Когато близки и приятели те засегнат?

  • 6 524
  • 91
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 5 710

Не е въпроса в това дали щях да отида, или не, а в това, че нищо не струва да засвидетелстваш уважение към човек, който е заслужил такова.


Аз мисля, че те не мислят, че ти дължат уважение, защото си им правила услуги. В този смисъл, има ли нужда да си даваш парите за кошница цветя? Те тия хора няма да разберат даже , не биха се и замислили.  Аз сигурно с 3 хода бих ги отсвирила тотално и не бих се занимавала повече.

аз познавам едно момиче, което беше запознало двойка и известно време ги подслоняваше и т.н, те не я поканиха на сватбата си...

а приятелката ми даде апартамента си на едно приятелско семейство, които когато си тръгнаха след година и нещо обитаване не си бяха избърсали трохите от масата ( това го видях с очите си), да не говорим за разни сметки, които бяха натрупали...

# 16
  • Мнения: 431
Ами явно не сте толкова близки вече... Не знам, не бих могла да се обидя от това. Просто ще приема, че не ме чувстват приятел вече и пътищата са ни се разделили. Без огорчение.

# 17
  • Мнения: 22 433
mamaG, много точно си го казала, аз също съм присъствала на сватба, в която не всички хора, които присъстваха на ритуалите, бяха поканени и в ресторанта. Но въпреки всичко това е едно уважение и от двете страни.

Сватбата ще е около 100човека. Мацката започна да се крие в скайп от мен, което е адски тъпо, защото винаги се вижда кога човек е бил последно на линия. )

Най-тъпото е, че много често имаме професионални взаимоотношения с началниците на момчето (и в частност с него). И понякога те подхвърлят неща, които предполагат, че знам....а аз хал хабер си нямам.

И със сигурност не ми е за яденето и пиенето. )

10cent's, доста се чудя и аз дали ще схванат жеста, или намека, или както искате го наречете и дали да си хвърлям парите на вятъра.

# 18
  • Мнения: 9
може пък да искат да ви поканят по-специално щом сте близки и още да не са го направили.

# 19
  • Мнения: 59
Моето мнение е да се дистанцираш от тях, освен професионални отношения.
Ние бяхме засегнати със съпруга ми от много близки хора, в началото ми беше адски кофти - плаках, ядосвах се, преглъднах горчилката и сега ми е много по-добре просто не ми пука за тях.
Започнах да си пробирам приятелите, вече имам други критерии  Rolling Eyes

# 20
  • София
  • Мнения: 9 860
Това,че не са те поканили на сватбата може да е по много причини.Според мен не е прецакване.
Гадното е,че не са ти споменали за сватбата,още повече ,че те е разпитвало момичето за ресторанти и прочие.Все едно нарочно е криела.Това е неприятното.
Аз не бих им пратила цветя.Не за друг, а защото не са ти съобщили за женитбата си,при положение,че се виждате.
Прецаквали са ме,да!Като се оженихме с мъжа ми живеехме в гарсониера под наем.Забременях малко след сватбата и наши близки приятели,момче и момиче,се изпокараха с родителите си и дойдоха да живеят вкъщи.Беше ни тесничко,аз не се чувствах добре от бременността,те не се съобразяваха с това,бяха много шумни...и твърдяха че ще останат за седмица.Останаха три месеца.След неклкократни опити на мъжа ми да ги накара да си тръгнат,казвайки им в пряк текст това,се наложи да ги изгоним Rolling Eyes.Просто една сутрин като тръгваха за работа си поискахме ключовете и ги помолихме да не се връщат.Не са се обаждали оттогава.

# 21
Леле Мирама,хич не се коси,ами ги отсвири!Били сме в подобно положение,дори по -лошо. Бяхме поканени една седмица преди сватбата,при положение,че младоженците,с които бяхме доста близки и много си помагахме, знаеха,че тогава не можем да дойдем #Crazy А ние отдавна бяхме разбрали,кога е датата на сватбата,защото все пак имаме доста обши познати. И ако ни бяха поканили по рано,можехме да се освободим.Моят мъж,обаче има мноооого голяма уста и когато ни поканиха,благодари много мило,отказа и директно след това им каза в очите,какво мислим по въпроса. Определено не съм искала да им ходя на сватбата заради трите кебапчета и едното мезе. Искахме да видим,как двама уж близки приятели се вричат във вярност и ни беше много мило. След това ги подгони гузна съвест,ама късно либе за китка.

Та с две думи: сигурно много ти е болно,но наистина ги забрави!И недей да пращаш никаква кошница,само пари хвърлени на вятъра!Когато човек губи нещо,не знае,какво печели!Обратното също важи!

може пък да искат да ви поканят по-специално щом сте близки и още да не са го направили.

Да бе,сама не си вярваш!

