За моб. телефони, или откога да ги купим за децата си?

  • 3 739
  • 94
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 12 665
Всъщност, какво те вълнува? Детето ти е на 5 мес. След 5 г. може да навлязат съвсем други технологии. Май принципа да гледаме на другия в канчето.


Ами точно това,че въпросът е принципен-днес моб. тел.-утре нови технологии,а не това да гледам на другия в канчето. А ти не си отговорила на въпроса и ако ще пишеш,за да се заяждаш,по-добре не си прави труда.
Просто искам една спокойна дискусия,каквато до момента се получава.
И пак да подчертая -не съм с големи принципи и не знам как ще постъпя,когато му дойде времето.

Как да не съм отговорила. Отговорила съм от моята гледна точка. Моб.тел. е облекчение за мен.
Принципно - не е играчка или лукс. Не го давам като подарък за рожден ден или Коледа. Давам го като задължение - да отговаря винаги, когато аз или баща им им позвъни.
Детето ти е на 5 мес.  Нормално е да се вълнуваш за памперси и захранване.а за тел. има време.

# 31
  • Мнения: 175
Всъщност, какво те вълнува? Детето ти е на 5 мес. След 5 г. може да навлязат съвсем други технологии. Май принципа да гледаме на другия в канчето.


Ами точно това,че въпросът е принципен-днес моб. тел.-утре нови технологии,а не това да гледам на другия в канчето. А ти не си отговорила на въпроса и ако ще пишеш,за да се заяждаш,по-добре не си прави труда.
Просто искам една спокойна дискусия,каквато до момента се получава.
И пак да подчертая -не съм с големи принципи и не знам как ще постъпя,когато му дойде времето.

Как да не съм отговорила. Отговорила съм от моята гледна точка. Моб.тел. е облекчение за мен.
Принципно - не е играчка или лукс. Не го давам като подарък за рожден ден или Коледа. Давам го като задължение - да отговаря винаги, когато аз или баща им им позвъни.
Детето ти е на 5 мес.  Нормално е да се вълнуваш за памперси и захранване.а за тел. има време.



Пардон,сега видях,че си писала по-горе.За това се извинявам.
Но айде аз да си реша, за кое е нормално да се вълнувам и за кое не.

# 32
  • Стара Загора
  • Мнения: 5 548
Телефона определено не е лукс ,а необходимост . На моя син му купихме  в началото на втори клас . Просто нямаше за кога вече да отлагаме - беше му нужен. И аз съм спокойна ,като го чуя . 

# 33
  • Мнения: 3 360
...не можете ли да следвате добрия тон?!Няма нужда от това: Confused

Всъщност, какво те вълнува? Детето ти е на 5 мес. След 5 г. може да навлязат съвсем други технологии. Май принципа да гледаме на другия в канчето.


Ами точно това,че въпросът е принципен-днес моб. тел.-утре нови технологии,а не това да гледам на другия в канчето. А ти не си отговорила на въпроса и ако ще пишеш,за да се заяждаш,по-добре не си прави труда.
Просто искам една спокойна дискусия,каквато до момента се получава.
И пак да подчертая -не съм с големи принципи и не знам как ще постъпя,когато му дойде времето.

Как да не съм отговорила. Отговорила съм от моята гледна точка. Моб.тел. е облекчение за мен.
Принципно - не е играчка или лукс. Не го давам като подарък за рожден ден или Коледа. Давам го като задължение - да отговаря винаги, когато аз или баща им им позвъни.
Детето ти е на 5 мес.  Нормално е да се вълнуваш за памперси и захранване.а за тел. има време.



Пардон,сега видях,че си писала по-горе.За това се извинявам.
Но айде аз да си реша, за кое е нормално да се вълнувам и за кое не.

# 34
Телефона  е необходимост и затова двете ми по големи  деца имат GSM

# 35
  • Мнения: 4 593
за мен изобщо не е глезотия  , толкова нерви спестява
и ще му купя веднага щом изпитам необходимост, защото сега е почти постоянно с мен
естествено в началото сигурно ще има ограничения  - напр да може да набира само определени номера

Последна редакция: нд, 26 апр 2009, 18:43 от yasmina

# 36
  • Мнения: 824
аз съм вкарала номерата на баба му ,баща му и моя
На друг, на този етап ,не може да звъни,докато се научи да запаметява номера Mr. Green

# 37
  • Мнения: 698
На мен мобилният оператор, който използвам, ми подари съвсем простичък модел, когато синът ми беше почти на 5. Не му е бил от първа необходимост телефон, но му подарих този. Просто нямаше какво да го правя. Роднините ми ме вдигнаха на главата си, че лигавя детето с ненужни луксове и т.н. Но - честно казано - телефонът ми е осигурявал спокойствие, когато детето не е било при мен. Не го носи в градината.

# 38
  • Мнения: 8 999
Докато децата ми бяха в детската градина и аз бях голям противник на мобилните телефони. Считах го за голяма изгъзица. Затова обещах на дъщеря си да й подаря, ако има "Отличен" на свидетелството за първи клас. Цяла година устоях, защото така вече бях казала и не исках да си престъпвам думата. Установих, че този телефон е по-нужен за мен, отколкото за детето ми. Тя, разбира се, мрънкаше, че всички в класа имали, само тя нямала. Това изобщо не ме смущаваше, защото тя пък има неща, които никой друг от класа й няма. Така де, глупав е доводът, че останалите имат, а нашето няма. Едвам дочаках края на годината, за да й купя мобилен телефон. И направо си отдъхнах. Моето собствено спокойствие ми е по-важно от това, че някой смята мобилните телефони за излишна снобария.
За сина си купих още на първия учебен ден. Не можах да го подложа на изпитанието за отличния успех от първи клас.
Така знам, че, ако има нужда от нещо, детето ще ми се обади. Ако имам възможност да ги взема по-рано от занималня, звъня и, ако са готови с домашните, отивам в училище. Ако детето е забравило нещо за някой час, пак имаме лесна връзка и мога да го доставя.
С една дума - мобилният телефон е необходимост в училище.

# 39
  • Мнения: 4 593
според мен по правилно е да си научим децата правилно да използват технологиите , парите дори (като достатъчно джобни), отколкото да ги лишаваме напълно с остарели доводи че са глезотии

# 40
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
според мен по правилно е да си научим децата правилно да използват технологиите , парите дори (като достатъчно джобни), отколкото да ги лишаваме напълно с остарели доводи че са глезотии
Да, точно така си е.
Аз не съм поставяла лимити и ограничения за разговорите на сина ми. Но той е достатъчно съзнателен и научен да пести. Разговаря, когато му е необходимо. Не звъни само на най-близки роднини, звъни и на приятели, но аз съм сигурна, че е имало основателна причина да им се обади.
По същия начин постъпва и с парите.
Изобщо не се съревновава с вещите си. Не съм чула от него все още израза "всички имат, а аз нямам".

# 41
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
.... Но - честно казано - телефонът ми е осигурявал спокойствие, когато детето не е било при мен. Не го носи в градината.

А кога го ползва в такъв случай?
Дъщеря ми, ако не е на градина и не съм при нея, е с майка ми или с баща си. Тогава говоря с нея по техните телефони.

# 42
  • Мнения: 9 990
Пък аз съм удивена, че все още има хора, които премат мобилните телефони като лукс във века на комуникациите...и даже си задават въпроса да я имат или не тази вещ. ooooh!

Детето ми е на градина все още.Кога си ползва телефона ли-веднага давам пример-когато съм оставила малката при майка ми и трябва да отида да я прибера, и оставям голямата сама вкъщи-може да ми се обади при необхобдимост.И на пазар се налага да ходя без нея вече често-пак-мога и аз да звънна и да и кажа, че ще се забавя, да не се притесни.За справка само ще ви кажа, че същото това упражнение го правеше и майка ми навремето, само че ние със сестра ми си чупехме краката да тичаме вклъщи, защото знаем, че майка шще звънне, да ни чуе как сме, че се гледахме сами.

# 43
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
Пенелопа, изобщо не споря за необходимостта на мобилния телефон. По - горе писах, че още в първи клас детето ми ще има такъв  Laughing
Но докато е на градина кога да го ползва, при положение, че не го носи там?
Мойта щерка лично на 5 годинки не я оставям сама, винаги има възрастен с нея, който съответно има ГСМ. Та това питах... не си задавам въпроса "да го бъде или не мобилния за детето"  Wink

# 44
  • Мнения: 9 990
Бим Бам, а пък моят пост не е  отговор на твоя.Моят пост е отговор на всички недоумяващи.Аз например не бих се питала, дори да не ползвам нещо, защшо аджеба другите го ползват.И дъщеря ми не е на 5.А детето на авторката на темата дори не е на една годинка.Сещаш ли се?За чий се възмущава защо 7-годишни ползват.Що да не ползват?Аз причина да не ползват телефон не виждам. Thinking

Отделно-когато аз в 1 клас се прибирах сама от училище пресичах съвсем различна улица и виждах само москвичи и лади.Когато моето дете тръгне да се прибира от училище даже няма да има тротоар, по който дфа върви.Не, че телефона ще го преведе, но все пак ще имам връзка с детето.И е добре същото това дете да е отработило и да знае как да борави бързо с телефона си, както и да се е научило да полага грижи за него от сорта-да си го зарежда, а не да се окаже с паднала батерия в кризисна ситуация.

Общи условия

Активация на акаунт