ИЗРАЕЛ34

  • 19 454
  • 294
  •   1
Отговори
# 75
  • На дивана, под юргана
  • Мнения: 563
Мноооо молА, всички да си приготвят по 10 шекела за разказа ако шЪ четат и по 5 ако няма да четат...  Wink

# 76
  • Пловдив
  • Мнения: 292
Цитат
Катя, успех ! Защо на иврит  точно ще се татуираш ? Нетипична мюсулманка  Smile

petia911  погледни в "иврит " какво става и ще разбереш тънкия хумор  Mr. Green

Тигре ... а за превод на "таТОси" няма ли да събираш пари  smile3508

# 77
  • София
  • Мнения: 7 881
Мноооо молА, всички да си приготвят по 10 шекела за разказа ако шЪ четат и по 5 ако няма да четат...  Wink
Абе шекелите ви още ли са основно на монети. Щото като се возех по такситата в Тел Авив и таксиметърджиите си имаха едни голями монетарници в колите. Пък и някакъв спомен ми е останал, че повече с монети боравех.

# 78
  • Мнения: 490
 
Цитат
Оооо щом е забавляване вместо за Йерусалим да ви разкажа аз за язденето на  камила. Напраооо ти казвам ония там апаратите дето ги въртят космонавтите като ги подготвят, газ да пикаят.
Joy hahaha

     Днес голяма смях пада, само така , така се преодолява криза Party
Дядо Хаджия мисля,че е по важно да помниш хората, отколкото архитектурните забележителности Grinning. Усетил си духа на Израел.
      Кате, забравих и аз да ти пожелая лек път и да знаеш босняците,както ги наричат в Сърбия, правят много хубави баници, бюрек( като баница), и пита със сирене. Аз на моя мъж му опявам да ме води на Дрина Чуприя, така се казва и книгата на Иво Андрич( има нобелова награда за литература). http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%98%D0%B2%D0%BE_%D0%90%D0%BD%D0% … D1%80%D0%B8%D1%87          

# 79
  • На дивана, под юргана
  • Мнения: 563
Мноооо молА, всички да си приготвят по 10 шекела за разказа ако шЪ четат и по 5 ако няма да четат...  Wink
Абе шекелите ви още ли са основно на монети. Щото като се возех по такситата в Тел Авив и таксиметърджиите си имаха едни голями монетарници в колите. Пък и някакъв спомен ми е останал, че повече с монети боравех.
Най-малката банкнота е от 20 шекела - около 7 лв. Всичко надолу е монети. Ама ние няма да сме алчни, затова почваме с такава ниска миза... Давай, че сега шЪ изревЪт де е разказа...  Laughing

# 80
  • София
  • Мнения: 7 881
... Давай, че сега шЪ изревЪт де е разказа...  Laughing

"Уважаеми клиенти моля да ни извините за неудобството. Магазинът е в санитарен полуден, а после ще получаваме стока".  Laughing

# 81
  • Мнения: 110
тигреее, татуистът пита откъде да вземе модел за фигурката с едното голямо и двете малки елементчета. Как изглежда ансамбълчето "стъбло и клони"? Къде да гледа да го види? Освен това трябва да ме татуира със затворени очи и пред дрехите, че мъжът ми не дава - да не се изкушавал човека. Освен това като мижа татуикта, трябва да си е обърнал главата на една страна, че да не ме види като полусянка. Вярвам, че ще стане неповторимо тату.

Анди, аз не съм военна, следвоенна съм. Работя в хуманитарни мисии - някои са по-военизирани де, за възстановяване на следвоенни територии. Сега ще обучавам доброволци и ще мониторирам една програма за предоставяне на социални къщи на заселници - бежанци от войната, или хора, загубили всичко, както и занятия в училища. С мъжа си отивам - ясно е - муслим сме, при това интегрирани и с професии.

Бюреци и баници.... ех, мернах ги аз! Опитах ги! Вече бях там - да се нанесем малко и да мина пръв тренинг и медицински и психически изследвания и интервюта и да ми дадат някои специфични пособия за работата, а и мъжът ми мина по-рано на обучение. Ох, хубаво е, че 6 месеца сле осигурени - работа, къща и медицински грижи.     