# 22
  • Мнения: 3
Мирама, на това се казва кофти приятели. Поискай му сега ти услуга на този приятел и приятелка, дали ще се скрият, защото оправданието за ангарижащата подготовка за сватбата при теб не върви, като непоканена. Направи така, че да се изправят срещу теб като човек изискващ уважение, не бъди мишка. Аз бях много смирена, и още съм когато не застават срещу мен, но директния разговор винаги помага, разбира се с подходящ тон. Нищо няма да изгубиш, както и те не смятат, че могат да изгубят приятел.
Имах и аз една такава приятелка, с която израснахме заедно, и на мен ми беше спестена поканата за сватбата й. Но след години тя започна да ме търси, и не само мен ние няколко приятелки от детинство бяхме, но в нейния случай не тя поръчваше музиката. Аз се досещах за какво става въпрос, но все не можех да повярвам как някои свекъри ще си позволят да изберат само 5 от 30 мои приятели-например, а другите все едно, с тях или без тях, ......път на бабите. Както и да е, минало заминало, много важно. Не си го слагай на сърце.  Peace

# 23
  • Мнения: 93
Попадала съм в подобни ситуации. С едно момче бяхме като брат и сестра. Учехме в едно училище в основното образование, макар и в отделни паралелки. В техникума станахме по-близки. След това около 5 години бяхме почти неразделни и постоянно купонясвахме, бяхме в една компания. И така до момента, в който реших да живея постоянно в София /от провинцията съм родом/. Той престана да ми звъни. Обадих му се няколко пъти да го поздравя за рожден ден, имен ден и т.н. Постоянно пропускаше моите поводи, за да ме поздрави. Престанах да го търся и аз. Жалко е, понеже имаме страхотни спомени.  Sad

# 24
 Tired Позната история: Когато се омъжвах, преди 10 години, трите ми приятелки дойдоха на сватбата... Беше весело. А най-добрата ми приятелка ми беше шаферка (искаше да е кума, но дори нямаше гажде).
След около година научих, че приятелката ми от гимназията се е омъжила.
След две - че и тази от основното училище се е омъжила.
А след още две срещнах дамата, с която деляхме всичко по време на следването, бременна в седмия месец. (Не се бяхме чували доста време, откак тя си намери гадже, което не отговаряше на "великите" й изисквания от моминските времена - беше разведен, дребен, чалгаджия...)
Зарадвах се, търсих я... А когато беше вече в деветия месец, ми затвори телефона, "защото някой звъни на вратата". Обещах да й звънна след малко...  "Телефонът на абоната е изключен, или е извън обхват". Звъних ежедневно две седмици... После от майка й взех новия й номер и тя ми обясни, че докато сме говорели, се прибрал нейният и й донесъл нова сим карта... Сменила я веднага...
Дъщеря й се роди на същата дата, на която е роден моят син, но три години по-късно. Плаках от радост. Тичах в болницата... Отидох у тях, скоро след като ги изписаха. После за първи юни...
Тя не се обади нито веднъж. Само при един от разговорите ни спомена, че "когато си сменяла личната карта...".
Е, предполагам, че се е омъжила.
Това е моят опит със сватбите на приятелки...  Sad

# 25
  • Мнения: 9
това е ужасно!!! не го разбирам!!

# 26
  • Мнения: 2 556
Аз бих приела, че щом не съм поканена, явно не ме искат там и толкова и бих се дистанцирала от цялата ситуация. Ако става дума за наистина близки хора, бих ги попитала директно как така не съм поканена на сватбата им? Е, не бих отишла оттам нататък, както и да ме канят от гузна съвест, но поне ще ми остане удоволствието от директния въпрос  Wink

Кошница с цветя и картичка на събитието не бих изпратила.

# 27
  • Мнения: X
Не си струва да се хабиш...Всеки има такива "приятели".
Една такава "приятелка" много ме търсеше,когато си броеше стотинките,но когато мъжа й се позамогна малко,забрави ...Не знам защо реши ,че е по-по -най ...е,сега си стои без приятелки.
Случва се да се обади /горе-долу веднъж годишно/явно й е скучно,но аз съм все "заета".
Така че,тегли им една и си гледай спокойствието.С тях или без тях животът ти пак ще е хубав! 

# 28
  • Мнения: 10
За сетен път се убеждавам, че не е добре да се доверяваш и възлагаш големи надежди на подобни отношения! Какво значи приятелство? Тази дума е прекалено преекспонирана, прекалено преувеличена. Интересът и личната изгода са на първо място! Пък за теб - ако се сетят въобще! Обидно е, но ще престане да бъде ако спреш да очакваш някаква взаимност в отношенията ви.
 Мирама, за мен лично е ужасно обидно това, че не са ме поканили на сватбата! Дори не са споделили съображенията си защо го правят, редно е все пак. Аз бих се отдръпнала от тях, не бих могла да се преструвам, или да се правя че не ме е издразнило. Няма ги честните и открити отношения на които трябва да се базира приятелството, така че не съжалявай, мисля че нищо не си загубила, напротив! По-добре че го проумяваш вече, спри с услугите и очакванията, забрави ги че съществуват!
 

# 29
  • София
  • Мнения: 4 041
Сватбата не е ядене и пиене! Канили са ме на сватба само в църквата. Не само,че не се обидих, но дори бях поласкана. Ядене и пиене мога и сама да си уредя, уважението е нещото, което трогва. Фактът , че са искали да съм съпричастна на тяхната радост е много по-важен от словото на свекървата и танца с пиле пред кумовете!  Crazy

Мирама, на мен ми харесва какво си решила.  Peace Прати им цветя и картичка, бъди над нещата. От там нататък, сещаш се, че нямаш приятели, нали?

Общи условия

Активация на акаунт