Секцио или нормално раждане?

  • 7 234
  • 159
  •   1
Отговори
  • Мнения: 124
При преносване кое е по-добре- секцио или предизвикване на нормално раждане?

# 1
  • София
  • Мнения: 8 294
Каквото каже лекаря!

# 2
  • Мнения: 27 524
Винаги нормалното е най-добрият вариант за бебето и за майката. Ако е преносване без медицински проблеми и показания за секцио - тогава нормално. Колко дни преносваш, ако всичко е наред с бебе, плацента и води, както и твоето състояние, не е нужно да се бърза. Понякога се оставя и две седмици да се преносва. Твоят доктор какво препоръчва?  Simple Smile

# 3
  • Мнения: 1 187
Лекарят ще прецени.

# 4
  • Мнения: 1 354
И според мен,лекарят ти трябва да каже какво е най добре за теб и бебето.

# 5
  • Мнения: 1 740
Според преценка на лекаря. Peace

# 6
  • BG
  • Мнения: 1 900
Аз като преносих,да не би да съм секцио.Преносването не е причина за секцио.Според състоянието лекаря преценя как ще бъде родено детето.

# 7
  • Мнения: 27 524
Преносването не е причина за секцио.

Разбира се!

Дано само лекарят да прецени обективно, а не масовото препоръчване на секцио с цел пари да бъде препоръчано именно от тази гледна точка  Tired

# 8
  • Мнения: 793
И аз съм за нормално раждане Peace ,но най добре послушай лекаря. Успех  Hug

# 9
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 930
Аз по принцип съм привърженик на нормалното раждане, но в крайна сметка думата има лекарят. Той познава най-добре положението, за да прецени кое е по-добре.

# 10
  • Някъде там на юг...
  • Мнения: 1 233
По възможност нормално раждане  Peace

# 11
  • Мнения: 2 334
Според преценка на лекаря. Peace

И аз така мисля  Peace

# 12
  • Мнения: 370
Аз не бих се подложила на секцио,ако мога да родя по нормален начин.Ти решаваш,дали ще изтърпиш болката или ще искаш операция,от която ще се възстановиш по-трудно.

# 13
  • Мнения: 6 082
според мен нормалното раждане е за предпочитане,зависи все пак какво ще каже лекаря

# 14
  • под кривата круша
  • Мнения: 294
Вече са ти отговорили, че преносването само по себе си не е причина за секцио. Следят се състоянието на плацентата, количеството и цвета на водите, тоновете, размерите на бебето и знам ли още какво Rolling Eyes. Преносих с 9 дни, наложи се секцио, но не заради това. Бих избрала нормално, ако можех. Забравих да спомена, че опитахме да предизвикаме нормално-не се получи.

Последна редакция: пт, 24 апр 2009, 14:54 от Есме Вихронрав

Общи условия

Активация на акаунт