Къде да спим в Кавала, Тасос или околностите?

  • 21 473
  • 22
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 13 195
  Цяла сутрин чета в различните гръцки теми и накрая стигнах до извода, че само се лутам и получавам много малко информация. Вчера ни осени идеята, че от 1-6 май може да се отиде някъде и решихме да отидем до Кавала и с ферибота до Тасос. Много ще се радвам ако ми помогнете с идеи за преспиване и забележителности, които да разгледаме в района. Ще бъдем трима и търсим хотел или квартира - чисти, приятни и евтини. Не е нужно да има плажове или храна, нито да е луксозно. Предпочитам да е нещо изпитано, защото снимките и рекламите  по интернет не винаги са гаранция.
  Предварително благодаря!  bouquet

# 1
  • Мнения: 3 215
Тръгвате от София сутринта в посока Гоце Делчев. На отиване и/или връщане можете да комбинирате с нощувка в Огняново примерно. Минавате границата през пункта Илинден (след Г.Делчев). Пътьом може да разгледата руините на стария град Филипи. Стигате Кавала, разглеждате стария град, обядвате в някое ресторантче на пристанището, после ако ви се ходи по магазини - правите един тегел по главната им шопинг улица, ако не - хващате ферибота за Тасос. За там в една от няколкото активни теми за Гърция в момента миналия ден препоръчаха хотелче. На самия остров можете да се мотаете доста - погледни темата за Тасос за подробности  Peace
На върщане - по същия маршрут, или ако търсите повече разнообразие - можете да стигнете до Солун,да разгледате (и евентуално да спите там) и да се приберете в Бг през Кулата. Peace

# 2
  • София
  • Мнения: 6 702
Само да допълня - при всички случаи да се спи на Тасос е по-добър избор от спане в Кавала - в Кавала хотелчетата не са толкова много - съответно и цените са по-високи за по-лошо качество - повечето са разположени в града, където е шумно, а в околностите - например Неа Ираклица, не са много на брой.

# 3
  • Мнения: 3 215
О,да - спане в Кавала само в много краен случай - в по-гаден хотел от онзи, в който веднъж спахме, не съм била  Crazy
Разбира се, има изключения: http://www.imaret.gr/

# 4
  • Мнения: 258
 newsm44
Може да спите и в Кавала, и на Тасос. Двете места са чудни. Ще ви дам две места, където сме спали. Вила"Mediterrane" в Ния Ераклица-предградие на Кавала, на самия бряг- чудесни хора, прекрасна къща. Адресът е: www.villamediterrane.gr
На Тасос в Скала Потамия- хотел "Анна". Невероятна красота.www.hotel-anna-thassos.gr
Свържете се по интернет- хората са любезни. И двете места се намират лесно- на самия бряг са. Успех!!! 55

# 5
  • Мнения: 3 215
Е, Неа Ираклица не е Кавала, да не смесваме нещата. Повечето хотели в града са отвратителни  Sick

# 6
  • София
  • Мнения: 13 195
Mного благодаря за бързите отговори. Ние по-скоро си мислехме да спим в Кавала или около града и да отидем на Тасос само за един ден, но може би ще ви послушам и ще спим на острова. Непременно ще се обадя и във вилата, която препоръча Верона70 в Неа Ераклица.
Иначе по принцип сме решили да пътуваме през Гоце Делчев, защото е много по-спокойно и няма опашки на границата. Солун ще си го спестим.
А в Кавала има ли някакви забележителности освен стария град?

# 7
  • Варна
  • Мнения: 2 097
Ще следя темата с интерес. Плануваме пътуване до Гърция от 16 до 21 Май.  Hug Благодаря на момичетата, които споделят впечатления и дават съвети.     bouquet

# 8
  • София по рождение
  • Мнения: 1 240
ооо чудесна темичка...и мен ме вълнуват повечето неща...благодаря за отговорите. Hug

# 9
  • Мнения: 3 215
Ето още едно предложение, в Палио, малко след Кавала и Неа Ираклица:
http://www.gto.gr/eng/accomm/hotel/detail.php?id=9113
Не сме били там, но си го бях набелязалал преди време след дълго ровене в нета  Peace

# 10
  • Sofia
  • Мнения: 2 472
може ли да кажете колко време е пътуването с ферибот до Тасос и ако знаете по кое време има ферибот  Wink

# 11
  • София
  • Мнения: 13 195
може ли да кажете колко време е пътуването с ферибот до Тасос и ако знаете по кое време има ферибот  Wink

http://www.thassos-ferries.gr/schedule-en.html

# 12
  • Мнения: 328
Не знам дали тук е мястото,но искам да се включа с въпрос.Резервирахме си хотел за август в Неа Врасна-"Морско конче"(Sea horse").Моля ви,ако някой е бил там,да каже как е,какви са цените по заведенията и магазините,какво е добре да си носим от България и други полезни съвети.Предварително благодаря!

# 13
  • Мнения: 3 215
Във въпросното Морско конче не съм била, но за цените мога да ти кажа, че са като у нас, но в евро в общи линии.
Не знам какво да си носите от Бг - там всичко има. Наоколо има няколко големи супермаркета (два от които са немските Lidl и АLDI).
Август е най-натоварено, но ако сте в Неа Врасна (а не във Врасна Бийч) плажът е много широк и има място за всички. Пред кафетата на плажа има шезлонги и чадъри, които са безплатни, ако консумираш нещо от съответното кафе. По крайбрежната алея има много таверни, кафета, занимавки за деца, магазини за сувенири.
Малките магазини в градчето са по-скъпи в сравнение със супермаркетите, което е нормално.
Пеша по алеята се стига до Аспровалта за 15-тина минути, с кола - за 5мин.Там също има доста магазини.
Приятно изкарване! Peace

# 14
  • Мнения: 328
Благодаря!Като се върна,ще разказвам.

Общи условия

Активация на акаунт