# 82
  • Мнения: 2 952
Прочетох , Перах ... и писах също. За съжаление първо тук четох ,а после там ... Катето значи ме Фърли в ТъЧа  ooooh! Викам - пА някоЯ лУдОст  Crazy със затворени очи и пред дрехите.....да си е обърнал главата на една страна, че да не ме види като полусянка  Grinning

# 83
  • Мнения: 1 410
 rotfImbo Не мога повече ..... newsm62 Големи сте скици !
Кате,там няма ли да имате нет ,да даваш по някой отчет .... Laughing

# 84
  • Някъде там...
  • Мнения: 280
Писали,че писали...Аз сега се събуждам,прибрах се размазана от училище,голяма скука беше  Tired Отивам да напазаря и да чистя  Tired Мъжо отиде на помен (няколко години от смъртта на майката на негов приятел ) После е на един вид бдение,ох спях и не запомних как се казва (7 дни след погребението когато те посещават приятели ) и накрая на погребение - егати деня скапан...

Кате,успех ти желая и не ни забравяй  Peace

# 85
  • T"A
  • Мнения: 2 515
Бубе, шива се казва, като числото 7 в мъжки род  Peace

Днес бях Панталей скитник и снимах из махалата да ви покажа  Grinning
  Хълмът Наполеон е разцъфтял: снимка
И на път от супера към вкъщи е разцъфтяла богонвилията: снимка

Две снимки на детската площадка до нас (за първи път я виждам празна, без деца, и веднага я щракнах):
тук и тук  balloon

Реката Яркон: снимка

Снимах и един фикус, който си вирее навън (тук са така...) и понеже не се хвана в кадър, го снимах на 2 части: основа и корона

И качих няколко снимки във връзка с предстоящия празник - от украсата около нас  Peace

Почерпка с шоколадче: КЛИК в/у снимката >>

Ето, и останалите снимки: http://www.snimka.bg/photo.php?photo_id=11833893
това са две сгради, BSR им казват, и целите бяха в знамена, дано се види от снимките.

Гледам, пазаренето за събиране на парите е започнало  Mr. Green Тигър, нали знаеш - събирам ти ги в касичката ...

Аз пак изчезвам, този път за по-дълго, но  Naughty всичко виждам  Crazy

# 86
  • Мнения: 232
И аз като Бубето,се наспах подобаващо,че снощи след това земетресение от страх,спахме тримата!
... Давай, че сега шЪ изревЪт де е разказа...  Laughing

"Уважаеми клиенти моля да ни извините за неудобството. Магазинът е в санитарен полуден, а после ще получаваме стока".  Laughing
Ай стига бе,няма да има разказ ли? Crossing Arms

safar_maktoub,пожелавам ти успешна работа,и след шест месеца да се върнеш жива и здрава,и да разказваш!

Аз мога да събирам шекелите,ако нямате нищо против newsm56

# 87
  • Някъде там...
  • Мнения: 280
Вече събудена се сетих първата част какво учихме в Улпана-историята на Холон...Искам в детския музей и искам някой да разкаже защото нашата учителка-заместничка не е била там  Mr. Green Кой беше в Холон  newsm78

Холон е създаден 1940.В началото са били само 5 квартала отдалечени един от друг.С многото алии започва и възраждането на града-строителство на фабрики и нови квартали.Известен е като град на децата на Израел заради парка-Гней сипур и този музей на децата...Тали е била в гней Супир и беше постнала снимки от там  Peace През лятото има много фестивали които са посещавани от хората от цял Израел.Името Холон идва от думата хол което на иврит е пясък  Peace Населението на града сега е 170 500 човека  Simple Smile

Надявам се,че ви е харесал краткия ми преразказ  Hug

П.П. Наинка няма да се разберем за шекелите-аз съм със стаж като касиер а и разпознавам фалшивите 10 шекела  Mr. Green

П.П. Мента,хубави снимки Simple Smile

# 88
  • София
  • Мнения: 7 881
... Освен това трябва да ме татуира със затворени очи и пред дрехите, че мъжът ми не дава - да не се изкушавал човека. Освен това като мижа татуикта, трябва да си е обърнал главата на една страна, че да не ме види като полусянка. Вярвам, че ще стане неповторимо тату.
...

Боже колко напредна техника и на татуировките вече. Да им се ненадява човек.

...
Ай стига бе,няма да има разказ ли? Crossing Arms
...
Аз мога да събирам шекелите,ако нямате нищо против newsm56

Ми смея ли. То тука настана бой кой да събира парите.  Laughing

# 89
  • Мнения: 1 526
Как кой е в Холон, бреЙ?! Аз съм гордата Холон-ка на темата!

Общи условия

Активация на акаунт