Фетална Морфология в София?

  • 86 152
  • 89
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4 250
Здравейте мами,
Като бъдеща мама на близнаци ме вълнува въпроса къде в София има добър специалист за фетална морфология на близнаците.
Доколкото проучих  ,биохимичния скрининг не е достоверен за многоплодна бременност и трябва да направим фетална морфология на 13,21 седмица.
Ще ви бъда много благодарна за всяка информация ,която ми предоставите
Лек ден!

# 1
# 2
Детска консултативна клиника, известна като Педиатрията, на ул. Найден Геров №2. Трябва обаче да си запишеш час. Ако личният лекар благоволи да ти даде направление, там приемат.

# 3
  • Мнения: 238
Препоръчвам д-р Спасов от МЦ Фемина. При него ме изпрати точно лекарката, която прави феталната морфология на Токуда.
Той е може би един от най-добрите специалисти в България по фетална ехокардиография.  Peace Много внимателен, подробен, изключителен професионалист.
Трудно се записва час за него, а е важно прегледът специално на сърцата да се направи до определена седмица.  Ако решиш да си запишеш час във Фемина ги предупреди, че става дума за близнаци защото заделят два пъти повече време в графика си. Успех!   Peace
 

# 4
  • София
  • Мнения: 418
и аз препоръчвам МЦ Фемина. имат много добър ехограф.
аз ходих при д-р Врагалева. тя беше много внимателна и ми обясни всичко най-подробно.
успех!

# 5
  • Мнения: 238
В по-късните седмици съм ходила и при д-р Врагалева и също много горещо я препоръчвам. Но поради липсата на биохимичен скрининг при близнаци е добре да се направи и по-обстоен преглед на сърцата, за да се отхвърли на вероятността за вродени малформации. Този преглед се прави от определени специалисти, като единият от най-добрите в София е д-р Спасов и за това препоръчах него. Simple Smile

# 6
  • Мнения: 4 589
Най-добре е ранната да се направи при д-р Сигридов. С две ръце гласувам за него. Мен той ме следи и мога да кажа, че е по-внимателен от д-р Марков, който ми прави късната ФМ.Ако искаш номер, ми пиши на лични.

# 7
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
Аз съм много доволна от д-р Връгалева в МЦ Фемина. Намира се на ул. Искър, зад Бърза помощ. В 12 г.с. видя половете и на двамата и не сбърка  Laughing

# 8
  • Мнения: 377
Моя приятелка с близначки ходи при Марков , на Алеко Константинов 17 .Беше много доволна .А аз също ходих там на 16 април , но със записването е голям зор.Ако решиш да ходиш трябва да провериш за час , но задължително кажи че си бременна .Успех и лека бременност . twin_neutral

# 9
  • Мнения: 4 250
Благодаря ви за отговорите.Ще запиша час при някой от специалистите.Сега съм 10 седмица има още 10 до феталната морфология  bouquet

# 10
  • Мнения: 4 589
malinkap ранната се прави в 11-13 г.с. , т.е. точно сега. После на мен д-р Сигридов ми каза да направя още една в 17-18 г.с. и после в 21 г.с.. Ранната е да се отхвърлят евентуални аномалии на плода.

Така че по-добре се запиши сега. Имай предвид, че при по-добрите няма часове месец напред.

# 11
  • Мнения: 4 250
nikolina-pikolina,благодаря за отговара.
И аз четох това и вчера попитах на прегледа моята лекарка къде да правя нухална транслуценция (нещо такова).Тя ми каза ,че вчера я е направила ,измерват се кости и някакви разстояния.Лекарката ми каза ,че въпреки ,че тя ще ми прави морфология по-често иска и второ мнение при доц Томова от Фемина на 20 седмица.

# 12
  • Мнения: 1 291
Марков в 13та седмица ми каза пола на децата-той е номер 1 за мене Peace

# 13
  • Мнения: 4 473
Така че по-добре се запиши сега. Имай предвид, че при по-добрите няма часове месец напред.

Така е. В понеделник бях на 3-та, последна ФМ при Марков и чух секретарката му да записва часове за след 15 юли.

# 14
  • Мнения: 1 291
НО си заслужава Peace

Общи условия

Активация на акаунт