истински еклери с яйчен крем - къде?

  • 17 479
  • 39
  •   1
Отговори
# 15
  • Plovdiv
  • Мнения: 303
Моите еклери не залепват, но не винаги успявам с тестото и чат - пат става доста рядко и се разтичат и не бухват. Пека ги върху хартия  Peace

За София нямам идея къде продават хубави еклери, но за Пловдив знам и като потвърждение мога да кажа, че всички колеги, които идват от София и минават през нашия офис, никога не ги пропускат  Peace

# 16
  • Мнения: 179
Саня, твоята рецепта много ми харесва заради това, че кремът е яйчен. Тия на Иви изглеждат перфектни, но искам като твоя крем Simple Smile Сега тъкмо почвам, стискайте палци!

# 17
  • 5 етаж в ляво
  • Мнения: 1 407
Никъде,само домашно приготвени Peace

# 18
  • софия
  • Мнения: 376
В София зад хотел Плиска има една Баклаварийка продават страхотни еклери,ама не знам коя фирма ги произвежда и къде другаде ги продават

# 19
  • Мнения: 292
Аз за дане ми залепнат еклерите ги слагам в тавиЧка, обсипана доволно с брашно (но не много Че изгаря). Така е гарантирано Че няма да ви залепнат.

# 20
  • Мнения: 2 142
Ееееееее, така ми се доядоха еклери и на мен...

# 21
  • Мнения: 179
Ееееееее, така ми се доядоха еклери и на мен...



Маце, хващай се и ти на работа Simple Smile) Цялата къща е брашно при мен в момента, даже направих глупостта да си поставя лаптота до тенджерата със смес за рецептата. И тези еклери ме накараха скоро да похарча за кухнеска везна, че явно моето разбиране за 500 грама брашно далеч се е различавало и слагах още и още... дано е ок накрая Simple Smile

# 22
  • Мнения: 179
 CryМомичета, така се изложих, че няма накъде - какво ли не ми се случи с тия еклери вчера - един час бърках, после се оказа, че трябва да слизам за брашно... Първата тава добре стана, но аз не знам защо реших, че сместа е рядка и вторите станаха като питки. Отделно като не затоплих млякото за сместа, бърках час и половина непрекъснато крема и накрая май пак остана рядък, като ръцете ми добре се изгориха. Сега има няколко, но ме е страх и да ги опитам.

 Cry Най-лошият ми кулинарен опит е товаа...

# 23
  • Варна
  • Мнения: 1 790
suppression, и при мен първия път не станаха, та чак на втория.  Grinning Имам спомен, че и аз втория път сложих още брашно, но станаха точно както си трябва. За крема - не знам, аз винаги кипвам първо млякото със захарта, и после добавям яйцата с брашното.
Сега като погледнах рецептата - то така са го написали, все едно, че още в началото всичко се смесва. (рецептата е копирана от форума, не знам дори на кого е) Пробвай по моя начин.
Имам и друга рецепта за яйчен крем, от тефтера на майка ми:
4 яйца
1ч. чаша захар
1ч. чаша брашно
1 литър прясно мляко
2 пакетчета ванилия
бучка прясно масло
Приготвя се по описания вече начин - кипваш млякото със захарта, останалото (без маслото) смесваш. След като кипне млякото добавяш сместа и бъркаш. Накрая, вече като махнеш от котлона добавяш маслото и пак разбъркваш - да се разтопи. Я вземи пробвай пак.  Wink

Последна редакция: вт, 05 май 2009, 00:47 от Саня

# 24
  • Мнения: 99
Еклерите на Иви са страхотни и много лесно се правят. Важно при еклерите е да не се отваря фурната докато се пекат иначе ще спаднат и ще станат като пита глетави. В темата, която е пусната тук за еклерите на Иви има рецепта за Жълт крем на Butterfly-направих ги с този жълт крем който е много вкусен и по начина описан от нея няма начин да не стане страхотен крем. Копирам написаното от Butterfly:

Жълт крем

1 л. прясно мляко
250 гр. захар
4 яйца
150 гр. брашно
2 ванилии
Млякото се кипва. Жълтъците се разделят от белтъците.Жълтъците се разбиват, като към тях се прибавя пресятото брашно и малко от млякото, което се разхлажда с малко студена вода. Бърка се до получаване на рядка каша, която се съединява с кипящото мляко, в което е разтворена захарта. Бърка се на огъня с дървена лопатка, като се внимава да не прегори. Съдът с крема се сваля от огъня, като от време на време се разбърква за да не хване коричка. След като се охлади се прибавят разбитите на сняг белтъци и се бърка леко. Добавя се ванилията.

