Къде да спим в Кавала, Тасос или околностите?

  • 21 499
  • 22
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 13 270
  smile3525Много благодаря на всички! Резервирахме апартамент във вилата, която ни препоръча verona70. Собствениците бяха много любезни и отзивчиви. Като се върнем ще разказвам!

# 16
  • София
  • Мнения: 13 270
Здравейте!
  Току-що се върнахме. Спахме в Неа Ириклица в хотелчето, което ни препоръча verona70. Доволни сме. Беше чисто и приятно. Имаше някои малки недоразумения, но си затворихме очите. Иначе преспиването на континента за нас беше по-добрия вариант. Тасос е много приятен остров, но за един ден се разглежда и ако не се ходи на плаж(а все още е студено) просто няма какво да се прави.
  Разписанието на ферибота няма нищо общо с публикувания в сайта им.
  Пътя през Батак и Доспат е с много дупки - няма нищо общо с миналата година. Може и лятото да го оправят, но за момента е ужасен. Добре, че поне красивите гледки успокояват и компенсират ядовете от слалома между дупките  Laughing.

# 17
  • Мнения: 832
А някой знае ли как стои въпроса със спане на палатки?Разрешено ли е изобщо,да не глобяват нещо?Или пък в къмпинг?

# 18
  • София по рождение
  • Мнения: 1 240
Ние спахме във Vournelis, Nea Iraklica. Доволни сме. Далече е от лукс, но не е и бърлогите за които говорихте в една друга тема. Любезни бяха хората и маше и ресторант с хубави гозби и риби.

# 19
  • София
  • Мнения: 5 574
Много ми хареса хотела, в който бяхме на Тасос. Ето този:

http://www.alexandrabeach.gr/

По-хубав е в действителност, отколкото в интернет сайта (а това рядко се случва!). Освен всичко останало храната е превъзходна (като на Катарино).

В Кавала спахме една вечер в центъра, шумотевица и много пари за нищо, не е привлекателно въобще. Общо взето ни хареса хотел Егнатиа, но беше фул макс.

# 20
  • София
  • Мнения: 6 735
Може ли малко повече инфо за Александра - как са стаите, на колко звезди отговаря, каква е офертата - какво е включено и колко е цената на стая? Озеленено ли е /имам предвид високи дървета и сенчести места - с малко дете съм/, как е плажа - собствен, пясъчен, колко далече е от хотела? Има ли забавления за дете на 2 г. - някакви пързалки, катерушки, бебешки басейн, нещо друго? Резервация директно с тях ли си направи или през агенция тук?
Благодаря!  bouquet

# 21
  • София
  • Мнения: 5 574
Разбира се  Simple Smile  Двойните стаи са много големи - около 40 кв.м. Освен спалнята имат и допълнително легло (т.е. на практика са тройни). Оборудвани са перфектно - с удобни гардероби, шкафчета, чекмедженца и всякакви поставки, така че да си подреди човек багажа нормално. Всички стаи са с тераски, на които има масички и 2 столчета. Има телевизор, минибар. Баните също са големи, чисти и удобни. Според мен отговарят на 4 звезди. Храната е толкова хубава и разнообразна, че по-скоро орговаря на 5 звезди.

Относно озеленяването - приказно е. Хотела всъщност представлява няколко (май бяха 4) отделни 3 етажни сгради, между които има хубави оформени градинки с трева и дръвчета. Има много дръвчета - палми, борове и широколистни (всъщност целия остров е много зелен). Има плаж към хотела, който е пясък и камъчета и е буквално пред самия хотел. По-хубави са плажовете на двете селца, между които се намира хотела. Ние ходехме на плажа на Потос, който е с хубава атмосфера и кръчми и е изцяло пясъчен. Намира се на 5-7 минутки пеша разходка от хотела. Другият плаж е на Пефкари, който е на около 20 минути пеша. Също е много красив и пясъчен.

За децата към самия хотел си има голяма детска площадка - с люлки, пързалки, катерушки, всичко, за което се сетиш. Има 2 външни басейна - единия е изцяло бебешки, а другия е за големи, но има малка бебешка част. Според мен мястото е идеално за почивка с деца.

Резервацията си я направихме през агенция тук, тъй като ни дадоха по-добра цена от публикуваната в сайта на хотела. Цената ни беше по-ниска и защото бяхме там в началото на май, което е съвсем в началото на сезона - по 140 лева на ден за стаята (с включена закуска, вечеря, басейни, шезлонги). Агенцията, която ползвахме, е Бългериан ВИП Турс.

И на финала да добавя, че освен изброените неща, хотела има и страхотен спа център, което си е голям разкош, ако случайно времето е лошо, защото предлага алтернативни забавления.

Единственото нещо, което не беше върха, беше налягането на водата в банята - слабичко е. Нормално си се къпеш, но с по-слабо течаща вода.

В ресторанта всички напитки се заплащат, включително и водата. Това е стандартно за Гърция, но все пак обръщам внимание и на това, да няма изненади. А пък в бара на басейна, като си поръчаш бира, ти дават безплатно един чипс и купичка с ядки. Цените по заведенията на острова са нормални, съпоставими с цените в България, всичко е много вкусно!

Приятна ваканция на вас. На нас пак ни се ходи там!  Simple Smile

# 22
  • София
  • Мнения: 6 735
Благодаря ти! Била съм 3 пъти на Тасос, но този хотел отдавна го гледам и се чудя, сега имам много добро описание благодарение на теб!  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт