Тегло на бебе на 9 месеца

  • 22 870
  • 87
  •   1
Отговори
# 60
  • София
  • Мнения: 23 124
Кой дава боза на 2-месечно? Shocked Shocked Shocked
Нямам думи просто, какво причиняват някои майки на децата си  Twisted Evil Боза, чесън, лук, гъби.....Ако някоя се изцепи, че храни бебето си с шопска салатка и кебапчета, вече няма да се учудя.
А какво ще кажеш за сухи пасти на 7 месеца  Wink Съседката така храни, пък сега реве, че няма да може да дава сладкиши ( Shocked) че детето е с алергия към белтъка  ooooh!
Вече наистина преставам, че изместихме темата, ама бяхме и провокирани  Mr. Green

# 61
  • Мнения: 2 447
Абе,хора наистина не мога да ви разбера с това нахвърляне.Така ли не може да приемете че има и хора,които не мислят като вас.Всеки сам има правото да прецени как да си храни детето си и според мен никой няма правото да му се нахвърля за това.

Извинявам се за спама,но не се сдържах.

# 62
  • София
  • Мнения: 44 284
Ади...днес си много докачлива на тема хранене Simple Smile))

има неща, които са извън всякаква логика, не просто друго мнение...има някакви граници все пак......нормално е когато са брутално прекрачени, да има реакция....Wink

ти може и да си толеранта и като на три месеца някой даде боб на детето си....това нито обаче е правилно, нито нормално, нито в границите на разумното и е ест да има реакция...пък било и по-рязка....
все пак е форум....няма как всички мнения да са одобрителни и поддържащи..... и сред всички крайности, сред многото положителни и отрицателни  изказвания за един проблем, накрая авторът или друг нуждаещ се  намира истината.......
който не иска по-иначе мнения...по-добре да не задава въпроси...тук хора много, няма как всички да са или на твоето мнение или да си мълчат...не го намирам и за нужно......
за някои критиката е градивна...било то и остра.....за други просто причина да се  фръцнат обидено....за трети - трето.....


# 63
  • Мнения: 2 447
Ейнджълче, Hug....съгласна съм съм че когато нещо не го намираме за нормално,някак си спонтанно изниква възмущението,но понякога не мога да приема как се нахвърляме в/у някого,сякаш е убил детето си, заради нещо което не намираме за нормално.Съгласна съм,че когато питаме нещо ще трябва да си понесем и критиките,но не и сякаш съм убила детето си примерно.Има хора,които колкото и да се нахвърляме,няма да променим възгледите им за правилно и неправилно.

От доста време ми прави впечатление,че на тема хранене(а и не само) се реагира така...и днес просто не се сдържах да кажа и аз какво мисля.
Може би защото аз не съм такъв човек и колкото и да ми се струва неправилно,не бих реагирала по този начин,и затова ми е малко ...

# 64
  • Мнения: 840
Абе,хора наистина не мога да ви разбера с това нахвърляне.Така ли не може да приемете че има и хора,които не мислят като вас.Всеки сам има правото да прецени как да си храни детето си и според мен никой няма правото да му се нахвърля за това.

Извинявам се за спама,но не се сдържах.
Ами ние не и се нахвърляме, просто споделяме Wink Честно кажи, на теб струва ли те се нормално сурови лук и чесън Whistling, а гъбите Confused

# 65
  • Мнения: 2 447
Абе,хора наистина не мога да ви разбера с това нахвърляне.Така ли не може да приемете че има и хора,които не мислят като вас.Всеки сам има правото да прецени как да си храни детето си и според мен никой няма правото да му се нахвърля за това.

Извинявам се за спама,но не се сдържах.
Ами ние не и се нахвърляме, просто споделяме Wink Честно кажи, на теб струва ли те се нормално сурови лук и чесън Whistling, а гъбите Confused
Няма,значение на мен какво ми се струва нормално-там е работата. Wink
Майката е преценила-дала е.Едва ли ние ще променим това,в крайна сметка е свършен факт.

# 66
  • Мнения: 840
Напротив, точно там е работа, че можем да променим нещата. Все ми се струва, че ако повече хора споделят мнението си(което предполагам какво ще е Wink)майката може да се вразуми за напред.
Да ставаше въпрос за някое по-голямо дете бих го приела, но за 9 месечно бебе #Crazy

# 67
  • Мнения: 1 427
Ами нали някое друго неопитно майче ще отвори темата, ще прочете, че другите дават сурови храни, ще реши, че така се прави и ще почне и тя да дава, "щот така била прочела".

# 68
  • Мнения: 2 447
А не е ли възможно и да има майчета,които въпреки всичко прочето пак биха постъпили така???

Не,наистина не искам да влизам в спорове.Изобщо нямам това за цел.За мен-всеки си има главата на раменете и си преценя...Аз лично какво и кога да дам,преценям сама.За мен няма никакво значение,кой какво казва и смята за нормално-преценям и според сина си...така че...

# 69
  • София
  • Мнения: 44 284
да ти преценяваш....има хора които без да преценяват  и децата си осоляват щот така била казала бабата или щото някъде чули така......
наистина има хора, които действат без много да му мислят, даже хич.....
но повечето от тях и форуми не четат Wink

# 70
  • Мнения: 2 447
да ти преценяваш....има хора които без да преценяват  и децата си осоляват щот така била казала бабата или щото някъде чули така......
наистина има хора, които действат без много да му мислят, даже хич.....
но повечето от тях и форуми не четат Wink
Така е, Peace и на тези хора каквото и да им приказваш- "Едно си баба знае-едно си баба бае" така че...Аз лично предпочитам да си спестявам усилията.

# 71
  • София
  • Мнения: 44 284
 Peace  bouquet

то и без това май доста излязохме от темата Simple Smile))

# 72
  • Мнения: 840
Ок нека да не спорим Hug Всеки знае кое е най-добре за неговото дете. Но някак не ми се връзва да се действа само по интуиция Peace И най-вече да използваш детето си като опитно зайче.

# 73
  • Мнения: 2 447
Ок нека да не спорим Hug Всеки знае кое е най-добре за неговото дете. Но някак не ми се връзва да се действа само по интуиция Peace И най-вече да използваш детето си като опитно зайче.
Именно това имах предвид. Peace Обаче,не смятам,че използвам детето си като опитно зайче...

Спирам наистина,много се отклонихме..

# 74
  • Мнения: 627
Направо се чудя защо така се разгорещихте за суровото хранене. Преди да го приложа съм прочела доста книги и сайтове и съм сигурна в това, което правя. Но не искам да убеждавам/разубеждавам никого... Здравословната храна е здравословна за всички възрасти. А и бебка се чувства много добре от нея. Просто се притеснявах дали не е по-слаба от нормалното, но вие ме успокоихте. За което ви благодаря.

Общи условия

Активация на акаунт