като цяло и в частност от учителката на дъщеря си, макар че има забележки и към нея, но не навлезе в подробности.
Аз лично за себе си, след като чух горните подробности, реших, че няма повече да кандидатстваме в 62-ро, макар че там са единствените ясли в района. Няма да пусна дъщеря ми там (не че ще я приемат, де!) за да стои затворена в къщата по цял ден и да спи на дюшек на пода.  Mr. Green
Обмислям други варианти за отглеждане на детето до 3г. възраст, а после ще кандидатстваме за ЦДГ-та в близост.

Ако науча още нещо за 62-ро, ще ти пиша тук. Peace

ПП. В района ли живеете?

# 26
  • Мнения: 21
Little wingels , благодаря за подробния разказ Simple Smile
и в района работя, иначе живея в Студентски
 Hug  bouquet
вече съм на път да откача с тия ясли и започвам супер сериозно да се притеснявам

# 27
 #Cussing out
Здравейте, искам да споделя впечатленияти си от тази ясла. Дъщеря ми беше записана за яслата миналата година (2008), но ме предупредиха да започне посещенията едва след като се научи да ходи, и то стабилно, за да можела сама да става като я бутнат!!! Тя обаче проходи късно и всъщност започна да ходи на ясла в началото на месец март 2009 г, когато стана точно на година и половина. Разбира се от март до края на май прекара повече време у дома, отколкото на яслата поради заболявания, в действителност при нея не толкова тежки.
БЕЗОТГОВОРНОСТТА и на родителите, които водят децата си болни, и на персонала е нагла. Виждала съм деца, на които сополите им текат като река, а кашлицата е безумна, като на моя въпрос "това дете болно ли е?" ми бе отговорено от бащата, че имало алергия. Но освен безотговорни да чуждите деца, тези хора са и доста глупави. Не им ли е ясно, че собственото им дете, като е болно е със занижети защитни сили и самото то ще стане по-лесно жертва на други болести???
Децата наистина не ги извеждат, когато би следвало да бъдат обличани и събличани, тоест в студено и хладно време. В стаята на първа яслена група мирише на всичко, но не и на свеж въздух. То да проветриш и да изведеш децата в двора си е направо подвиг...
Най-големият шок преживях, когато станах свидетел на това как ДЕЦАТА БИВАТ ХРАНЕНИ С ЕДНА И СЪЩА ЛЪЖИЧКА ОТ ЕДНА И СЪЩА КУПИЧКА. Бях "успокоена", че не всички са на едни прибори, а били разделени на групички. Веднага направих оплакване при директорката, след което почти бях  порицана от сестрата, че изобщо съм се оплакала. Оттогава аз за тях съм пътен знак и имам силни съмнения, че и дъщеря ми е. А за лятната ваканция любезно и настоятелно бях убедена изобщо да не я водя - юни, юли и август.
СТИГА ДА НАМЕРЯ ДРУГ ВАРИАНТ, ВЕДНАГА ЩЕ СЕ ВЪЗПОЛЗВАМ ОТ НЕГО!
 #Cussing out

# 28
  • Мнения: 7
Добро утро, явно сутрин съм по-мека. С предишното си съобщение не искам да кажа, че всички в тази градина са като в групата на дъщеря ми. По-голямата ми дъщеря беше едно време в градината зад Полиграфическия, където 4 години се грижеха за нея отлично и я обичаха. Има и свестни хора, а е въпрос на късмет къде ще попаднеш!
Приятен ден!

# 29
  • Мнения: 3 993
Em-Ra, благодаря за инфото!  Hug
Твоят разказ потвърждава моето решение да не пускам детето там (не че ще я приемат,де!).

Общи условия

Активация на акаунт