Кърмене навън - как?

  • 3 550
  • 46
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 207
Да се включа и аз - за кърменето навън си направих такова нещо - "nursing cover".  Върши чудесна работа, на мен ми е супер удобно и е много дискретно  Peace
Инструкции как да си направиш има ТУК

Водичка от около месец започнах да нося и до момента нямаме проблем с кърменето - варя я точно преди да излезем, за да е топла, ако се налага да я давам. Давам я с шише BFree,  със силиконов биберон с най-малката дупка. В общи линии много рядко се налага да я давам, но си я нося с мен Simple Smile
Ами лятото няма ли да е прекалено топло вътре? И въобще как диша бебето?

Все още не съм кърмила навън, но и това ще стане! Параход, е права,че другите се притесняват повече от нас самите! Лично аз като видя кърмеща жена се обръщам, за да не я притеснявам, а и ми се струва тъпо да я гледам!

# 16
  • София
  • Мнения: 438
Да се включа и аз - за кърменето навън си направих такова нещо - "nursing cover".  Върши чудесна работа, на мен ми е супер удобно и е много дискретно  Peace
Инструкции как да си направиш има ТУК

Водичка от около месец започнах да нося и до момента нямаме проблем с кърменето - варя я точно преди да излезем, за да е топла, ако се налага да я давам. Давам я с шише BFree,  със силиконов биберон с най-малката дупка. В общи линии много рядко се налага да я давам, но си я нося с мен Simple Smile
Ами лятото няма ли да е прекалено топло вътре? И въобще как диша бебето?

Плата, от който е направен обикновено е изцяло памучен и светъл, а и бебето се покрива само по време на кърменето. Бебето си диша спокойно, защото в горната част има така наречения "boning", който оформя дъга през която майката вижда бебето и има достъп на въздух. Ето няколко снимки от друг ъгъл:
 

# 17
  • Мнения: 656
И аз кърмя навън без никакви притеснения  Grinning Страшно удобно ми е, че не трябва да мъкна термоси, млека и шишета, а като огладнее дребният просто сядам на първата пейка и айде на манджатаааа  Mr. Green Честно казано, неодобрителни погледи или подмятания не съм срещала досега. Вярно, че ми е малък стажът, но като е хубаво времето сме по 6-7 часа навън и си се кърмим няколко пъти. Но даже хората се усмихват, някак се умиляват от тази гледка. Дано повече жени се радват на такова разбиране от страна на минувачите. Но дори и нещо да ми кажат - хич и няма да ми пука. Детето яде, нали? Както и възрастните. Що не правят забележки на тези, дето мляскат сандвичи или бухат семки навън? За мен е същото. Ако за тях не е - проблемът е техен. Вади си цицата и не се тормози! Все пак да отбележа, че не си ги размахвам наляво-надясно  Laughing Гледам да се вижда колкото може по-малко, да не скандализираме съвсем обществото  Laughing  Wink Успешно кърмене!

За водата - не знам, аз не давам..

Ох, и все пак да ти кажа как кърмя  Laughing - в момента не е такава жега още, та аз се обличам с някакъв по-разтеглив потник и блуза отгоре. Сутиенът ми е от тези за кърмачките - с капаче отпред и ми е много удобно така. Та като слагам малчо откопчавам сутиена и дърпам надолу потника, блузата си скрива всичко. После като я вдигна вече бебето е на гърдата и си суче и пак нищо не се вижда  Peace Като се стопли ще вадя в зависимост от дрехата  Peace

Последна редакция: вт, 28 апр 2009, 13:22 от Smiling_Sisi

# 18
  • София
  • Мнения: 5 285
Моят Калин суче на поискване, не ползва залъгалка и биберон (т.е. вода и чай). Хълцането лекуваме само с цица. Е, и аз се чудех как се кърми навън и ще имам ли смелост, но един път таман успях да изтътря количката навън и той се разхълца. Нямаше за кога да се връщам, така че мечка страх - мене - не, седнах под един балкон, паркирах количката пред мен, завих го с една пелена, вдигнах блузата и така стана цялата работа за сефте.
Вече не се притеснявам да кръстосваме по-далече и имаме богата колекция от места, където Калин е хапвал, вкл. в метрото на една спирка се наложи... ами сядаха си някакви хора на съседната седалка, хич и не ми обърнаха внимание. А то косата ми е средно дълга и като се наведа да го гледам дали не се олива с кърма (малко силно тече), и косата пада отгоре му и хептен не се вижда  Whistling
На заведение си позволих само в компания на себеподобни, за които знаех, че няма да се почувстват неловко от ситуацията. Помогна ми и непринудената майка до мен, която също накърми бебето си, докато си приказвахме  Embarassed Сред непознати бих се извинила и бих излязла навън на някоя по-скрита пейка, ако има възможност.


Излизам с блузи с дълбоко деколте или с разкопчаване. Ако е хладно, жилетка отгоре или нещо, което се разкопчава. В това се състои цялата ми подготовка.

# 19
  • Мнения: 275
Не ме е било срам, така че дори не ми се е налагало да се превъзмогвам. Кърмя навсякъде. Не се прикривам. Мятам одеалце само ако е студено.
Кърмила съм в парка, на гости, в ресторант, в самолет, насред един семинар .
Не съм обръщала внимание дали някой се е притеснил или възмутил - не ме касае.

# 20
  • Мнения: 718
С плътна пелена отгоре Peace Забелязвам, че в BG все още има хора, които гледат неодобрително ooooh! Но пък какво от това Peace
Вода не давам и това отпада

# 21
  • Мнения: 4 292
Нямам притеснение да кърмя навън. Правя го дискретно, на никой не се набивам в очите. Намирам по-усамотено място и си храня детето. Нито имам нужда да правя демонстрации, нито пък се срамувам от кърменето, като процес. Случвало се е инцидентно да го правя на много оживени места, но никой не ме е гледал неодобрително. Thinking
Вода давам откакто захраних, ползвам шише за целта.

# 22
  • Мнения: 579
И аз кърмех на вън до година и 3-4 месеца.Сега вече не се случва да поиска на вън да суче.

# 23
  • Мнения: 386
Не ме е било срам, така че дори не ми се е налагало да се превъзмогвам. Кърмя навсякъде. Не се прикривам. Мятам одеалце само ако е студено. .....
......
Не съм обръщала внимание дали някой се е притеснил или възмутил - не ме касае.


Все едно аз съм го написала Simple Smile

# 24
  • Мнения: 482
И аз кърмя навън без никакви притеснения  Grinning  Все пак да отбележа, че не си ги размахвам наляво-надясно  Laughing Гледам да се вижда колкото може по-малко, да не скандализираме съвсем обществото  Laughing  Wink


Аз също, обръщам се с гръб към минувачите /доколкото е възможно/ и се старая да се вижда възможно най-малко. Но не ме е срам, че детето ми се храни.

# 25
  • Мнения: 8 242
Хич не ми и пука Simple Smile И никога не ми е.. Не съм мятала нито пелени, нито одела..
Само че напоследък рядко ми се случва.. и все пак се случва.. Сядаме си на пейката и.. си се кърмим без изобщо да ме интересува какво става наоколо Simple Smile

# 26
  • Мнения: 29
Аз цяла зима си кърмя навън, дори студовете не ме спираха. Това е такава свобода - не се притесняваш къде ще ти се наложи  Peace . Така че сега, когато вече е топло, не виждам къде е проблема. Повечето хора си мислят, че просто си гушкаш бебето  breastfeeding .
 Дори баба ми веднъж сподели, че когато тя е кърмила това въобще не се е смятало за срамно в присъствието на чужди хора. Считали са го за нормално. Не знам защо сега, когато е пълно с "голи цици" по улиците, билбордовете, телевизията, вестниците и т.н. трябва да е срамно да нахраниш бебето си пред очите на други  newsm78 .

# 27
  • Мнения: 567
И аз си кърмя спокойно навън. Но винаги си нося одеалце, че мойта бебка много се разсейва Mr. Green Само първия път леко се притесних, но бебка искаше и няма как и се га съм съвсем спокойна Peace

# 28
  • Мнения: 6 713
Кърмех си навънка съвсем спокойно. Само гледах да си нося 1 кърпа (не някаква голяма, съвсем малка кърпа за лице все едно или някаква пелена), за да си подложа на дрехите ,че бебка винаги доста звучно и мокро се оригваше след кърмене, резервни подплънки за гърди (много течове имах аз Embarassed).
Вода винаги си нося в шишенце, не съм имала проблем. Но пък ти можеш да сложиш в чантата една лъжичка за всеки случай нали? Аз давах и капки за колики навънка и за целта си носех стерилизирани лъжички, сложени в празно шишенце. Simple Smile

# 29
  • Мнения: 660
След първият път, когато Рая плака и се успокои само като суче вече не ми е неудобно. След като видиш бебока как се дере и плаче неутешимо не ти пука кой ще те види, иска ти се само да се успокои. Peace При нас таткото повече се притеснява от мен от кърменето навън. За целта купихме кенгуру на Чиполино /носи се странично/ и в него кърмя без проблем и нищо не се забелязва, дори и в копания да сме.

Общи условия

Активация на акаунт