Тегло на бебе на 9 месеца

  • 22 910
  • 87
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 133
аз също давам суров чесън , слагам го в супичката(преди това съм питала педиатърката)По една мъничка скилидка на цяло бурканче.Питах и за домати -също може без семките и люспата, но те са като "пластмасови" и избягвам да давам ,въпреки че бебо ги обича.Не знам, суров зелен лук и гъби не бих дала.
Готвя на най -ниската степен на печката.Чела съм ,че така се запазват витамините.
temida дай някакъв линк с информация за суровоядство при малки деца, моля

# 76
  • София
  • Мнения: 23 151
Направо се чудя защо така се разгорещихте за суровото хранене. Преди да го приложа съм прочела доста книги и сайтове и съм сигурна в това, което правя. Но не искам да убеждавам/разубеждавам никого... Здравословната храна е здравословна за всички възрасти. А и бебка се чувства много добре от нея. Просто се притеснявах дали не е по-слаба от нормалното, но вие ме успокоихте. За което ви благодаря.
Суровоядството при нас се изравява с даване на плодове, което смятам за нормално за възрастта, на която е дъщеричката ми. И на мен ще ми е интересно да попрочета малко повече по материята  Peace

# 77
  • Мнения: 627
Например този - http://www.zemianazaem.com/?p=133.

Обърни внимание на хранителната левкоцитоза - при приемане на сготвена храна организмът реагира като на разболяване, мобилизира левкоцитите в кръвта.

# 78
  • София
  • Мнения: 23 151
Например този - http://www.zemianazaem.com/?p=133.
Обърни внимание на хранителната левкоцитоза - при приемане на сготвена храна организмът реагира като на разболяване, мобилизира левкоцитите в кръвта.

Всичко това звучи много добре. Но в статията не се споменават думите "бебе", "дете"... Поне аз никъде не открих, че е изрично упоменато, че суровоядството се отнася и до БЕБЕТА. Или някои хора не правят ясно разграничение между бебешкия организъм и такъв на човек в зряла възраст  newsm78

# 79
  • Мнения: 627
Не знам за какво ясно разграничение говориш. Нима мислиш, че готвената храна е вредна за зрял човек и полезна за бебе....

# 80
  • София
  • Мнения: 23 151
Не знам за какво ясно разграничение говориш. Нима мислиш, че готвената храна е вредна за зрял човек и полезна за бебе....
Не ме разбра - говоря за суровата! Но както и да е, има спорове, в които истината няма да се роди  Wink
Пък и аз не съм привърженик на крайностите, нито в храненето и кулинарията, нито в каквото и да било друго  Peace

# 81
  • Мнения: 1 427
Не знам, ама ако цял живот си била само на мляко и изведнъж някой ти набута сурова чушка, дали ще я смелиш Wink.  Съгласна съм, че пресните сурови храни са полезни, но прехода трябва да е много плавен. Това меню е подходящо за 2-годишно, но за 9-месечно трябва нещо по-лесно смилаемо. Иначе по принцип няма нищо лошо в суровоядството.

# 82
  • Мнения: 19
ne se pretisnqvai i nie sme na 9 a sme daje po malki ot vas samo 7100.a otnosno xranata kakto ti preceni6 i estestveno samoto bebe 6te ti pokaje koe e dobro za nego.

# 83
# 84
  • Мнения: 19
a kolko santimetra ste

# 85
  • Мнения: 2 376
Щом и понася на  бебка какво пък. Гъбите не се препоръчват, защото са тежка и трудноусвоима храна, но няма проблем да  се дават преди година. Със сигурност чушката и тиквичките са по-полезни от попара  Wink.
Правиш ли нещо специално за нитратите? Киснеш ли зеленчуците във вода например?
Аз пък заради предполагаема анемия дадох направо телешко на 8 месеца, това е най-добре усвоимата храна до момента. Виж обаче , когато аз ям лук или чесън, получава разстройство.

По темата на 8 месеца бяхме 9,5 кг на 9 едва ли ще е качила много, защото не се спира.

# 86
  • Мнения: 627
Суровата храна се смила много по-лесно от готвената. Просто при готвенето храната става на каша в стомаха и губи всичко полезно. Така и при хляба. Белия хляб е направен след като от зърното е премахнато всичко полезно. Бебка веднъж яде при баба си бял хляб. Въобще не и се отрази добре. Каката също я боли корема от белия хляб. Така, че ядем само черен, освен това е и по-вкусен.
Но нямам за цел да агитирам никого. Всеки решава сам за детето си.
А пък от нитратите едва ли успявам да избягам. Но полагам усилия. Беля и доматите, и краставиците, и крушите, като се надявам, че там са струпани химикалите. Блажени са вярващите, ама какво да правя...

# 87
  • Мнения: 9 914
домати, краставици, круши - са внесени или отгледани при изкуствени условия, та какво истинско има в тях в момента, не знам. въпреки че най-много витамини, казват, има в кората на плодовете.
не се научиха хората, че всеки зеленчук и плод си има сезон.
 а хляб на бебе по принцип не е добра идея.
Изобщо, в последните години е крайно съмнително всичко, което ядем, така че престараването може би е излишно Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт