Варна и Бургас - качество на живот

  • 15 137
  • 184
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 723
Пристрастна съм към Бургас-там съм родена и живея, а и след като 5 години учих в София -съвсем се пристрастих към Бургас Grinning
цените тук са високи, паркирането е трудно,няма го и разнообразието на магазини,
но пък аз си прекарвам по-голямата част от годината в морската градина,която няма равна,имаме гараж,пазарувам и он лайн,финансово сме спокойни на този етап,така че изброените по-горе негативи са игнорирани от моята особа
МИР ВАМ Peace     

# 16
  • Мнения: 2 388
...цените тук са високи, Grinning,паркирането е трудно,няма го и разнообразието на магазини,

И аз мисля така, затова малко ме изненада мнението на belinda, че е по-евтино тук.

# 17
  • Бу-у-урга-а-ас
  • Мнения: 2 708
Разбира се, че е по-скъпо като започнем от хляба и хранителните продукти, минем през плодовете и зеленчуците, дрехите, обувките и дамските чанти. Случвало ми сее да си купя обувки в Бургас, които да намеря по-евтини в София на Графа и други примери имам. За това като отивам в София винаги гледам да направя важните покупки за сезона за мен и малкия - по-голямо разнообразие и по-ниски цени.
От друга страна в София винаги съм мразела да обикалям по магазините. В Бургас всичко е на една ръка разстояние и някак си събрано на едно място.
Абе хубав си е града.

За манталитета на бургазлии може много да се пише: снобарщина и еснафщина, краен шовинизъм на тема Бургас и склонност за вглъбяване до степен да не можеш да прогледнеш извън границите на града си, с цел разширяване на кръгозора.
Иначе сме готини, весели и купонджии. Обичаме заведенията, нощния живот и сме големи романтици.

# 18
  • Мнения: 2 478

За манталитета на бургазлии може много да се пише: снобарщина и еснафщина...

Същото важи и за варненци. Снобарията и позьорството са над всичко. Всички нощни заведения са лъскарски и скъпи, нищо че предлагат фалшив алкохол. Но пък се пръскат по шевовете. Кризата поопразни малко ресторантите, но за около 2 месеца, сега пак работят на пълен капацитет. По тази логика качеството на живот във Варна е задоволително. Само има едно разминаване между средната заплата към наемите и цените на имотите. По-скъпи хранителни магазини няма в България.
Но пък има море, плажове и неспиращ нощен живот.
Детските градини, яслите, палмите и местата за паркиране съм ги коментирала много пъти в други теми. Сега ще се въздържа да ги започна пак, че после пак ще има обидени привърженици на кмета Йорданов.

# 19
  • Варна
  • Мнения: 25 241
Аз пък защо не познавам сноби и позьори? Не и в близкото ми обкръжение. Мисля, че подобни генерализации са силно преувеличени и абсолютно безсмислени.

# 20
  • Мнения: 723
лично аз имам усет за манталитета на съгражданите си  като за най-приемлив,
запозната съм със същия такъв и на представители от различните части на страната и
смятам , че сме добронамерени , толерантни  и усмихнати,
имайки предвид всичко това
ШОВИНИЗМА като определение дори ме ласкае  bowuu

# 21
  • Мнения: 2 478
Аз пък защо не познавам сноби и позьори? Не и в близкото ми обкръжение. Мисля, че подобни генерализации са силно преувеличени и абсолютно безсмислени.

Ако си стоиш само в квартала може и да не виждаш масата от снобизъм. Отиди в някое модно заведение или на разходка по пешеходната алея и ще видиш всичко. Отиди в някой друг голям областен град и ще направиш разликата. Може и да е безсмислено това обобщение, но не е преувеличено.

# 22
  • Мнения: 270
Лого5ка до тук май най си припокривам мнението с теб, но се чудя тогава качеството на живот обуславя ли високите цени на жилища след като в София е по евтино да се живее на моменти , а пък разнообразието е по голямо?
Да сравним, че имам познати, които търсят квартиранти на Витошка на цена от 350 евро двустаен? Където все пак заплатите са добри, нямам идея как са сега заплатите в Бургас де, поне преди две години средната не надскачаше 600 лв..., а да кажем в Бургас такъв наем също е възможен, но май си струва само за летния сезон или???
За да бъда по ясна - считам , че цената на живот би трябвало да отговаря на качеството. Аз в Бургас никакво разнообарзие невидях освен цацата, честно - може би защото не съм почитател на фолка. И лично смятам, че бургазлии са два вида - Бургоси - коренно население и гъзлии- приходящи от селата. За Варна мнението ми е различно . Чета ви с интерес...

# 23
  • Варна
  • Мнения: 25 241
Хахахах, живея в центъра, работя в края на града, тъй че имам поглед. Що реши, че не излизам навън? Ходя на разходки, благодаря. Не виждам сноби, а нормални хора. А колкото до заведенията, да не искаш да кажеш, че снобарски заведения има само във Варна? Навсякъде ги има, това не значи, че цял град се състои от снобари, само защото има такова заведение.

# 24
  • Мнения: 723
ТОрТУНА ПИлЕ мИлО,
с последния си пост провокираш в иначе  пацифистичната ми натура батални чувства Wink
градът ни си е супер , аз слушам старите рокаджийски музики , че и дори по-тежки формати и считам за нужно да кажа , че всеки в бургас може да си намери подходящото място
относно чалгата държа да отбележа, че тя не е родом от тук и е най-нужна вероятно за чуждоградските туристи
смятам да приключвам..................леле и аз съм май с диагноза шовинизъм Shocked

# 25
  • Мнения: 125
Аз пък защо не познавам сноби и позьори? Не и в близкото ми обкръжение. Мисля, че подобни генерализации са силно преувеличени и абсолютно безсмислени.

Ако си стоиш само в квартала може и да не виждаш масата от снобизъм. Отиди в някое модно заведение или на разходка по пешеходната алея и ще видиш всичко. Отиди в някой друг голям областен град и ще направиш разликата. Може и да е безсмислено това обобщение, но не е преувеличено.

Съгласна съм с Месечинка, а и позьори и сноби има навсякъде. Аз не си стоя в квартала и Морската градина е на 10 мин. от дома ни. Често се разхождаме там, а малката е редовна при забавленията  Laughing. Честно казано хората не ме дразнят, каквито и да са те, радваме се на зеленината, на приятното ухание на море и на нацъфтелите маргаритки ...
А що се отнася до заведенията, те са да се забавляваш, а не да гледаш и коментираш кой, какъв е!  Wink

# 26
  • Мнения: 2 388
ТОрТУНА ПИлЕ мИлО,
с последния си пост провокираш в иначе  пацифистичната ми натура батални чувства Wink
...

В мен също.
Какъв поп-фолк, 5 заведения на кръст има с жива музика и оркестрите се дърпат да свирят и пеят поп-фолк, какво остава да се осмелиш някой кючек да си поискаш. Mr. Green Мина това време.

Пловдив е града с кръчмите и бесните танци. Simple Smile Излючвам София, която за мен е несъществуваща алтернатива за живеене.

# 27
  • Мнения: 270
Я, не се отплесвайте в батализъм  Laughing че ще ви взема за ...ъзлийки. Crazy Не е въпроса да сме местните патриотки или да плюем. По рационален ми е въпроса.

# 28
  • Мнения: 723
като въпросът ти е по- рационален-сложи му определени координати, Wink
ако питаш за цени на кв.м. в супер център мога да ти отговоря, както мисля че би могло да го направи и многоуважаваното духовно лице, с което подозирам, че обитаваме един и същ вилает Wink
за цената на цацата ще се опитам също да помогна
относно снобарията -явно гледам на високо и не се засичаме
г.з си имам и не отричам,но едва ли някой би го направил
няма какво да сравняваме всичко останало със софия-тя си е държава в държавата, аз отдавна подържам тезата всяка област да има собствен, определен от себе си бюджет,а не спуснат от централни органи,
та да видим тогава с бургаския брутен продукт как ще гинат другоземците Peace

# 29
  • Бу-у-урга-а-ас
  • Мнения: 2 708
Честно да ви кажа, аз наистина се чудя дали само на мен не ми се струва, че качеството на живот в Бургас не е кой знае колко високо. Като се пусна по центъра и само като се загледам в детските колички, свят ми се завива - от модерни по-модерни и от скъпарски по-скъпарски (масово). Лошо облечена жена или момиче са рядкост по улиците. Новите автомобили, като че ли са повечко от тези, които са над 5-6 годишните и нагоре. Цените в заведенията са много високи, но пък те са пълни. От друга страна масова гледка са мъже с анцузи. Например на тържество в градината на сина ми, 90% от татковците бяха по анцузи, някои даже бяха с различни долници и горнища, но за сметка на това пък почти всички снимаха с камери, някои от които доста добри моделчета. И после ми кажете, че не съм сноб - какви неща ми правят впечатление, а?
За мен Бургас е един много неразвит град. Няма действащи предприятия, които да осигуряват работни места освен един Лукойл, който от две години съкращава на поразия, едно пристанище, което се оказа най-западналото в Европа, от летния сезон не се облагодетелстват кой знае колко много хората - заплата на камериерка на Слънчев бряг не надвишава 350-400 за 12 часова смяна къртовски труд. Не знам. Не съм оптимист, а е жалко. Хубав град е.

Общи условия

Активация на акаунт