П.П.Аз не разтварям брашното в разредено мляко, а само с вода. Внимавам да няма бучки.


Ето самата тема:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=249601.0

# 25
  • Мнения: 179
Момичета, аз не съм отваряла фурната чак до 20-тата минути след опичането им и изключването на фурната, а си бяха точно като питки - бухнаха, но не толкова много, изобщо не приличаха на тези от снимките на Иви. Може би грешката ми беше, че прекално много ги бърках и сместта стана направо като крем Simple Smile))

Иначе за яйчния крем изобщо не ми се говори - стана като грис, бърках го малко по-малко от 3 часа, като и загоря, защото в тази къща нямаме хубави съдове все още, и така..

Иначе всякви яхнии, пилета, мусаки, рула от кайма ми се получават, но тези еклери ме разплакаха буквално - беше най-големият ми провал. Даже толкова се бях натъжила, че казах на мъжа, че вече само ще поръчваме манджа и че няма да стъпя в кухнята  Grinning

# 26
  • Мнения: 2 142
suppression, не са такава трудност еклерите. Трябва да опиташ пак, сигурна съм, че следващият път, ще се справиш. Кажи по точно как ги прави, ако мога, ще те корегирам, аз правя много еклери с най различни кремове, а и ползвам две-три рецепти за тестото зависи, за какво ми трябват .

# 27
  • Мнения: 179
suppression, не са такава трудност еклерите. Трябва да опиташ пак, сигурна съм, че следващият път, ще се справиш. Кажи по точно как ги прави, ако мога, ще те корегирам, аз правя много еклери с най различни кремове, а и ползвам две-три рецепти за тестото зависи, за какво ми трябват .

Мишел, спазих рецептата на Саня от първата страница на темата, като обаче нямам везна и после ми се наложи да слизам да купувам още. Бърках всичкото това към 1 час с миксер и накрая сложих в тавата, но още тогава забелязах, че тестото не се лепеше толкова и не беше гъсто. А формичките, които излях с лъжица, се разтеглиха по-скоро настрани, отколкото се надуха.

Втората част от сместта направо я развалих с прекалено много брашно, изобщо не се надуха и имаха консистенция на хляб Grinning

Кремът пак го правих по тази рецепта, но направих глупостта да изсипя всички съставки в извадено от хладилника мляко и дори след почти 3 часа бъркане така и не се сгъсти.

Освен това първите се напукаха леко отгоре (сигурно е нормално). Интересува ме най-вече това тесто напълно като на купените еклери ли става или си има разлика. Тяхното е едно такова супер тънко, а при мен не се получи...

Бтв, Мишел, имаш прекрасни дъщерички, чак ме накара да си мечтая на 20 години Simple Smile))

# 28
  • Мнения: 2 142
Бтв, Мишел, имаш прекрасни дъщерички, чак ме накара да си мечтая на 20 години Simple Smile))

Благодаря  Hug Хич не мечтай, имаш толкова много време! Laughing

За еклерите, ползвай рецепта с по-малко продукти. Тъкмо мислех да ти обяснявам подробно как се прави и видях тази рецепта в темата. Обяснена е прекрасно със снимки даже и мерките са в чаши- няма как да сбъркаш. http://www.gotvetesmen.com/forum/index.php/topic,1910.0.html ( всъщност тя вече ти е дадена в темата)

Първо, тестото за еклерите не се бърка с миксер, а с дървена бъркалка, и са ти нужни максимум 5мин, за да го направиш. За крема също- млякото се затопля на котлона бавно (на не много силен котлон) без да загаря, с много бъркане и пак с лъжица, не с миксер! Пак са ти нужни 15тина мин.

# 29
  • София
  • Мнения: 570
В "Росита" има страхотни еклери!

Общи условия

Активация на акаунт