тегло на бебе

  • 8 398
  • 28
  •   1
Отговори
  • Мнения: 5
Бебето ми е на 5,5 месеца(момиче).Тежи 6кг.100гр.,което ме притеснява.Моите познати имат бебета с приблизително еднаква възраст(с разлика от 1-2 седмици),които тежат с килограм повече.Рових се в интернет и средните стойности на тегло на бебе в тази възраст са също доста над нашето тегло.Може ли някой да сподели дали сме под нормата или е нормално?!?

# 1
  • Мнения: 365
http://www.infantchart.com/

Ето на този сайт можеш да свериш къде се намира твоето бебе спрямо другите бебета на същата възраст - въвежда се пола, датата на раждане и теглото.

# 2
  • Мнения: 4 555
Бебето на едни приятели също е на 5м и май още няма 6кг. Живо и здраво си е.
Теглото е в долната граница на нормата, но все пак в нормата.
Вашият педиатър какво казва?
Вие едри ли сте с таткото?

# 3
  • Мнения: 1 796
Ами ние сме почти 8кг.,но сме над нормата,ако вашите килограми бяха притеснителни предполагам педи щеше да каже нещо.

# 4
  • София
  • Мнения: 591
Аз гледам тази таблица - по стандартите на СЗО. В нея се взема и предвид теглото при раждането на детето.

# 5
  • Мнения: 30
моята дъщеря е на 6 месеца и няма даже още 6кг, но си е напълно здравичка и игрива.движи се на долна граница, но всичко е в рамки.какво казва наистина вашият педиатър?

# 6
  • В друго измерение
  • Мнения: 140
Всяко бебе е различно. Незнам защо сравняваш и се притесняваш, теглото на едно бебе зависи от много фактори, един от които е ген.

Ние сме на 6 месеца и тежим 7 кг. Изобщо не сме едри, но живеем в Канада и тук не се гледа колко е наддало бебето, а се слагат цифрите на графиките на СЗО и така се определя как върви бебето. Ние винаги сме били в 50-тте %, т.е. средно бебе, нито много едро, нито много дребно - точно както е в таблицата, която е дала Supermint. Докторката ни много ни се радва, казва, че сме перфектни.

Не виждам притеснения, важното е да наддава, да пълни памперси и да е жизнено.

# 7
  • София
  • Мнения: 39 747
Майките вече са написали "Всяко бебе е различно."
В библиотеката съм добавила линк към тема от форума, с линкове за таблиците на СЗО - Таблици за ръст и тегло от СЗО
Supermint също е дала линк.
Можете да зададете въпрос и в темата за родени август 2009 г - АВГУСТинското човече, празнува половин годинка вече - тема № 10

# 8
  • Мнения: 1 001
Спокойно!  Peace
Моят син от лентичката се вижда, че е на 9 мес. вече и сега тежи ок. 8,500кг.  Peace Много бързо расте на дължина, но на тегло винаги си е бил слабичък.  Peace Честно казано не помня на 5 1/2 мес. колко е тежал, но направи сметка, че едва ли е бил по тежък от вас. Даже 7 с/у 8 мес. качи доста 500гр. и тежеше почти 8 кг. на 8 мес.
Важното е детето да е здраво и жизнено - кг. са за статистиката.  Peace
Моят си хапва прилично, не мога да кажа, че яде много, но си яде. За сметка на това не се спира. Когато е буден, няма секунда, в която да не върши нещо - скачане, клякане, ставане, лазене... как да качи.  Laughing Пък и двамата с баща му сме слаби (и винаги сме били такива) и няма как той да е пухкав - гени.  Wink
Не се вторчвай в килограмите - важното, е да се чувства добре детето и щом е здраво всичко е ок.  Peace

# 9
  • BG
  • Мнения: 1 900
Всяко дете е различно.неможе всички да тежат еднакво.Зависи и от родителите все пак-от гена.Щом е здраво и жизнено няма място за притеснение.

# 10
  • София
  • Мнения: 44 041
не се тревожи, ако детето е жизнено, щасливо, яде, пишка, ака и расте на ръст Simple Smile
децата са различни, освен всичко друго и ако вие не сте гиганти няма как и детето ви да е....
А и 6100 не са малко...
Моят син на една година тежеше 7990 Simple Smile просто си е такъв - яде, не яде - не са му много килата...

Най-голямата грешка е да сравняваш детето си с другите..приеми, че всичко е индивидуално и не си слагай излишни тревоги на сърцето.

# 11
  • Някъде по Дунава
  • Мнения: 4 747
Поразрових се и открих че Ели на тази възраст е била 6,5кг.Общо взето никога не съм се притеснявала за теглото.

# 12
  • Мнения: 345
Ами май вие сте си в нормалните граници, слабички, но нормално. Моята дъщеря пък на 3 месеца и половина беше 7.500 кг, 65 см, а сега вече сигурно минава 8 Embarassed. И аз се бях притеснила, ама какво сега на диета ли да я поставя?

# 13
  • Мнения: 5 987
 всяко дете е различно,моето като вече 4 г. е в долната граница и за височина и за килограми,какво да кажа,всичко е до гени,важното е да са здрави

# 14
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 204
Моята дъщеря качи само 5 кг през цялата си първа година. Роди се едро бебе, но не качваше и това е. На годинка тежеше 8.800. На 6 м. е била 7.100.

Общи условия

Активация на акаунт