Секцио или нормално раждане?

  • 7 289
  • 159
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 693
Мен повече ме е страх от предизвикано раждане, отколкото от секцио. Ако трябва лично за себе си да избирам.
Но все пак трябва да се прецени каква е причината за преносването, дали не е объркан термин и дали трябва да се изчака бебето само да се роди.
Имам позната, която преноси с две седмици. Но тя знаеше точно кога е "станало" бебето и беше сигурна, че всъщност не преносва, въпреки изчисления термин.

Абсолютно  Peace

Не бих казала, че предизвиканото раждане е по-добър вариант от секциото, въпреки че и аз по принцип съм ЗА нормално раждане!

# 31
  • Мнения: 2 013
Аз преносих с шест дена и за малко ми се размина предизвиканото раждане.Иначе нямах предпоставки за секцио и така или иначе щях да родя нормално.  Peace

# 32
  • Варна
  • Мнения: 1 817
Преносването не е показател за секцио  Rolling Eyes . Първо най-вероятно ще те тушират и ако не стане ще го предизвикат, ама чак секцио, освен ако нямаш други показатели или по желание ....

# 33
  • Мнения: 2 587
По възможност нормално,но най-добре е лекарят да предцени.

# 34
  • Мнения: 4 303
Преносването не е предпоставка за секцио. Ако има медецински показатели за това, а и лекарят прецени, че секциото е най-удачно за бебето и детето, тогава да.
Освен това не е задължително да ти предизвикват раждането. Може бебето само да тръгне докато се чудиш кое е най-добре.  Grinning

# 35
  • Мнения: 9 476
Подобни заглавия има един куп в този форум.
Това че преносваш в никакъв случай не означава че трябва да раждаш секцио.

# 36
  • Earth
  • Мнения: 1 952
Има около 238783274585 теми във форума.

И само доктор може да ти даде отговор на този въпрос . Преносването не е предоставка за секцио по медичински причини.

# 37
  • Мнения: 645
по преценка на лекаря,секцио по медицински причини Peace

# 38
  • Мнения: 8 999
Твоят лекар със сигурност е много по-обективен от нас. Все пак той ти е следил цялата бременност и неговото мнение ще е по-точно. Ние тук можем само да се изпокараме.

# 39
  • Мнения: 542
Аз преносих със 11 дни и въпреки че исках да родя нормално и ме беше страх от операция,при нас не стана с предизвикване!бебето просто не искаше да се ражда!и накрая ме оперираха!
все пак лекарите преценяват според случая!

# 40
  • Мнения: 2 447


Абсолютно  Peace

Не бих казала, че предизвиканото раждане е по-добър вариант от секциото, въпреки че и аз по принцип съм ЗА нормално раждане!
Просто от любопитство- защо смяташ,че секциото е по-добре от предизвикано раждане?

# 41
  • Мнения: 233
Нормално разбира се. Защо ще ти порят корема, ако може и без това

# 42
  • Мнения: 2 616
Ако причината за избор на секцио е "по-лесно" раждане, то от опит мога да каже, че това е пълна простотия!!!!
Боли - много.Възстановяването, според възрастта на жена е от 15 дни до 6 месеца и повече. Да не говоря, че след операцията има ограничения за следваща бременност, за физическа активност за възстановяване на теглото и куп други "неудобства".
Така, че твърдо и с две ръце съм за нормално раждане. Да не говорим, че има редица начини и способи, според които дори естественото раждане да не се превръща в травмиращо преживяване за жената и детето.

# 43
  • Пловдив
  • Мнения: 3 711
Преносването не е причина за секцио.Какво казва док?

# 44
  • Мнения: 60
При мен секциото беше задължително, понеже бебето ми беше огромно- роди се 5,100кг.Но при всички случаи съм твърдо за нормалното раждане.Не искам да си спомням за болките, но бих ги изтърпяла отново  Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт