До каква възраст трябва да се пасира храната?

  • 3 549
  • 64
  •   1
Отговори
# 15
  • Перник
  • Мнения: 396
Имам бегли наблюдения, по-скоро от близки дечица, че тези които ядат от кухня, по-трудно свикват да дъвчат. Да ме извинят тези, които не са съгласни с мнението ми. Аз кухня не съм взимала, отначало пасирах всичко, малко преди годинка започнах да режа всичко ситно. Сега такива проблеми нямаме.

# 16
  • Мнения: 46 520
Тренировките започват със солети и бисквити,  хляб с по-жилава кора,  плодове...

   В съседната тема това са храни табу за малки деца, как да започнат тренировките Mr. GreenПо съвет на бг и английската педиатърки започнах да давам на децата бисквити, солети и корички от хляб, никоя не каза, че са отровни.

Ябълка гризка от 6 м., като захраних с глутен, давах и солети, никакъв проблем не е имала, но това по никакъв начин не повлия в/у яденето на манджа  Tired

Имам бегли наблюдения, по-скоро от близки дечица, че тези които ядат от кухня, по-трудно свикват да дъвчат. Да ме извинят тези, които не са съгласни с мнението ми. Аз кухня не съм взимала, отначало пасирах всичко, малко преди годинка започнах да режа всичко ситно. Сега такива проблеми нямаме.

Аз не съм съгласна  Mr. Green против кухнята съм и не съм записвала, връзка не виждам, късно прояде непасирано.

# 17
  • Мнения: 1 098
Пасирах храната на детето си до осми месец. Захраних на шест.

# 18
  • Мнения: 67
     Никога не съм пасирала храна на децата си ! И винаги съм се чудела че деца по на 1.6м не ядът нормално ядене а само смляни неща!  На тази възрас мойте деца ядяха това което ям аз.

# 19
  • София
  • Мнения: 62 595
Пасирала съм броени пъти. Още от 4-месечна възраст ги записах на млечна кухня. Като започнаха да им растат зъбите вече дъвчеха (по-скоро лигавеха) коричка хляб, солелета и подобни и им давах малки парченца от храната, която ядяхме с баща им на вечеря - парченце варен картоф, ориз, топено в соса на яденето, в един момент и малки парченца плод. Изобщо не усетих как минаха към нормалната храна и нормалното дъвчене.

Не виждам връзка между несвикването с нормална храна и детската кухня. Все пак от кухнята ядат само на обяд, дори да пият мляко два пъти на ден и каша на едното ядене, пак остава едно ядене, при което могат да се захранват с нормална храна на хапки и непасирана.

# 20
  • Бургас
  • Мнения: 529
Пасирах до към 9-10 месец.
Все още мачкам с вилица по големите парчета, но не на пюре, ами просто малко по-наситно.
Май го правя по навик, сигурно вече няма нужда.

# 21
  • Мнения: 1 669
Пасирах почти до годинката, защото се давеше и ме беше страх. Постепенно започнах само да намачквам. Сега - на година и два месеца вече нито пасирам, нито мачкам...

# 22
  • Мнения: 5 026
Около година,да не е и по-рано, спрях да пасирам.

# 23
  • Мнения: 1 447
На дъщеря ми пасирах до 1,4 месеца,но при нея първите зъби избиха на 1,1 месец,а при синът ми пасирах до 9 месец.

# 24
  • Мнения: 4 965
Не разбрах какво общо има кухнята. Там храните са ситно нарязани, но не смлени. Имам приятелки, които пасираха храната от кухнята и децата им проядоха късно твърда храна. Имам и такива, които слагаха вътре едри хапки хляб и децата им свикнаха да дъвчат. Зависи от децата и от действията на майката, а не от храната.
Извън темата, вземах от кухня, където готвеха чисто и вкусно /с голям кеф съм доизяждала храните на моите щерки  Embarassed/.

# 25
  • Мнения: 12
Явно наистина е доста индивидуално. В детските млечни кухни всичко е пасирано така, че най-малко до  1.6г. май няма място за притеснение.

# 26
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Явно наистина е доста индивидуално.
Peace Точно така е. Аз пасирах доста дълго, защото като ядеше манджа  се давеше, та чак повръщаше... Научи се да дъвче чак на около 2.5 години. Бях се отчаяла, но всичко си дойде на мястото в един момент.

# 27
  • Мнения: 1 725
Индивидуално е, разбира се. Трябва да се водиш по твоето дете. Наистина съм чела и по други теми, че трябва постепенно да се увеличават размерите на парченцата, а пасираното трябва да се спре още доста преди годинката, иначе наистина децата свикват така и не искат друг вид храна. Настя си яде кухнята, храната не е пасирана, а ситно надробена, но често и идва доста едро. Само, че не съм и я пасирала, а я смесвам с кисело мляко и така я яде без проблем (в повечето случаи). Но тези и капризи са отскоро, тъй като в момента и растат кучешките зъби.

# 28
  • София
  • Мнения: 4 042
Никога не съм пасирала! Баткото беше на пюрета до 10м, те са пасирани. Peace После кухнята-там всичко е много ситно и не смятах за нужно да пасирам допълнително. Малкият, понеже беше захранен късно, почти директно мина на пюрета за големи-над 8мес, те не са гладки, а на парченца. Нашата храна, ако се е налагало-мачках с вилица, да се усещат парчетата. Не смятам,че трябва да се пасира храната, дори да нямат зъби. Моят е на 1.9м и сега му растат кучешките, последните кътници още не са пробили. Но пък моите не са се давели. Ако се давят и повръщат-сигурно ще пасирам, знам ли.  Peace

# 29
  • Мнения: 5 539
Почти не съм пасирала, само в единични случаи за проба. От самото начало на захранването синът ми проявяваше луд ентусиазъм към нашата храна и изобщо не му пречеха по-големите парчета. Каквото не можеше да сдъвче с венци или със зъби, намирахме после в памперса. Дори в последно време въобще не ще да погледне храната от детската кухня, затова вече спрях да взимам храна оттам. Яде от нашата храна, без механична обработка.

Общи условия

Активация на акаунт