Секцио или нормално раждане?

  • 7 274
  • 159
  •   1
Отговори
# 135
  • София
  • Мнения: 2 132
Здравейте мами!
Знам, че при проблем с диоптрите ( късогледство) се прави секцио, защото има  от  отлепване на ретината. Някой знае ли дали все пак има  жени с този проблем, които раждат нормално, ако всичко друг е наред. Аз съм с -4 диоптър и искам да родя нормално.Не знам колко е разумно, но много ме е страх от секцио. Има още време до раждането, ама като чета какво представлява секциото много се плаша  Sad
Това, че си имаш късогледство не оначава непременно, че има опастност от отлепване на ретините. За да се види дали това е така се прави специален преглед при офталмолог. Попитай лекаря, който ти следи бременността  Peace

# 136
  • Мнения: 84
аз сам за ноормално

# 137
  • на морето
  • Мнения: 1 396
И аз съм за нормалното раждане Peace

# 138
  • Мнения: 2 111
Здравейте мами!
Знам, че при проблем с диоптрите ( късогледство) се прави секцио, защото има  от  отлепване на ретината. Някой знае ли дали все пак има  жени с този проблем, които раждат нормално, ако всичко друг е наред. Аз съм с -4 диоптър и искам да родя нормално.Не знам колко е разумно, но много ме е страх от секцио. Има още време до раждането, ама като чета какво представлява секциото много се плаша  Sad
Важно е какво е състоянието на очните дъна,а не толкова колко са диоптрите.
Аз съм с късогледство -3.75 диоптъра и ме изпратиха на преглед с  апарат Голдман-заключението беше,че нямам дегенеративни промени на ретината и мога да родя нормално.Обаче в хода на нормалното раждане се наложи секцио по спешност.
Това изследване струваше 20 лева преди 2 години в частна клиника.
Направи го и ще се види какво е положението при теб.
Ето ти една статия по този въпрос:
http://www.moetodete.bg/bremennost/p3_610_0.html

# 139
  • Мнения: 59
Здравейте, мами!
Изчетох почти всичко във форума по темата, но все пак Ви моля да ме посъветвате. При мен така се стекоха нещата, че вече съм почти на 40 г., и едва сега ще си имам (живот и здраве) бебче. На тези години какво раждане ще ми препоръчате? Толкова ли са важни годините и ли е по-важно физическото ми състояние?

# 140
  • Мнения: 2 110
Здравейте, мами!
Изчетох почти всичко във форума по темата, но все пак Ви моля да ме посъветвате. При мен така се стекоха нещата, че вече съм почти на 40 г., и едва сега ще си имам (живот и здраве) бебче. На тези години какво раждане ще ми препоръчате? Толкова ли са важни годините и ли е по-важно физическото ми състояние?
Според мен е по-важно физическото състояние на жената ,а не годините!
Но, все пак ми се струва по-удачно да се консултираш с личният си лекар ,защото той познава физическото ти състояние и проследява бременността ти !

# 141
  • Мнения: 838
консултация с лекар.

# 142
  • Мнения: 567
За нормално раждане съм
mi69  мисля че физическото състояние, но трябва консултация с лекар

# 143
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Здравейте, мами!
Изчетох почти всичко във форума по темата, но все пак Ви моля да ме посъветвате. При мен така се стекоха нещата, че вече съм почти на 40 г., и едва сега ще си имам (живот и здраве) бебче. На тези години какво раждане ще ми препоръчате? Толкова ли са важни годините и ли е по-важно физическото ми състояние?

 В Англия 40 годишните не ги третират за по-различно бременни от 20 годишните.Не им казват, че секциото е задължително.Лекарите тук са за нормалното раждане.

  Пожелавам ти леко раждане! Heart Eyes

# 144
  • Мнения: 59
Благодаря ви!
И аз мисля, че нормалното раждане е за предпочитане... Надявам се да съм добре и аз и бебче newsm10. Все пак ми е притеснено, защото си се води късна бременност...

# 145
  • пак там
  • Мнения: 2 885
Здравейте, мами!
Изчетох почти всичко във форума по темата, но все пак Ви моля да ме посъветвате. При мен така се стекоха нещата, че вече съм почти на 40 г., и едва сега ще си имам (живот и здраве) бебче. На тези години какво раждане ще ми препоръчате? Толкова ли са важни годините и ли е по-важно физическото ми състояние?

Посъветвай се с лекар. Ако трябва - с двама или трима. Ние тук си спорим, ама то повече е в името на спора, малко чесане на езици си пада. Професионалист трябва да оцени физическото ти състояние, състоянието на бебока, и всичко останало.

# 146
  • Мнения: 59
Рися,
сигурно е излишно, но аз наистина съм доста притеснена... то все още е рано да мисля за раждане, но сякаш ми се иска всичко да съм обмислила... Лекарят е задължителен, то е ясно... Страх ме е и от двете... Дано да случа на лекари, които да ми дадат правилен съвет...

# 147
  • Мнения: 838
Аз познавам жена, която нормално роди след 40г. здраво бебе, 4 кг. при това. Така че е възможно. И майката и детето са добре, а на нея й беше първа бременност. Иначе лекарите казват, че ако не си раждал преди има проблем при размествания на костите при нормалното раждане и не винаги е успешно, но е факт, че и жени след 40 раждат нормално, зависи как е застанало детето, колко е голямо и др. неща, а и е и решение на самата майка.

# 148
  • Мнения: 1 394
Ако майката е физически здрава и лекарят прецени,че няма причини да се предприема цезарово сечение,мисля,че е добре да го послушаш.Аз също познавам две жени-едната роди на 47,а другата на 39....и двете родиха нормално без абсолютно никакви усложнения,дори шевове нямаха.  Peace...Така,че според мен възрастта не определя дали да родиш нормално или секцио,всичко зависи от физическото състояние на майката и начина по който протича самата бременност.

# 149
  • Мнения: 197
Нормално раждане е най- доброто Peace, природата ни го е дала, разбира се ако няма конкретни медицински показатели да се прави секцио- възрастта сама по себе си не е такъв показател.

Аз съм на мнение, че всеки  подсъзнателно знае кое е най-добро за него, само трябва да се замисли за това Thinking, вместо това в повечето случай търсим външно лице, което да потвърди вътрешното ни решение.

Последна редакция: нд, 24 май 2009, 15:10 от iava

Общи условия

Активация на акаунт