Раждане без болка

  • 1 359
  • 22
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 591
В Южна Африка.
Да, ходих на курс за подготовка за "активно" раждане.

# 16
  • Все още в къщи, но скоро може и в лудницата
  • Мнения: 8 231
Аз родих нормално и без никаква упойка. Имаше болка, но не такава за каквато се бях подготвила. Нямах болки и при контракциите, дори неразбрах че имам контракции. Към края казах на акушерката да ми откачи колана на монитора че много ме стага, а тя каза че това са контракциите.
Може и до внушение да е, незнам.

ЖЕЛАЯ ЛЕКО И БЕЗБОЛЕЗНЕНО РАЖДАНЕ НА ВСИЧКИ БЪДЕЩИ МАМИ   bouquet

# 17
  • Мнения: 285
Аз не вярвам, че може да се ражда без болка. newsm45 smile3511 newsm45
Съвсем без болка не може наистина. Но може с търпима и съвсем поносима болка да се роди! Точно за час и двадесет минути родих. При това на 36 години. Както е казала тук вече една мама, всичко е в главата ни, в мисълта и изобщо в процесите на мозъка. Не изпитвах никакъв страх, бях подготвена и правех това, което тренирах повече от два месеца. Боля ме точно около половин час. Болка, която е съвсем поносима! След като родих, станах на първия час, а два часа след раждането се къпех и се чувствах прекрасно. Нищо нямах и аз за възстановяване. Гледах си бебока от първите мигове съвсем пълноценно и се наслаждавах на радостта си изцяло.

# 18
  • Мнения: 219
Тук (БГ) май родилката трябва да съумее да съчетае изискванията на болницата за раждането с максимално отпускане от своя страна..как става тоя номер незнам...
Прави ми впечатление, че мамите които са родили по-безболезнено им е било за 2ри път..може би има значение. Иска ми се да съм уверена в себе си и да вярвам в добрия изход на предстоящото ми раждане, но нещо не се справям засега..е има още време за подготовка  Simple Smile

# 19
В Южна Африка.
Да, ходих на курс за подготовка за "активно" раждане.
Iavno ima smisal ot tezi kursove, mnogo sporeha 4e ne s neobhodimi, no 6te probvam i az Crazy
Mersi Hug

# 20
  • Мнения: 4 244
В Южна Африка.
Да, ходих на курс за подготовка за "активно" раждане.
Iavno ima smisal ot tezi kursove, mnogo sporeha 4e ne s neobhodimi, no 6te probvam i az Crazy
Mersi Hug
Тия курсове са определено много полезни
Ходих и двата пъти. И двата пъти родих без упойка, нормално и почти без болки

# 21
  • Мнения: 219
Къде има курсове за подготовка за активно раждане? Някакви по-специални ли са от стандартните за бременни?

# 22
  • Мнения: 2 952
Техники , не техники - епидурална упоика и така . Peace

Общи условия

Активация на акаунт