Речник за неологизми,лапсуси и хрумки :)

  • 3 781
  • 22
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 192
 newsm78 "спри се"=сапри се=съпикясай се...?(поне на мен така ми звучи Mr. Green )

# 16
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Да, нещо средно между "спри се" и "съобразявай се"

# 17
  • Мнения: 698
"Сапикасвам се" си е редова диалектна дума, предполагам чуждица от турски.  Simple Smile Означава - или поне в тази употреба съм го чувала най-често - опомням се,  идвам на себе си - след изненада, стрес, болест.

# 18
  • Мнения: 1 192
Обаче има една дума, която ме разбива: бебеправим.
И аз покрай форума я научих,но ми се струва удачна,защото " правим опити за бебе" е доста дълго,а и се налага да го заменяш с подобен израз,за да не се повтаряш JoyДай предложение за заместител,защото "правя секс" е едно,а секс за дете е вече действие с друго значение Rolling Eyes
Аз пък съм фен на БАБУНЯК  #Silly-злобна и проклета бабка,а КУКУНДРЕЛ е дума ,която често използвам като синоним на лудетина и сомнамбул  girluu
Вибромат,сигурно има такава порода мъже, освен идеалния-ВИБРОГАД  Mr. Green

Последна редакция: сб, 25 апр 2009, 10:36 от Пумукъл

# 19
  • ВАРНА
  • Мнения: 4 500
Поради честите проблеми с МПС-та аз използвам нова дума за кръстовище-катастровище.

# 20
  • Мнения: 4 651
Важното е, че младите учат нови думи. Да си прекръсти темата колежката на "Неологизми и лапсуси", да си оправи правописната грешка и така.
Чак пък "млади" и чак пък "учат"...(все пак сме в Клюкарник Mr. Green)Иначе веднага ще я прекръстя темата,но правописната грешка ще оставя за назидение #Cussing out

Тихо бре, кой те бие да казваш млада ли си или не  Heart Eyes
Така е, на смс си казват *ес ем ес*, обаче на самото действие, пращане на смс, се казва зимзен Simple Smile на немски: simsen

Аха за глагола говоря. А предполагам е зимсен, защото s преди гласна се чете з. Абе както казах хич не го чувам немския, но съм слушала да го употребяват и ми звучи много сладурско.

# 21
  • Мнения: 3 405
"Нахапа" ли се? Комбинация от "наяде ли се?" и "хапна ли?" Simple Smile

# 22
  • Мнения: 1 152
Преди доста време, когато полицаите бяха още милиционери, съм чувала интересна думичка за регулировчик- улиционер.
Сега би трябвало да е улицай)  Laughing

Скоро една приятелка на дъщеря ми и обясняваше, че трябва да натисне "катерола" на PC-то и доста се пулих, докато схвана, че това е клавишът CTRL Joy

Общи условия

Активация на акаунт