Адски болки в гърлото...

  • 81 482
  • 43
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 5 289
Момичета помагайте, че го закъсах, толкова ме боли гърлото, че немога да преглъщам дори слюнката си, немога да говоря почти, немога да пия вода, не мога да се храня...Днес ми е трети ден, вече ще пукна от глад, онзи ден сутринта съм яла едно варено яйце и после ме заболя гърлото много. SadВчера изядох 2 банана с триста зора, вече почна свят да ми се вие от глад.Преглъщането ми е адски болезнено, сутринта чак се разревах от болки, затва немога да поема нищо.Разбира се вчера бях на лекар, мислех че е ангина, но не е. Било ми много червено гърлото, но без налепи.Изписа ми ГелоМиртол форте и Кафетин колд, докторката каза до събота ако нямам подобрение да започна антибиотик Дуроцеф или нещо такова пише.Обаче не се издържа, мисля да ходя да си взема антибиотика още днес, немога вече.Моля ви ако знаете някакъв лек за бързо облекчаване на гърлото, бабин ли къв ли незнам, защото не се издържа вече.Смуча Хексоралетен, ама нищо не прави, пръскам Орофар и той не ме обекчава, незнам какво да правя вече. Sad

# 1
  • Мнения: 2 082
намажи се с гранофурин или сода.прави гаргара с лайка,нишадър или лимонов сок.може да пиеш нещо обезболяващо/нурофен например/за да може да хапнеш...

# 2
  • Мнения: 1 792
Аз съм редовно така, но вече почнах да свиквам и не обръщам внимание. На теб бих ти препоръчала Стрепсилс +plus (синя опаковка) http://www.docsimon.com/article_images.php?action=sendtype&type=2&id=179 . Това на мен най-много ми помага за облекчаване на болката.

# 3
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Ад е.На мен лично нищо не ми помогна.Смъкнах се за една седмица станах кожа и кости Tired

# 4
  • Мнения: 4 434
Аз ползвам Хексоралетен N,веднага ми облекчава гърлото.

# 5
  • Мнения: 2 821
Тантум верде спрей.

# 6
  • Пловдив
  • Мнения: 2 202
вземи си течен йодасепт и прави гаргара, много помага и е изписано от лекар Peace

# 7
  • Асеновград
  • Мнения: 1 552
Ужасно е.Аз преди няколко месеца бях по същият начин.През живота си не помня такива ужасни болки в гърлото.Няма преглъщане дори на слюнката.
Ползвах тантум верде, едни хапченца за смучене, но накрая се наложи да си взема антибиотик.
Пожелавам ти бързо оздравяване.

# 8
  • София
  • Мнения: 5 289
Момичета мерси много, че се включихте със съвети. Hug

Правих гаргара с лайка и сода, и пих даже.
Смуча Хексоралетен, но не ми помага и никога не ми е помагал всъщност.
Тантум верде също не ми помага, пръскам Орофар.
Пих първото хапче антибиотик и се надявам скоро да се появи ефекта, защото искам да яяяяяяяяяям. #Cussing out

Глухарче добре ще ми се отрази на теглото и без тва съм на диета, ма поне малкото неща които хапвам да мога да си ги хапвам тях, че с тоя глад немога. Confused

# 9
  • Мнения: 284
Карчева,пих Дурацеф заради болки в гърлото.За 24 часа се вдигнах на крака.

# 10
  • София
  • Мнения: 1 324
На мен БИОПАРОКС ми помага много. След второто впръскване се усеща облекчението.

# 11
  • Мнения: 29
Аз и мъжът ми също бяхме така.Мъки!Не можех да спя през нощта,защото не можех да си гълтам слюнката.Хич не ми се искаше да пия АБ,но с него се оправих бързо.На втория ден имаше подобрение.Пих Zimax.Бързо оздравяване!

# 12
  • София
  • Мнения: 5 289
Карчева,пих Дурацеф заради болки в гърлото.За 24 часа се вдигнах на крака.
Ох и аз на тва се надявам, странно, но винаги още след първата капсула се усеща подобрение Praynig.УТре сме на сватба да му се невиди, а аз нито мога да пийна, нито да хапна. ConfusedЕто сега детето иска навън, аз вместо да си приказвам с другите майки, па да пийна едно кафе и да изпуша 5-6 цигарки, ще мълча и ще преглъщам като риба на сухо.Егати и вируса и чудото, веднъж ме е боляло така гърло при гнойна ангина,ама сега не е и ангина дори, кво е тва чудо незнам.Дано утре да има поне мъничко подобрение.Одеве си правих попара с прясно мляко  и козунак, успях да хапна няколко лъжички само, колкото да залъжа глада... TiredВзех и банани пак, по късно ще се напъна за един.

Кльомба що не каза по раничко за тоя Биопарокс, толкова бонбони и пръскалки имам, че се отрових вече. ooooh!

Последна редакция: пт, 24 апр 2009, 20:46 от КАРЧЕВА

# 13
  • Мнения: 4 434
На мен Биопарокс ми действаше още по зле,но може при теб да е обратното.
Карч бързо се оправяй Hug

# 14
  • София
  • Мнения: 285
За болки в гърлото ми казаха съвсем наскоро, че много помага следното: в равни части йод и спирт и се начертава отвън на гърлото решетка. Не съм го пробвала още, обаче мои приятели са и казаха, че наистина помага.

Общи условия

Активация на акаунт