Фетална Морфология в София?

  • 86 149
  • 89
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 1 569
Видях го в последствие, благодаря! А някой може ли за ФЕМИНА да даде актуални цени? В сайта няма...

# 76
  • Мнения: 239
Видях го в последствие, благодаря! А някой може ли за ФЕМИНА да даде актуални цени? В сайта няма...
[/quo


пак да повдигна въпроса, някой ако знае?

# 77
  • Мнения: 1 569
И аз за Фемина все още не намирам инфо, но така или иначе в понеделник ще им звъня за час, ще питам и ще кажа.

# 78
  • Мнения: 43
Здравейте момичета, някой да е ходил в Св. Петка при д-р Стратиева? Отзиви? Записала съм час при нея за ранна ФМ, но ми се иска за по-късната от сега да се ориентирам къде и много се чудя.

# 79
  • Мнения: 1 569
Здравейте момичета, някой да е ходил в Св. Петка при д-р Стратиева? Отзиви? Записала съм час при нея за ранна ФМ, но ми се иска за по-късната от сега да се ориентирам къде и много се чудя.

Котката Марта от нашата тема не ходеше ли точно при нея?

# 80
  • Мнения: 3
Здравейте момичета,преди няколко дни се регистрирах в сайта за да потърся мнения от вас .Бременна съм в 13 г.с. моят гинекологът ми препоръча БХС заради годините/37/ ,направих ги и сега съм много притеснена т.к.резултатите ми показват ,че съм в рисковата група за болестта на Даун.От вас разбрах ,че има изследване Ф.М. ,за жалост в лекарите не ми обясниха и ми препоръчаха амнио.Много изчетох тук във форумите и сега съм едновременно уплашена и донякаде оптимистично настроена.Моля за съвет направо амниото ли да си направя или първо Ф.М.Благодаря ви предварително.

# 81
  • Мнения: 239
Аз доколкото знам първо се прави ФМ и след това БХС, в смисъл то е съвкупен процес, ако само са ти вземали кръв, без да премерят различните му параметри на бебето, резултатът сам по себе си не дава пълна представа.  Да не би лекарят ти преди или след  това да те е гледал на ехографа и да е измервал размерите, без да ти каже, че това е ФМ и на база БХС да те е насочил към амниото. Иначе ако никой не е съобразил резултатите с измерванията, то първо на фм отиди и от там, ако те насочат за амнио. Като цялоБХС е просто статистика, можеш да прочетеш има много майки с много лоши резултати, в последствие при амниото всичко е ОК и са със здрави дечица, така че дори и амнио да решат, че е необходимо не се паникьосвай. Пожелавам ти всичко да е наред.

# 82
  • Мнения: 3
Аз доколкото знам първо се прави ФМ и след това БХС, в смисъл то е съвкупен процес, ако само са ти вземали кръв, без да премерят различните му параметри на бебето, резултатът сам по себе си не дава пълна представа.  Да не би лекарят ти преди или след  това да те е гледал на ехографа и да е измервал размерите, без да ти каже, че това е ФМ и на база БХС да те е насочил към амниото. Иначе ако никой не е съобразил резултатите с измерванията, то първо на фм отиди и от там, ако те насочат за амнио. Като цялоБХС е просто статистика, можеш да прочетеш има много майки с много лоши резултати, в последствие при амниото всичко е ОК и са със здрави дечица, така че дори и амнио да решат, че е необходимо не се паникьосвай. Пожелавам ти всичко да е наред.
  Мен ме гледаха на обикновен ехограф,а от вас прочетеното и от интернет разбрах ,че Ф.М. се прави на 4D.Тук в нашият град никой нищо не ти обяснява.И сега си мисля дали да не настоявам преди амниото да ме прегледат на 4D.Благодаря ,ще ви държа в течение ,дано всичко е ок.  Praynig

# 83
  • Мнения: 239
ФМ не се прави на 4Д, а на 2Д, 4 и 3Д са радост за окото най-вече. На мен ФМ ми правиха във Фемина и резултатът от БХС го разчете мисля генетик, прегледа на 4Д нищо няма да ти помогне, говори с твоя лекар. Иначе аз бих отишла на твое място в София с резултата от скрининга, защото има значение не само апаратурата, а и специалиста който те гледа. Лично съм много доволна от Фемина, вече бях на 3 ФМ при различни АГ и всички бяха много обяснителни и внимателни.

# 84
  • Мнения: 3
ФМ не се прави на 4Д, а на 2Д, 4 и 3Д са радост за окото най-вече. На мен ФМ ми правиха във Фемина и резултатът от БХС го разчете мисля генетик, прегледа на 4Д нищо няма да ти помогне, говори с твоя лекар. Иначе аз бих отишла на твое място в София с резултата от скрининга, защото има значение не само апаратурата, а и специалиста който те гледа. Лично съм много доволна от Фемина, вече бях на 3 ФМ при различни АГ и всички бяха много обяснителни и внимателни.
Благодаря ,ще последвам съвета те и после ще пиша .В края на другият месец трябва да си направя амнио.

# 85
  • Мнения: 76
Правих и трите фететални във Фемина. Бях доволна тогава. Но сега се съмнявам, че си разбират от работата. Единия бъбрек на бебко е останал малък и никой не го е видял като проблем. Разбрахме чак сега, когато бебето стана на 6 месеца и минахме на профилактичната образна диагностика. Със сигурност в 33 седмица се е виждала разликата поне в размерите и да подскажат, че има проблем.

# 86
  • Мнения: 2
Здравейте, бременна съм към края на 4-я  месец и генеколожката ми каза, че след празниците е добре да си направя фетална морфология. Казаха ми за една докторка, която прави такава някъде около Красно село, била и някакъв кардио специалист и особено обръщала внимание на сърцето на бебето. Само,че приятелката,която е ходила при нея и е изгубила контактите и не и помни името. Така че, ако може някой да ми даде инфо. А също ми казаха, че и в Майчин дом правят, някакви отзиви за там?

# 87
  • Мнения: 25
Според мен става въпрос за доц. Томова, намира се в красно село, ул.Съвет на Европа 1, медицински център Надежда. Телефона и е 0887606830, аз днес бях при нея, ми не съм очарована.

# 88
  • Мнения: 18
Здравейте, утре ми предстои ФМ при д-р Добрева. Тя ми следи бременността. Ще пиша за впечатления. Сега съм в 17г.с. В кои седмици се прави пак?

# 89
  • Мнения: 17
Yana Stoyanova-Rogacheva, феталната морфология в МЦ Марковс е 120лв. Аз вече ходих, но цената ми се вижда доста висока честно казано

Общи условия

Активация на акаунт